Haute Route czyli poważna wyrypa narciarska z francuskiego Chamonix do szwajcarskiego Zermatt to prawdziwy klasyk w świecie skituringu. 6 dni skiturowania, 7 pensjonatów/schronisk i prawie 300 kilometrów pod opieką przewodnika międzynarodowego IVBV.

ZAKRES

Wyrypa

NOCLEG

Alpy, 7 pensjonatów/schronisk

W CENIE:

 • 6 dni skiturowania pod opieką przewodnika IVBV i instruktora ze Skitour School
 • 7 noclegów w schroniskach wysokogórskich oraz pensjonatach
 • ubezpieczenie NNW: 20 000 PLN, KL: 200 000 PLN (w tym koszty leczenia Covid) + koszty ratownictwa
 • 6 śniadań
 • koszulka termoaktywna
 • 4 obiadokolacje (2 ciepłe dania + deser)
 • transport do i z miejsca rozpoczęcia wycieczek

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, dołączymy Cię do naszej grupy VIP, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania po kursie, a także otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

DLA KOGO?

Haute Route dedukujemy dla osób o:

 • Bardzo dobrej kondycji – średnio pokonujemy od 1000 do 1600 metrów przewyższenia z ciężkimi plecakami
 • Dobrych umiejętnościach zjazdowych w terenie nieprzygotowanym
 • Podstawowej znajomości lawinowego ABC

Cenę obozu w kwietniu 2022 r. podamy wkrótce

179 zł – techniczny longsleeve Craft Extreme 2.0 z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

149 zł – rękawiczki Craft z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane –

59zł – czapka Craft na podejście z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

 

ZAPISY

Wstępne zapisy na Haute Route (kwiecień 2022 r.) prosimy przesyłać drogą mailową na adres: agnieszka@skitourschool.pl

INFORMACJA ODNOŚNIE COVID-19: Zapisując się na nasz obóz masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 30 dni przed rozpoczęciem obozu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki

HARMONOGRAM

DZIEŃ 1 (17.04.2021)

Przyjazd do francuskiej miejscowości Argentiere.
Od godz. 14:00 – zakwaterowanie w hotelu Le Dahu, który znajduje się 5 min jazdy od kolejki, którą następnego dnia będziemy wjeżdżać.

DZIEŃ 2 (18.04.2021)
Grand Montets (3297 m.n.p.m.) – lodowiec d’ Argentiere  (2600 m.n.p.m.) – schronisko Argentiere (2771 m.n.p.m.)

Wycieczkę rozpoczynamy w miejscowości Argentiere, z której kolejka zawiezie nas pod szczyt Grand Montets. Stamtąd zjedziemy na nartach do lodowca d’Argentiere, pokonując różnicę wysokości około 650 metrów. Następnie w ciągu 2 godzin pokonamy kolejne 130 metrów wzniesienia i dotrzemy do chaty Argentiere. Fukcjonuje ona na codzień jako schronisko, oferując imponujące widoki na masyw Mont Blanc i szlaki prowadzące do Zermatt. Spędzimy tam noc. Tego dnia przeprowadzimy mały kurs ratownictwa szczelinowego i nauczymy się posługiwać zestawem lawinowym ARVA.

DZIEŃ 3 (19.04.2021)
Schronisko Argentiere (2771 m.n.p.m.) – Col du Chardonnet (3323 m.n.p.m.) – Fenetre de Saleina (3267 m.n.p.m.) – Col des Ecandies (2796 m.n.p.m.) – val d Arpette – Champex (1466 m.n.p.m)

