Bieszczady nieoczywiste kawał górskiej przygody
O szkoleniu
Najdziksze zakątki Bieszczadów. Bieszczady Nieoczywiste ze Skitourschool. Co to będzie? Jeżeli już byleś ze Skitourschool na Tarnicy, Rawkach, Połoninie Wetlińskiej i Caryńskiej, to będzie to obóz idealny dla Ciebie! Przewidujemy wędrówki na nartach przez bezdroża, dzikie lasy Bieszczadów Zachodnich i szczyty, na których jeszcze nie byliście, a więc na: kultową Chryszczata, Wołosań, Krąglicę, Sasów Wierch, Berest, Łopiennik, Korbanię i inne. Razem z przewodnikiem beskidzkim, Kasią Halamą, zapraszam Was na wspaniałą wędrówką na nartach po dzikich Bieszczadach. Obóz dla zaawansowanych. Planowane wycieczki to trasy po ok. 19-23 km dziennie i po 1200-1400 m przewyższenia. Śpimy w kultowym miejscu, w „Przystanku Cisna”. Drugi obóz w niemniej przyjaznym „Gościńcu Horb”. Codziennie po wycieczkach prezentacje multimedialne i pokazy filmów górskich. Ćwiczenia rozciągające i rozluźniające poprowadzi Kasia Halama.
Czym jest wyrypa?
To nic innego jak wielogodzinna wycieczka skiturowa z dużym dystansem, przewyższeniami i masą wrażeń. Esencja skituringu.
PODEJŚCIA
ZJAZDU
KONDYCJA
Nocleg
Przystanek Cisna to nasza oaza. Pośród bieszczadzkich łąk na skraju Cisnej. Rozpoczynamy dzień pysznym śniadaniem (również w opcji vege), kończymy obfitą obiadokolacją i górskimi prelekcjami. 4 dni w takim miejscu to życiowy restart! Do dyspozycji mamy pokoje 2, 3 i 4 osobowe z łazienkami.
Dlaczego Bieszczady?
„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie – pełne słońce, rozległe panoramy i proste technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem, gdzie w tym sezonie jest pokaźna pokrywa!
O instruktorach
O KASI HALAMIE
Dwa lata temu dołączyła do zespołu Skitour School Katarzyna Halama z Ustronia. Kasia pochodzi z Beskidów, to jej naturalne środowisko, kocha te góry, ich przyrodę i przestrzeń, wysiłek i długie wycieczki. Z wykształcenia jest biologiem. Jest też przewodnikiem beskidzkim III klasy. Pięknie potrafi opowiadać o górach, objaśniać panoramy, zna też wiele ciekawostek związanych z Beskidami. Najlepiej czuje się w leśnych górach, ale generalnie urzekają ją każde góry. Jeździ na nartach od małego, a pasją do nart zaraził ją ojciec. Jeździła już na nartach skiturowych w Tatrach, Beskidach, Bieszczadach i Gorcach. Dobrze radzi sobie także na nartach zjazdowych. Lubi długie szlaki turystyczne, i tak w 2020 przeszła samotnie znaczną część Głównego Szlaku Beskidzkiego, z Wołosatego aż do Gorców (230 km), lubi jogę i na obozie w Bieszczadach pokaże nam ćwiczenia rozciągające, dzięki którym nasze zmęczone po skiturze mięśnie, będą jak nowe. Urzeka ludzi swoim uśmiechem, jest osobą otwartą, z którą w górach zawsze jest ciekawie. Ciągle w górach szuka nowych celów i wyzwań.
O WOJTKU SZATKOWSKIM
Jest przewodnikiem tatrzańskim III klasy. Związany ze skituringiem od ponad 35 lat. Był pomysłodawcą i organizatorem kilkunastu edycji zawodów Józefa Oppenheima w skialpinizmie (od 2000 r.), organizator zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w skialpinizmie (2008-2013) i biegów górskich im. Franciszka Marduły (pierwsze edycje).
Ma na koncie ok. 500 różnych zjazdów w Tatrach Zachodnich i Wysokich i ok. 60 w Bieszczadach. Ulubiona miejscówka: Cisna i jej okolice. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej, w tym trzech przewodników skiturowych. Jest obok Waldemara Czado i Romana Szubrychta pomysłodawcą i współautorem przewodnika skiturowego „Polskie góry na nartach”. Pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Jest współpomysłodawcą Skitourowego Zakopanego.
