Nocleg w cenie

Skitour Ladies Camp Bieszczady

Zapisy na kurs są zakończone.

O Kursie

Z dala od chłopów, zabudowań, kłopotów i tłumów. Zapraszamy Was drogie Panie na 4 dniowy wyjazd w dzikie Bieszczady do klimatycznego pensjonatu w najpiękniejszej wsi Bieszczadów. Wyjazd dedykujemy tylko dla Pań, które miały już styczność ze skitourami – są już po pierwszych szkoleniach i wycieczkach na poziomie średniozaawansowanym. W świat skituringu wprowadzi Was przewodniczka bieszczadzka, ratowniczka bieszczadzkiej grupy GOPR, a zajęcia poprowadzi joginka z 15’sto letnim stażem i ukończonym kursem wg. metody Iyengara.

Poziom trudności
PODEJŚCIA
Poziom trudności
ZJAZDU
Wymagana
KONDYCJA

Zakres

Szkolenie skiturowe w formie wyrypy… czyli?

To nic innego jak wielogodzinna wycieczka skiturowa z dużym dystansem, przewyższeniami i masą wrażeń. Esencja skituringu. 

Nocleg

Pokoje 2 osobowe z łazienkami w pensjonacie Gościniec Horb.

Obiekt szczyci się piękną lokalizacją pośród lasów i gór, a jego Goście mogą korzystać z bezpłatnego WiFi.

Pokoje zdobią elementy dekoracyjne w regionalnym stylu. W każdym pokoju znajduje się telewizor z płaskim ekranem i część wypoczynkowa. Do dyspozycji Gości jest także czajnik elektryczny. Prywatne łazienki wyposażone są w prysznic, ręczniki oraz suszarkę do włosów.

Gościniec Horb dysponuje sauną, ogrodem. Dostępne w obiekcie udogodnienia obejmują także wspólny salon, przechowalnię sprzętu narciarskiego. Z tarasu można podziwiać piękny widok na okolicę.

Dlaczego Bieszczady?

Bieszczady – oferują niepowtarzalny klimat, zachwycające widoki i czyste górskie powietrze. Urzekające szlaki zachęcają do długich wędrówek. Najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie – pełne słońce, rozległe panoramy i proste technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem, gdzie w tym sezonie jest pokaźna pokrywa!

Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym będziemy nocować. Gościńca Horb zlokalizowany we wsi Strzebowiska. Znajduje się on pomiędzy dwiema malowniczymi dolinami, w przepięknym miejscu oddalonym od innych zabudowań, z którego rozpościera się cała panorama Bieszczad. Obiekt o stylowej architekturze, na terenie którego znajdują się dwa połączone budynki, z osobnymi korytarzami do pokoi zapewnią Gościom całkowitą prywatność.

Pokoje w pensjonacie urządzone w rustykalnym stylu inspirowanym regionalną historią oraz sztuką sprawiają, że wnętrza są intrygujące i wprowadzą Gości w niepowtarzalny klimat przeszłości bieszczadzkiej krainy. Na parterze znajduje się komfortowy, przestronny salon z nastrojowym kominkiem, gdzie przeprowadzone zostaną zajęcia z jogi.

Główną atrakcję stanowi sauna z widokiem na Smerek oraz hamakarnia widokowa, z której podziwiać można zapierający dech w piersiach krajobraz – górską panoramę od Smereka aż po Połoniny.

Dlaczego Joga?

Zajęcia mają na celu odświeżenie organizmu, odprężenie zmęczonego nadmiarem codziennych obowiązków i stresu ciała, wyciszenie oraz głęboki relaks. Dedykowane są wszystkim tym, którym zależy na regeneracji, rekonwalescencji po chorobach, kontuzjach czy urazach, szczególnie kobietom. Specjalnie przygotowane zestawy ćwiczeń będą odpowiednie dla osób na różnym stopniu zaawansowania, także dla tych, które do tej pory nie miały żadnych doświadczeń z uprawianiem jogi.