Przed nami najtrudniejszy dzień na trasie. Około 8 godzin w trasie, 1050 metrów podejścia w górę i 2200 metrów zjazdu. Wyruszymy 20 minutowym rozruchem ze schroniska Argentiere, do miejsca w którym rozpoczniemy wspinaczkę po lodowcu d’Argentiere, aż do przełęczy znajdującej się na poziomie 3323 m.n.p.m. Stamtąd mamy do pokonania 70 metrowy zjazd po stoku o kącie nachylenia 60 stopni, by kolejno na nartach zjechać dalej po lodowcu de Saleinatill. Ten etap zakończymy dotarciem do punktu, w którym założymy foki i będziemy podchodzić na Fenêtre de Saleina. Następnie zdobędziemy górną część lodowca tworzącą duży płaskowyż o nazwie Plateau du Trient i jedziemy na nartach aż do fenêtre d’Ecandies, gdzie zdejmiemy narty i znów wspinamy się ok 100 m w górę. W następnej kolejności nastąpi długi zjazd ponad 1700 m wprost do pięknej, małej wioski Champex. Tam nastąpi przerwa na pyszną kawę, w oczekiwaniu, aż taksówki zawiozą nas przez Orsieres do miejscowości Bourg Saint Pierre, gdzie spędzimy następną noc.

DZIEŃ 4 (20.04.2021)
Bourg Saint Pierre (1630 m.n.p.m) – Schronisko Valsorey  (3030 m.n.p.m.)

Kolejny długi dzień „pod górę” i bez zjeżdżania 🙂 Przewodnik poprowadzi trasę przez dolinę lodowców Tseudet i Valsorey. W ciągu 5-6 godzin do pokonania będziemy mieć 1200 m. Finałem tego dnia obozu będzie dotarcie do Valsorey Hut, schroniska górskiego Swiss Alpine Club. Jest ono położone na południe od Bourg-Saint-Pierre w kantonie Valais. Chata leży na wysokości 3030 metrów, na południowo-zachodnich zboczach Grand Combin w Alpach Pennińskich, naprzeciwko Mont Vélan.

DZIEŃ 5 (21.04.2021)
Schronisko Valsorey – Plateau du Couloir (3664 m.n.p.m.) – Col Sonadon – Schronisko Chanrion (2462 m.n.p.m)

Pora na piękny i równie wymagający dzień, który przez wielu uważany jest za kluczowy na Haute Route. Dlaczego? Ponieważ tego dnia zaznamy wszystkich aspektów alpinizmu. Przekroczymy masyw Grand Combin, dotrzemy do szczytów  leżących na granicy między Włochami a Szwajcarią, Mont Avril i Tete Blanche. Łącznie 6-8 godzin wycieczki, 900 m wzniesienia i 1480 m zjazdu. W pierwszej kolejności będziemy się wspinać z nartami na Plateau du Couloir na wysokość 3664 m, stamtąd przekraczamy Col Sonadon i robimy niezapomniany choć miejscami trudny zjazd, prosto do chaty Chanrion. Spędzimy tam następną noc. 

DZIEŃ 6 (22.04.2021)
Chanrion Chanrion (2462 m.n.p.m.) – Lodowiec Brenay – Col du Brenay (3639 m.n.p.m.) – Pigne d 'Arolla (3790 m.n.p.m.) – Chata Vignettes (3160 m.n.p.m.)

Kolejny długi, równie intensywny dzień z niesamowitym widokiem, szczególnie z The Pigne d’Arolla. Wycieczka potrwa tego dnia 7-9 godzin. Przekroczymy morenę lodowca du Brenay podchodząc aż do seraków (tam na 100 metrów narty przytwierdzimy do naszego plecaka), by następnie przekroczyć Col de la Serpentine 3547 m i kontynuować podejście do Col du Brenay na wysokość 3635 m. Ta wycieczka nie będzie wymagać dużych techniczny umiejętności jednak będzie weryfikować skitourowe doświadczenie. Po wspięciu się na Pigne d’Arolla nastąpi stamtąd bardzo przyjemnym zjazd do schroniska Vignettes. Całkowite pokonane wzniesienie tego dnia to 1330 metrów, zejście 640 metrów.