W cenie
- 3 noclegi w sprawdzonym od lat pensjonacie – pokoje 2 – 4 osobowe z łazienkami
- Prelekcja na temat szlaków w Bieszczadach
- 3 dni skiturowania pod okiem – Wojtka Szatkowskiego i Katarzyny Halamy
- W razie potrzeby wszystkie transfery lokalne busem podczas obozu
- 3 śniadania w formie stołu szwedzkiego oraz 3 obiadokolacje
- Prezent od Skitour School
- Ubezpieczenie NNW 20 000 PLN
Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, a także 10% zniżki na kolejne szkolenia
Dla kogo?
Obóz dedykujemy dla osób o:
- Obóz skierowany jest do zaawansowanych skiturowców, osób które mają za sobą kilka wycieczek skiturowych, potrafią robić zakosy w średnio-trudnym terenie
- o bardzo dobrej kondycji – w równomiernym tempie wchodzią na Kasprowy Wierch (1000 metrów przewyższenia i 6km) poniżej 4 godzin i są w stanie powtórzyć ten sam wynik dzień po dniu.
- bardzo dobrych umiejętnościach zjazdowych (niektóre zjazdy prowadzą rzadkim lasem) tj. płynnie i dynamicznie zjeżdżają po trasach przygotowanych o kolorze czarnym (ze stromymi i wąskimi odcinkami włącznie). Mają średnio-zaawansowane doświadczenie w zjeździe poza przygotowaną trasą tj. potrafią bez upadków płynnie i dynamicznie zjeżdżać w różnych warunkach śniegowych w terenie otwartym (szerokim) o nachyleniu do 35 stopni oraz lasach i żlebach o nachyleniu do 25 stopni
Cena
Dodatkowo płatne:
- + 450 zł – wypożyczenie sprzętu skiturowego na czas trwania obozu
Zapisy
Płatność podzielona jest na dwie raty:
- Pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs (995 zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt skitourowy)
- Druga rata – płatna gotówką na miejscu u instruktora – 50% kwoty za kurs (995 zł)
Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.
Harmonogram
Dzień 1: Czwartek
- 18:00 – zakwaterowanie w pensjonacie Przystanek Cisna – pokoje 2 – 4 osobowe z łazienkami
- 19:00 – uroczysta kolacja powitalna i przywitanie uczestników
- 20:00 – 21:30 – sprawdzenie sprzętu i przedstawienie planu obozu, odprawa: zapoznanie z kadrą instruktorską, przedstawienie trasy i terenu, po którym będziemy się poruszać
Dzień 2: Piątek
Naszym celem jest Wołosań (1071 m) w Wysokim Dziale i 4 zróżnicowane zjazdy w jego bukowych lasach. Będziemy w jednym z dzikszych rejonów Bieszczadów, zdobędziemy cztery szczyty Wysokiego Działu, widoki będą ograniczone, ale po drodze miniemy kilka ciekawych polan widokowych, dodatkowa atrakcja – bacówka pod Honem.
- 7:00 – 8:30 – śniadanie
- 9:00 – 16:00 – wyjście na trasę. Przystanek Cisna – Hon (820 m) – Osina (963 m) – Berest (942 m) – Sasów Wierch (1010 m) – Wołosań – Cisna. Po drodze zjazdy: ze szczytu Wołosani do Lasu pod Wołosanią na północ, po niezbyt gęstym, bukowym lesie, ok. 1 – 1,5 km km (250 m↓). 2 zjazd ze szczytu leśnego Sasów (1010 m) wzdłuż szlaku czerwonego, na niewybitną leśną przełączkę pod Berestem, zjazd lasem, ok. 1 km (150 m↓). 3 zjazd z Osiny jej północną ścianą – nachylenie do 25 stopni na stronę Habkowiec, 1 – 1,5 km (200 m ↓). 4 zjazd z Honu (820 m) do „Przystanku Cisna”, ścianką ok. 30 stopni nachylenia, 500 m, 100 m↓. Długość wycieczki 19 km, przewyższenie ok. 1400 m, czas trwania 6-8 h. Trasa może ulec modyfikacji w zależności od warunków śnieżnych. Ostateczną decyzję podejmą przewodnicy.