Praktyka ma bardzo łagodny i harmonijny charakter. Większość asan wykonywana jest przy użyciu dodatkowych pomocy (koców, wałków lub pasków), które zapewniają właściwe podparcie, ułatwiają rozluźnienie ciała oraz stwarzają warunki do pełnego relaksu. Tempo wykonywania ćwiczeń jest wolne, a okresy pozostawania w poszczególnych pozycjach wydłużone. Praktykę kończy kilkuminutowy relaks.

Sekwencje ćwiczeń proponowane podczas zajęć jogi regenerującej niwelują skutki działania przewlekłego stresu, takie jak: bóle karku i kręgosłupa, uczucie sztywności czy napięcia. Dzięki zajęciom jogi regeneracyjnej odzyskasz siły witalne, odprężysz się po skiturach i uelastycznisz ciało.

W cenie

 • 3 x nocleg w klimatycznym pensjonacie z sauną ogrodową i widokiem na połoniny – pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • 3 x kilkugodzinne wycieczki pod opieką licencjonowanej przewodniczki bieszczadzkiej, ratowniczki bieszczadzkiej grupy GOPR
 • 3 x śniadanie w formie stołu szwedzkiego + 3 x obiadokolacja (możliwość wersji wegetariańskiej )
 • Realizacja autorskiego programu szkoleniowego Skitour School
 • Prezent od Skitour School
 • Ubezpieczenie NNW 20 000 PLN
 • 3 godziny zajęć relaksacyjnych z jogi
 • Wszystkie transfery lokalne podczas obozu

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, a także 10% zniżki na kolejne szkolenia

Dla kogo?

 • dla kobiet o dobrej kondycji – które są w stanie pokonać dziennie 1000 metrów przewyższenia i 6km (droga na Kasprowy Wierch) podczas całodziennej wycieczki (5 godzin podejścia).
 • które, mają już doświadczenie skitourowe i mają za sobą kilka wycieczek skitourowych. Podejście zawiera strome odcinki stoku, które będziemy pokonywać zakosami (techniką, którą uczymy podczas szkoleń) trasy podejściowe są łatwe technicznie, ale długie,
 • które płynnie i dynamicznie zjeżdżają po trasach przygotowanych o kolorze czarnym. Mają podstawowe doświadczenie w zjeździe poza przygotowaną trasą tj. potrafią bez upadków zjeżdżać w różnych warunkach śniegowych po szerokim terenie o nachyleniu max 25 stopni oraz trudniejszym terenie (las) o nachyleniu max 20 stopni
 • Jeżeli masz wątpliwości czy dasz radę – zadzwoń do nas!

Jeżeli potrzebujesz doszkolenia z wyżej wymienionych tematów zapraszamy na pozostałe nasze szkolenia:
– z zakresu jazdy freeride poza trasowej – szkolenia freeride’owe na Pilsku lub szkolenia weekendowe LVL 1 w Tatrach
– z zakresu skitourowania – szkolenia weekendowe dla początkujących w Tatrach lub Ladies Camp LVL 1

Cena

Cena już od 1950.00 zł za osobę

Dodatkowo płatne:

 • 450 zł – wypożyczenie sprzętu skiturowego na czas trwania wyjazdu

Informacja Covid-19

Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 20 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki.

Uwaga – istnieje możliwość zwrotu kosztów w przypadku zachorowania lub kwarantanny (nawet bezpośrednio przed wyjazdem) w przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. 

-> Sprawdź szczegóły tutaj <-

Zapisy

Płatność podzielona jest na dwie raty:

 • Pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs (975zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt skitourowy) 
 • Druga rata – płatna gotówką na miejscu u instruktora – 50% kwoty za kurs (975zł)

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

Harmonogram

Dzień 1: Czwartek

 • 16:00 – 22:00 – zakwaterowanie w „Gościńcu Horb” – pokoje 2 osobowe z łazienkami
 • 19:00 – przywitanie uczestniczek, kolacja powitalna (do wyboru wersja mięsna lub wege), dopasowanie sprzętu, przedstawienie planu obozu