DZIEŃ 7 (23.04.2021)
Chata Vignettes (3160 m.n.p.m.) – Col de l 'Eveque (3392 m.n.p.m.) – col Mont Brule (3213 m.n.p.m.) – Tete de Valpelline (3802 m.n.p.m.) – Zermatt (1600 m.n.p.m.)

Wielkie zakończenie wycieczki. Wspaniały dzień, bedzie wspominany jako punkt kulminacyjny pokonanej trasy. Tego dnia musimy spodziewać się różnych warunków śniegowych. Wyruszamy ze schroniska Vignettes, mijając Col de Chermontane aż do imponującej góry – lodowca du Mont Collon. Następnie czekać będzie nas podejście do Col de l’Eveque i zjazd na nartach. Dalej znowu w górę, mijając schronisko Bouquetins dotrzemy do Col du Mont Brule. Po Col du Mont Brulé następuje jeden z najbardziej odizolowanych odcinków Haute Route. Przemierzamy lodowiec Haut Tsa de Tsan, wysoką ławicę polodowcową po włoskiej stronie grzbietu. Pod nami lodowiec wpada na południe do dzikiego i głębokiego kanionu, pozornie niedostępnego. Długie i łagodne podejście prowadzi nas do naszej ostatniej przełęczy Col de Valpelline na 3690 m.. Kiedy dotrzemy do Col, naszym oczom pojawi się niesamowicie ostry szczyt Matterhorn. Docierając do Tete na wysokości 3802 metrów, przed sobą mamy ostatni, długi i piękny zjazd do Zermatt, towarzyszyć któremu będzie mijany od strony północnej Matterhorn. 
Nocleg w pensjonacie. Impreza pożegnalna 🙂

DZIEŃ 8 (24.04.2021)

Po śniadaniu pakowanie rzeczy, wyjazd do Polski.

TRANSPORT

Oferujemy:

 • Oferujemy odbiór uczestników z lotniska – najbliższe lotnisko jest w Genewie (90 km od miejsca startu naszego obozu). Dopłata ok. 80 zł/w jedną stronę (w zależności od ilości osób, które będą jechać). Sugerowane przeloty:
 • Przejazd busem z Zakopanego do Argentiere (około 16 h jazdy). Wyjazd dzień przed obozem. Koszt przejazdu w jedną stronę 400zł.

WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 60 dni przed rozpoczęciem obozu. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 20 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 20 dni nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za obóz. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki.
Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

NOWOŚĆ – MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KOSZTÓW W PRZYPADKU ZACHOROWANIA LUB KWARANTANNY, NAWET BEZPOŚREDNIO PRZED WYJAZDEM

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. Sprawdź szczegóły.

WAŻNE INFORMACJE

 • Ubezpieczenie zawiera „koszty leczenia Covid” 
 • W przypadku zamknięcia granic lub wprowadzenia kwarantanny po powrocie są 2 możliwości: 100% zwrotu wpłaconej zaliczki lub wyjazd z nami na obóz w inne miejsce o podobnym profilu 
 • Mamy małe grupy – max 6 osób + przewodnik

Potrzebny ekwipunek:

 • apteczka + folia NRC
 • zestaw lawinowy
 • zestaw skiturowy (sugerujemy narty o szerokości powyżej 84 mm) – istnieje możliwość wypożyczenia
 • raki, czekan
 • lekki liner bag (kokon do spania)
 • pojemnik na wodę, termos
 • czołówka + zapasowe baterie

Kontakt

Kontakt

Jesteśmy zarejestrowanym organizatorem turystyki
pod numerem 21668. Szkołę ubezpiecza Axa Direct

Pracujemy od Poniedziałku do Piątku: 8:00 – 18:00

Główny kontakt z biurem

Jadwiga:
+48507138434
jadwiga@skitourschool.pl

Szkolenia indywidualne

Ariel:
+48792 825 231
ariel@skitourschool.pl

Zmiany w rezerwacjach

Kasia:
+48517772847
kasia@skitourschool.pl

E-mail  PARTNERZY SKITOUR SCHOOL