- 16:00 – 17:00 – transfer do pensjonatu, czas na kąpiel
- 18:00 – 18:30 – Ćwiczenia rozciągające poprowadzi Kasia Halama („10 minut dla zdrowia”).
- 18:30 – 19:30 obiadokolacja w pensjonacie
- 20:30 – prezentacja multimedialna „Bieszczady i Beskidy na nartach skiturowych”. Katarzyna Halama, Wojciech Szatkowski. Następnie odprawa przed kolejnym dniem wycieczki, przedstawienie trasy i terenu, czas wolny
Dzień 3: Sobota
Dzika Hyrlata i piękna Matragona
- 7:30 – 8:30 – śniadanie
- 9:00 – 16:00 – transfer busem z Przystanku Cisna do Żubraczego
Trasa: Żubracze – Berdo – Zwornik – Hyrlata (1103 m) – pierwszy zjazd na wschód – podejście na Zwornik – zjazd do Doliny Solinki – Matragona (990 m) – Przełęcz Prislup – Cisna. Przejdziemy przez dziki masyw Hyrlatej, skąd dokonamy dwóch zjazdów narciarskich. Potem przez Dolinę Solinki wejdziemy na szczyt Matragony (990 m) i zjedziemy z niej najpierw na wschód, a potem na Przełęcz Prislup, skąd odbierze nas bus. Długość wycieczki 21 km, przewyższenie ok. 1440 m, czas trwania 8-9 h. Trasa może ulec modyfikacji w zależności od warunków śnieżnych. Ostateczną decyzję podejmą przewodnicy. - 16:30 – 17:30 – transfer do pensjonatu, czas na kąpiel
- 18:00 – 19:30 – obiadokolacja w pensjonacie
- 20:00 – Pokaz i prezentacja książki „Narciarstwo Wolności” Wojciecha Szatkowskiego i wieczór filmowy. Pokażemy filmy o górach. Ćwiczenia rozciągające po prezentacji. Odprawa przed kolejną wycieczką, przedstawienie trasy i terenu
Dzień 4: Niedziela
Odwiedzimy magiczne miejsce w Bieszczadach – cerkiew w Łopience i dwa szczyty nad tą doliną: Łopiennik i Korbanię
- 7:00 – 8:00 – śniadanie, spakowanie bagaży
- 8:00 – 15:00 – transfer na miejsce startu, skiturowa wycieczka Polanki – dolina Łopienki – cerkiew pw. Św. Paraskewy w Łopience – baza w Łopience – Łopiennik (1069 m) – Przełęcz Hyrcza – Korbania (894 m) – Łopienka – Polanki. Parametry trasy: 23,3 km, 1110 m przewyższenia, czas 7 h. Trasa może ulec modyfikacji w zależności od warunków śnieżnych. Ostateczną decyzję podejmą przewodnicy.
- 15:00 – 16:00 – przejazd busem po odbiór bagaży i zakończenie obozu
Warunki rezygnacji
- Bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej I raty przysługuje przy rezygnacji do 20 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bez kosztowo i bez względu na powód,
- Przy rezygnacji na mniej niż 20 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu nie mamy obowiązku zwrotu wpłaconej I raty,
Ubezpieczenie od zachorowania lub rezygnacji
UBEZPIECZENIE OD ZACHOROWANIA LUB REZYGNACJI
(nawet bezpośrednio przed wyjazdem).
Przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach.
Ubezpieczenie należy wykupić w dniu wpłacenia I raty na wyjazd.
-> Sprawdź szczegóły tutaj <-
Ważne informacje
Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres kasia@skitourschool.pl
Wymagany sprzęt:
- skiturowy: buty, narty, foki, kijki (możliwość wypożyczenia w formularzu),
- kask – koniecznie! (narciarski lub skiturowy),
- plecak o pojemności conajmniej 40 litrów (musi się do niego zmieścić sprzęt, jedzenie, woda/termos, dodatkowa odzież, sprzęt lawinowy)
- odzież narciarska (wygodna, ciepła i wodoodporna),
- czapka i rękawice,
- gogle/okulary,
- krem z filtrem,
- rzeczy osobiste, niezbędne leki, plastry na ewentualne obtarcia itp.
- czołówka
- apteczka
- kompas, mapa Bieszczadów
Szczegóły:
- Kiedy: 25 - 28 stycznia 2024
- Nocleg: w cenie Cena -