Dzień 2: Piątek

 • 8:00 – 8:40 – śniadanie (do wyboru wersja mięso lub wege)
 • 9:00 – 16:00 – wycieczka skitourowa – prowadzi licencjonowana przewodniczka Bieszczadzka oraz ratowniczka z bieszczadzkiej grupy GOPR
  wariant 1: bez transportu busem: przy dobrych warunkach śniegowych, wycieczka na Łopiennik 1069 m. n.p.m), przy gorszych na Osinę (963 m) i Wysoki Dział lub Jasło (1153 m),
  wariant 2: z wykorzystaniem busa: na Paportną (1199 m) i Riabią Skałę (1170 m). W planie dwa zjazdy z Paportnej. Najpierw do Doliny Beskidu, zwanej „Górnym Wietnamem”. Drugi zjazd północną ścianą Paprotnej i trzeci z Jawornika do Wetliny
  wariant 3: wersja z Cisnej w zależności od warunków śnieżnych i pogody podejście na nartach na Jasło i Małe Jasło, szlakiem ratowników GOPR, a przy wietrznej pogodzie na Okrąglik, Kurnikowski Beskid i Płaszą.
  – Ciekawą alternatywą jest także Wołosań (1071 m) z Cisnej wzdłuż Głównego Szlaku Beskidzkiego. Powrót
 • 16:00 – 18:30 – powrót, obiadokolacja i odpoczynek (możliwość skorzystania z zewnętrznej sauny)
 • 18:30 – 20:00 – zajęcia jogi. Zajęcia prowadzi joginka z 15’sto letnim doświadczeniem szkoleniowym i ukończonym kursem nauczycielskim wg metody Iyengara
 • 20:00 – wykład o podstawach skituringu – jak się ubierać, jak dobrać sprzęt, jak zwiększyć bezpieczeństwo podczas naszych wycieczek

Dzień 3: Sobota

 • 8:00 – 8:40 – śniadanie (wersja mięso lub wege)
 • 9:00 – 16:30 – wycieczka skiturowa na Połoniny z elementami doszkalania skiturowego. Planowana trasa to ponad 500 metrów przewyższenia i 6km
 • 17:00 – 18:30 – powrót, obiadokolacja i odpoczynek (możliwość skorzystania z zewnętrznej sauny)
 • 18:30 – 20:00 – zajęcia jogi
 • 20:00 – ladies night – wieczór w saunie ogrodowej, degustacja lokalnych trunków

Dzień 4: Niedziela

 • 7:00 – 8:00 – śniadanie, przejazd na miejsce startu wycieczki
 • 8:00 – 14:30 – ostatnia wycieczka – trasę jak zawsze dopasuje przewodniczka w oparciu o aktualne warunki pogodowe
 • 14:30 – 16:00 – powrót, czas na kąpiel, spakowanie rzeczy
 • 16:00 – zakończenie wyjazdu

O INSTRUKTORKACH

O MAGDALENIE MOŁCZAN SUDACKIEJ – MEGI
Jest przewodniczką beskidzką, ratowniczką Bieszczadzkiej Grupy GOPR, pilotką wycieczek, kierowniczką obozów wędrownych oraz ratowniczką narciarską. Zawodowo zajmuje się przewodnictwem w najbliższych sercu Bieszczadach. W różnych porach roku bywa i w nieco wyższych górach – m.in. Tatrach, Alpach, Karpatach, Dolomitach. Kocha góry i podróże, pracę z ludźmi, fotografię oraz narty.

O KAROLINIE KIWIOR – KULI
Jest przewodniczką górską, specjalizującą się w pilotażu wycieczek po Bieszczadach, Beskidzie Niskim. W zimie spełnia się również jako instruktorka skitouringu.

Warunki rezygnacji

 • Bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej I raty przysługuje przy rezygnacji do 20 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bez kosztowo i bez względu na powód,
 • przy rezygnacji na mniej niż 20 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu nie mamy obowiązku zwrotu wpłaconej I raty,

Ważne informacje

Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

 • Ubezpieczenie zawiera „koszty leczenia Covid” 
 • W przypadku zamknięcia granic lub wprowadzenia kwarantanny po powrocie są 2 możliwości: 100% zwrotu wpłaconej zaliczki lub wyjazd z nami na obóz w inne miejsce o podobnym profilu 
 • Mamy małe grupy – max 8 osób + 2 przewodników/instruktorów ze Skitour School

WAŻNE LINKI

Galeria

Szczegóły:

Na skróty:

  Kurs zakończony