Ubezpieczenie na wypadek zachorowania lub rezygnacji

Przy współpracy z Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie od rezygnacji, które można wykupić po dokonaniu rezerwacji na wyjazd, dzięki któremu ubezpieczyciel zwróci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach (m.in. zachorowania). Ubezpieczenie należy wykupić w dniu wpłacenia I raty na wyjazd.

Zasady dotyczące ubezpieczenia od rezygnacji:

  • w przypadku wykupionego ubezpieczenia od rezygnacji ubezpieczyciel zwraca poniesione koszty w przypadku zachorowania, kwarantanny lub rezygnacji (z wielu różnych powodów), nawet tuż przez terminem wyjazdu,
  • w przypadku zachorowania w trakcie wyjazdu, ubezpieczyciel zwróci koszty niewykorzystanej części obozu oraz zorganizuje powrót do kraju (lub zwróci koszty za wcześniejszy powrót),
  • zwrot poniesionych kosztów przysługuje także w przypadku zachorowania małżonka lub dziecka,
  • aby zostać objętym ubezpieczeniem należy wykupić polisę, najlepiej w dniu wpłacenia I raty i otrzymania umowy na wyjazd. Jeżeli do wyjazdu pozostało więcej niż 30 dni, czas na wykupienie polisy wynosi 7 dni od wpłaty I raty. 

Ubezpieczenie można wykupić bezpośrednio u agenta Allianz. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem ubezpieczenia oraz certyfikatem ochrony Covid-19 i skontaktowanie się z rekomendowanym przez nas agentem:  

beata.sanecka@port.allianz.pl 

telefon: +48 609 666 779