Nocleg w cenie

Haute Route

Zapisy na kurs są zakończone.

O obozie

Niewątpliwie Haute Route to perła dla skitourowców i jedna z bardziej znanych i kultowych tras górskich na świecie. 180 km do pokonania, 7 dni, 6 osób, 1 przewodnik, przejście od chaty do chaty – zapraszamy zaawansowanych skiturowców na przejście spod Mount Blanc w okolice Matterhornu wariantem mniej uczęszczanym, ale bardziej spektakularnym.

Poziom trudności
PODEJŚCIA
Poziom trudności
ZJAZDU
Wymagana
KONDYCJA

Czym jest wyrypa?

To nic innego jak wielogodzinna wycieczka skiturowa z dużym dystansem, przewyższeniami i masą wrażeń. Esencja skituringu.

Nocleg

Alpy, 7 pensjonatów/schronisk. Codziennie śpimy w innym miejscu. W schroniskach śpimy w pokojach wieloosobowych, w pensjonatach w pokojach 2 lub 3 osobowych.

W cenie

 • 6 dni skiturowania pod opieką przewodnika IVBV i instruktora ze Skitour School
 • 7 noclegów w schroniskach wysokogórskich oraz pensjonatach ( w tym 6 śniadań + śniadanie w Le Dahu
 • ubezpieczenie NNW: 30 000 PLN, KL: 500 000 PLN (w tym koszty leczenia Covid) + koszty ratownictwa i rehabilitacji
 • koszulka techniczna Craft x SkitouroweZakopane.pl
 • 4 obiadokolacje w schroniskach i chatach
 • transport na miejscu pomiędzy miejscami noclegowymi (transport z Polski oraz lotniska nie jest wliczony w cenę)
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, a także 10% zniżki na kolejne szkolenia

Dla kogo?

Haute Route dedukujemy dla osób o:

 • Bardzo dobrej kondycji – którzy na Kasprowy wychodzą w limicie czasowym do 3 godzin (niezależnie od warunków), średnio pokonujemy od 1000 do 1600 metrów przewyższenia z ciężkimi plecakami
 • Bardzo dobrych umiejętnościach zjazdowych w terenie nieprzygotowanym, z dużym doświadczeniem w tym zakresie
 • Znajomości lawinowego ABC
 • Perfekcyjne umiejętności techniczne związane ze skialpinizmem – robienie zakosów, obsługa lawinowego abc i poruszanie się z czekanem i w rakach

A jeżeli potrzebujesz szkolenia z obsługi raków i czekana to zapraszamy na kurs turystyki zimowej do Mountain Climbing School – link do strony

WAŻNE: Przewodnik ma prawo wykluczyć uczestnika z dalszej wyprawy jeżeli uzna, że jego umiejętności lub kondycja będą niewystarczające, aby przejść w wyznaczonym czasie z punktu A do B. Priorytetem jest bezpieczeństwo grupy. Zapisując się na wyprawę akceptujesz ten fakt – po wykluczeniu klient nie otrzymuje zwrotu za wyprawę”

WAŻNE! Jeżeli warunki lawinowe/pogodowe nie pozwolą na przejście całą trasą Haute Route, noclegi będą zarezerwowane w mieście skąd przewodnicy zabiorą Państwa na najlepsze skitury w Chamonix (w tym Vallee Blanche) w takim wariancie koszty noclegów ze śniadaniem są po naszej stronie natomiast w cenie nie zawierają się obiady (wybierane a la card) oraz kolejki

Cena

Cena już od 7990 zł za osobę

Dodatkowo płatne:

 • + 840 zł – wypożyczenie sprzętu skiturowego na czas trwania obozu
 • + 280 zł – wypożyczenie lawinowego ABC na czas trwania obozu
 • + 210 zł – wypożyczenie raków na czas trwania obozu
 • + 140 zł – wypożyczenie czekana na czas trwania obozu
 • + 100 zł – transfer z lotniska do miejsca rozpoczęcia obozu
 • +  koszt prysznica w pierwszym schronisku 

Informacja Covid-19

Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 60 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki.

NOWOŚĆ – MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KOSZTÓW W PRZYPADKU ZACHOROWANIA LUB KWARANTANNY, NAWET BEZPOŚREDNIO PRZED WYJAZDEM

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. Sprawdź szczegóły.

