Karkonosze Skitour Camp LVL 1
O kursie
Weekendowy kurs skitourowo-lawinowy lvl1 w Karkonoszach, klimatyczne schronisko, ćwiczenia lawinowe i masa skituringu pod bacznym okiem Sławka Czubaka – wieloletniego naczelnika Karkonoskiej Grupy GOPR! Oferta przeznaczona jest dla początkujących skiturowców lub osób, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Miejscem startu jest Karpacz, doskonała baza wypadowa do Karkonoskiego Parku Narodowego i na najpiękniejsze Sudeckie trasy.
PODEJŚCIA
ZJAZDU
KONDYCJA
Zakres szkolenia
Kurs skiturowy w Karkonoszach z ćwiczeniami lawinowymi – LVL 1 oraz wykładem lawinowym LVL 1 obejmuje naukę:
- obsługi niezbędnego sprzętu,
- efektywnej techniki podczas podejścia i zjazdu,
- wykonywania zakosów (pokonywania stromych odcinków stoków),
- zjazdu na fokach,
- przygotowania się do zjazdu,
- obsługi lawinowego ABC (sonda, łopata, detektor),
- oraz wykład o podstawach sprzętowych oraz czynnikach lawinotwórczych.
UWAGA!
Szlaki, na których odbędą się zajęcia, są proste, niemniej jednak koniecznym warunkiem do rozpoczęcia swojej skiturowej kariery jest bardzo dobre opanowanie nart zjazdowych.
W cenie
- Opieka ratownika grupy Karkonoskiej GOPR z bardzo dużym doświadczeniem skiturowym
- Około 9 godzin skiturowania połączonego z realizacją autorskiego programu szkoleniowego Skitour School
- Nocleg w Schronisku Strzecha Akademicka w pokojach 2 i 3 osobowych, z niedzielnym śniadaniem
- 3 godziny ćwiczeń lawinowych
- 2 godziny wykładów dotyczących lawinoznawstwa i podstaw skituringu
- Szkolenie w małej, maksymalnie 6 osobowej grupie
- Chusta wielofunkcyjna Skitour School
- Ubezpieczenie NNW 20 000 PLN
- Zniżki do naszych sklepów partnerskich Sportofino i Crag Store w Krakowie
Czego nie ma w cenie:
- obiadokolacji – dania zamawiane a’la carte
- sprzętu skiturowego (150 zł/dzień – możliwość wypożyczenia w formularzu)
- sprzętu lawinowego (40 zł/dzień – możliwość wypożyczenia w formularzu)
Dodatkowo: otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.
Dla kogo?
Skitour Camp LVL1 w Karkonoszach dedykujemy dla osób:
- o średnio-dobrej kondycji – w wolnym (tj. do 4 godzin) i równomiernym tempie pokonują do 700 metrów przewyższenia i 4 kilometry podejścia,
- o dobrych umiejętnościach zjazdowych, czyli płynnie zjeżdżają po trasach przygotowanych o kolorze czarnym, ale nie mają doświadczenia w jeździe poza przygotowaną trasą,
- które nie miały kontaktu ze skituringiem lub są początkującymi skiturowcami. Podejście zawiera strome odcinki stoku, które będziemy pokonywać zakosami (techniką, którą uczymy podczas szkoleń).
Cena
Dodatkowo płatne:
- 300 zł /2 dni – wypożyczenie pełnego kompletu skitourowego (buty, narty, foki, kijki)
- 80 zł /2 dni – wypożyczenie lawinowego ABC
Informacja o Covid-19
Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 20 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu I raty.
Uwaga – istnieje możliwość zwrotu kosztów w przypadku zachorowania lub kwarantanny (nawet bezpośrednio przed wyjazdem) w przypadku wykupienia dodatkowego ubezpieczenia.
Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach.
Zapisy
Płatność podzielona jest na dwie raty:
- Pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs (545 zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt skiturowy)
- Druga rata – płatna gotówką na miejscu u instruktora – 50% kwoty za kurs (545 zł)
Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.
Nocleg
Schronisko Strzecha Akademicka to drugie najstarsze oraz drugie co do wielkości schronisko w Karkonoszach. Jest to przepięknie położny obiekt pośrodku Złotówki, grzbietu oddzielającego Kocioł Małego Stawu od Białego Jaru na wysokości 1258 m n.p.m. Schronisko leży na prastarym szlaku wiodącym na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę. Do dyspozycji uczestników są pokoje 2,3 lub 4 osobowe z pościelą. W cenie zawarte jest niedzielne śniadanie w formie bufetu oraz opłata klimatyczna.
O miejscu
Karkonosze to najwyższe pasmo górskie Sudetów rozciągające się na ponad 40 kilometrów długości. Przez jego główny grzbiet przebiega granica polsko-czeska. Najwyższym szczytem jest Śnieżka (1603 m n.p.m.), będąca jednocześnie najwyższym szczytem Czech. Karkonosze należą do sieci Rezerwatów Biosfery UNESCO, a na ich terenie znajduje się Karkonoski Park Narodowy.