Zapisy

Płatność podzielona jest na dwie raty:

 • Pierwsza rata – 3495 PLN płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy) 
 • Druga rata – 3495 PLN płatna przelewem na konto, które podamy na miesiąc przed wyjazdem – 50% kwoty za kurs

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

W razie pytań prosimy o kontakt do: agnieszka@skitourschool.pl

Harmonogram

Dzień 1: Sobota

Przyjazd do francuskiej miejscowości Argentiere.
Od godz. 14:00 – zakwaterowanie w hotelu Le Dahu, który znajduje się 5 min jazdy od kolejki, którą następnego dnia będziemy wjeżdżać.

Dzień 2: Niedziela

Grand Montets (3297 m n.p.m.) – lodowiec d’ Argentiere  (2600 m n.p.m.) – schronisko Argentiere (2771 m n.p.m.)

Wycieczkę rozpoczynamy w miejscowości Argentiere, z której kolejka zawiezie nas pod szczyt Grand Montets. Stamtąd zjedziemy na nartach do lodowca d’Argentiere, pokonując różnicę wysokości około 650 metrów. Następnie w ciągu 2 godzin pokonamy kolejne 130 metrów wzniesienia i dotrzemy do chaty Argentiere. Fukcjonuje ona na codzień jako schronisko, oferując imponujące widoki na masyw Mont Blanc i szlaki prowadzące do Zermatt. Spędzimy tam noc.

Dzień 3: Poniedziałek

Schronisko Argentiere (2771 m n.p.m.) – Col du Chardonnet (3323 m n.p.m.) – Fenetre de Saleina (3267 m n.p.m.) – Col des Ecandies (2796 m n.p.m.) – val d Arpette – Champex (1466 m n.p.m)

Przed nami najtrudniejszy dzień na trasie. Około 8 godzin w trasie, 1050 metrów podejścia w górę i 2200 metrów zjazdu. Wyruszymy 20 minutowym rozruchem ze schroniska Argentiere, do miejsca w którym rozpoczniemy wspinaczkę po lodowcu d’Argentiere, aż do przełęczy znajdującej się na poziomie 3323 m.n.p.m. Stamtąd mamy do pokonania 70 metrowy zjazd po stoku o kącie nachylenia 60 stopni, by kolejno na nartach zjechać dalej po lodowcu de Saleinatill. Ten etap zakończymy dotarciem do punktu, w którym założymy foki i będziemy podchodzić na Fenêtre de Saleina. Następnie zdobędziemy górną część lodowca tworzącą duży płaskowyż o nazwie Plateau du Trient i jedziemy na nartach aż do fenêtre d’Ecandies, gdzie zdejmiemy narty i znów wspinamy się ok 100 m w górę. W następnej kolejności nastąpi długi zjazd ponad 1700 m wprost do pięknej, małej wioski Champex. Krótka przerwa, przejazd taksówkami do Orsieres, gdzie spędzimy następną noc.

Dzień 4: Wtorek

Bourg Saint Pierre (1630 m n.p.m) – Schronisko Valsorey  (3030 m n.p.m.)

Kolejny długi dzień „pod górę” i bez zjeżdżania. Przewodnik poprowadzi trasę przez dolinę lodowców Tseudet i Valsorey. W ciągu 5-6 godzin do pokonania będziemy mieć 1200 m. Finałem tego dnia obozu będzie dotarcie do Valsorey Hut, schroniska górskiego Swiss Alpine Club. Jest ono położone na południe od Bourg-Saint-Pierre w kantonie Valais. Chata leży na wysokości 3030 metrów, na południowo-zachodnich zboczach Grand Combin w Alpach Pennińskich, naprzeciwko Mont Vélan.

Dzień 5: Środa

Schronisko Valsorey – Plateau du Couloir (3664 m n.p.m.) – Col Sonadon – Schronisko Chanrion (2462 m n.p.m)

Pora na piękny i równie wymagający dzień, który przez wielu uważany jest za kluczowy na Haute Route. Dlaczego? Ponieważ tego dnia zaznamy wszystkich aspektów alpinizmu. Przekroczymy masyw Grand Combin, dotrzemy do szczytów  leżących na granicy między Włochami a Szwajcarią, Mont Avril i Tete Blanche. Łącznie 6-8 godzin wycieczki, 900 m wzniesienia i 1480 m zjazdu. W pierwszej kolejności będziemy się wspinać z nartami na Plateau du Couloir na wysokość 3664 m, stamtąd przekraczamy Col Sonadon i robimy niezapomniany choć miejscami trudny zjazd, prosto do chaty Chanrion. Spędzimy tam następną noc. 

Dzień 6: Czwartek

Chanrion Chanrion (2462 m n.p.m.) – Lodowiec Brenay – Col du Brenay (3639 m n.p.m.) – Pigne d 'Arolla (3790 m n.p.m.) – Chata Vignettes (3160 m n.p.m.)

Kolejny długi, równie intensywny dzień z niesamowitym widokiem, szczególnie z The Pigne d’Arolla. Wycieczka potrwa tego dnia 7-9 godzin. Przekroczymy morenę lodowca du Brenay podchodząc aż do seraków (tam na 100 metrów narty przytwierdzimy do naszego plecaka), by następnie przekroczyć Col de la Serpentine 3547 m i kontynuować podejście do Col du Brenay na wysokość 3635 m. Ta wycieczka nie będzie wymagać dużych techniczny umiejętności jednak będzie weryfikować skitourowe doświadczenie. Po wspięciu się na Pigne d’Arolla nastąpi stamtąd bardzo przyjemnym zjazd do schroniska Vignettes. Całkowite pokonane wzniesienie tego dnia to 1330 metrów, zejście 640 metrów.

Dzień 7: Piątek

Chata Vignettes (3160 m n.p.m.) – Col de l 'Eveque (3392 m n.p.m.) – col Mont Brule (3213 m n.p.m.) – Tete de Valpelline (3802 m n.p.m.) – Zermatt (1600 m n.p.m.)

Wielkie zakończenie wycieczki. Wspaniały dzień, bedzie wspominany jako punkt kulminacyjny pokonanej trasy. Tego dnia musimy spodziewać się różnych warunków śniegowych. Wyruszamy ze schroniska Vignettes, mijając Col de Chermontane aż do imponującej góry – lodowca du Mont Collon. Następnie czekać będzie nas podejście do Col de l’Eveque i zjazd na nartach. Dalej znowu w górę, mijając schronisko Bouquetins dotrzemy do Col du Mont Brule. Po Col du Mont Brulé następuje jeden z najbardziej odizolowanych odcinków Haute Route. Przemierzamy lodowiec Haut Tsa de Tsan, wysoką ławicę polodowcową po włoskiej stronie grzbietu. Pod nami lodowiec wpada na południe do dzikiego i głębokiego kanionu, pozornie niedostępnego. Długie i łagodne podejście prowadzi nas do naszej ostatniej przełęczy Col de Valpelline na 3690 m.. Kiedy dotrzemy do Col, naszym oczom pojawi się niesamowicie ostry szczyt Matterhorn. Docierając do Tete na wysokości 3802 metrów, przed sobą mamy ostatni, długi i piękny zjazd do Zermatt, towarzyszyć któremu będzie mijany od strony północnej Matterhorn. 
Nocleg w pensjonacie.

Dzień 8: Sobota

Po śniadaniu pakowanie rzeczy, wyjazd do Polski.

Transport

Oferujemy:

 • Oferujemy odbiór uczestników z lotniska – najbliższe lotnisko jest w Genewie (90 km od miejsca startu naszego obozu). Dopłata ok. 100 zł/w jedną stronę (w zależności od ilości osób, które będą jechać). Sugerowane przeloty:

Warunki rezygnacji

 • Bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej zaliczki przysługuje przy rezygnacji do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bezkosztowo i bez względu na powód
 • Przy rezygnacji pomiędzy 30-14 dniem przed rozpoczęciem obozu nie mamy obowiązku zwrotu zaliczki
 • Przy rezygnacji na mniej niż 14 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia nie mamy obowiązku zwrotu pełnej kwoty
 • Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) obóz nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia.
 • Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkachSprawdź szczegóły.

Ważne informacje

Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 • Ubezpieczenie zawiera „koszty leczenia Covid” 
 • W przypadku zamknięcia granic lub wprowadzenia kwarantanny po powrocie są 2 możliwości: 100% zwrotu wpłaconej zaliczki lub wyjazd z nami na obóz w inne miejsce o podobnym profilu 
 • Mamy małe grupy – max 6 osób + przewodnik

Potrzebny ekwipunek:

 • apteczka + folia NRC
 • zestaw lawinowy
 • zestaw skiturowy (sugerujemy narty o szerokości powyżej 84 mm) – istnieje możliwość wypożyczenia
 • raki, czekan
 • lekki liner bag (kokon do spania)
 • pojemnik na wodę, termos
 • czołówka + zapasowe baterie

Galeria

Szczegóły:

Na skróty:

  Kurs zakończony