Tak cenny przyrodniczo i krajobrazowo obszar stwarza idealne warunki do obcowania z naturą i podziwiania pięknych widoków. Bogata sieć szlaków i tras narciarskich umożliwia realizację zróżnicowanych i ciekawych wycieczek skiturowych o różnym stopniu zaawansowania. Sam Karpacz znajduje się tuż przy granicy Parku Narodowego, jest doskonałą bazą wypadową w góry oraz znajduje się w nim nasza zaprzyjaźniona wypożyczalnia nart skiturowych.
Harmonogram
Dzień 1: sobota
- 09:00 – (dla osób wypożyczających sprzęt skiturowy) – dopasowanie i wybór butów, nart, kijków w wypożyczalni Wakor w Karpaczu (zobacz mapę),
- 09:30 – 15:00 – oficjalna zbiórka i rozpoczęcie szkolenia, wyjście na trasę. Po drodze instruktor nauczy poprawnej obsługi sprzętu skiturowego, odpowiedniej pracy rękami, efektywnego i technicznego kroku skiturowego, a także zakosów (czyli pokonywania stromych odcinków stoku),
Trasa: podejście czarnym szlakiem w kierunku Kopy, po około 1 km odbicie w kierunku nartostrady Euro, następnie Jan i nauka zakosów w jej górnej części. Zjazd do dolnej stacji kolejki na Kopę i podejście żółtym szlakiem do Strzechy Akademickiej wraz z ćwiczeniami po drodze. Podejście do schroniska zajmie około 4-5 godzin wraz z ćwiczeniami, długość trasy wynosi 8 km i ma około 750 m przewyższenia.
Uwaga – do schroniska podchodzimy z plecakami, w których mamy rzeczy na nocleg. - 15:00 – 17:00 – dojście do schroniska i zakwaterowanie, przerwa na obiad, wypakowanie rzeczy, odpoczynek. Obiad nie jest wliczony w cenę obozu, dostępne są dania z karty,
- 17:00 – 19:00 – wykład „pierwsze kroki”, czyli teoria poparta zdjęciami i filmami na temat skituringu, nauka o podstawach sprzętu skiturowego, o bezpieczeństwie i podstawach sprzętu lawinowego. Wykład prowadzi ratownik Karkonoskiej Grupy GOPR,
Dzień 2: niedziela
- 7:00 – 8:00 – śniadanie w formie bufetu (wliczone w cenę),
- 8:15 – 14:00 – zbiórka przed schroniskiem i wyjście na trasę, po drodze szkolenie lawinowe,
Trasa: spod schroniska zjazd w kierunku Polany Bronisława Czecha (pod Skałki Kotki), gdzie odbędą się ćwiczenia lawinowe. Podejście pod schronisko Samotnia i w stronę Spalonej Strażnicy, zjazd w kierunku dolnej stacji kolejki na Kopę i pod Strzechę.
Całość trasy wynosi około 11 km i 500 m przewyższenia.
- 14:00 – 15:00 – krótka przerwa w schronisku, zabranie pozostałych rzeczy i zjazd do wypożyczalni Wakor,
- 15:00 – 16:00 – planowany czas zakończenia szkolenia, oddanie sprzętu i czas pożegnania.
Uwaga! Podana trasa może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe, a także chęci i możliwości uczestników.
Warunki rezygnacji
- bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej I raty przysługuje przy rezygnacji do 20 dni przed rozpoczęciem szkolenia,
- przy rezygnacji na mniej niż 20 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu nie mamy obowiązku zwrotu wpłaconej I raty,
- jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) obóz nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu I raty, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia.
Ważne informacje
Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres: gosia@skitourschool.pl lub podanie danych w formularzu rezerwacji.
- Ubezpieczenie zawiera „koszty leczenia Covid”
- Mamy małe grupy – maksymalnie 6 osób + instruktor
WYMAGANY SPRZĘT:
- skiturowy: buty, narty, foki, kijki (możliwość wypożyczenia w formularzu),
- lawinowy: sonda, łopata, detektor (możliwość wypożyczenia w formularzu),
- kask – koniecznie! (narciarski – możliwość wypożyczenia na miejscu w wypożyczalni),
- plecak o pojemności około 40 litrów (musi się do niego zmieścić sprzęt, jedzenie, woda/termos, dodatkowa odzież, sprzęt lawinowy)
- odzież narciarska (wygodna, ciepła i wodoodporna),
- czapka i rękawice,
- gogle/okulary,
- krem z filtrem,
- rzeczy natury osobistej, niezbędne leki itp.
PRZYDATNE LINKI:
- Jak ubrać się na szkolenia?
- Jak przygotować się kondycyjnie do sezonu?
- Fotorelacje z poprzednich obozów i wypraw.
Szczegóły:
- Kiedy: 28 - 29 stycznia 2023
- Nocleg: w cenie Cena -