Bieszczady nieoczywiste kawał górskiej przygody
O szkoleniu
Najdziksze zakątki Bieszczadów dla zaawansowany. Bieszczady Nieoczywiste ze Skitourschool. Co to będzie? Jeżeli już byleś na Tarnicy, Rawkach, Połoninie Wetlińskiej i Caryńskiej, to będzie to obóz idealny dla Ciebie! Przewidujemy wędrówki na nartach przez bezdroża, dzikie lasy Bieszczadów Zachodnich i szczyty, na których jeszcze nie byliście, a więc na: kultową Chryszczata, Pasmo Jasła, Wołosań, Krąglicę, Sasów Wierch, Berest, Łopiennik, Korbanię i inne. Obóz dla zaawansowanych. Planowane wycieczki to trasy po ok. 19-23 km dziennie i po 1200-1400 m przewyższenia. Śpimy w kultowym miejscu, w „Gościńcu Horb”. Codziennie po wycieczkach prezentacje multimedialne i pokazy filmów górskich.
Czym jest wyrypa?
To nic innego jak wielogodzinna wycieczka skiturowa z dużym dystansem, przewyższeniami i masą wrażeń. Esencja skituringu.
PODEJŚCIA
ZJAZDU
KONDYCJA
Nocleg
Gościniec Horb to nasza tajna broń. Z dala od cywilizacji, na zewnątrz sauna, wewnątrz wygodne i klimatyczne pokoje. Rozpoczynamy dzień pysznym śniadaniem (również w opcji vege), kończymy obfitą obiadokolacją i górskimi prelekcjami. 4 dni w takim miejscu to życiowy restart!
Do dyspozycji mamy pokoje dwu i czteroosobowe z łazienkami.
Dlaczego Bieszczady?
„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie – pełne słońce, rozległe panoramy i proste technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem, gdzie w tym sezonie jest pokaźna pokrywa!
O instruktorach
O WALDKU CZADO
Podczas obozu drugim przewodnikiem pomagającym Wojtkowi Szatkowskiemu będzie Waldek Czado. Jeżeli słyszycie to nazwisko pierwszy raz, to musicie poznać kilka szczegółów, bo jest on weteranem Bieszczad. Waldek to nauczyciel i ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Każdą wolną chwilę spędza w górach by wędrować, fotografować, biegać. Za sprawą nart jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wszedł na nartach, „gdzie się tylko dało”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników, między innymi Czarnohora, Atlas Gór Polskich, Panoramy Gór Polski. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, za który zdobył II nagrodę w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com.
O WOJTKU SZATKOWSKIM
Jest przewodnikiem tatrzańskim III klasy. Związany ze skituringiem od ponad 35 lat. Był pomysłodawcą i organizatorem kilkunastu edycji zawodów Józefa Oppenheima w skialpinizmie (od 2000 r.), organizator zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w skialpinizmie (2008-2013) i biegów górskich im. Franciszka Marduły (pierwsze edycje).
Ma na koncie ok. 500 różnych zjazdów w Tatrach Zachodnich i Wysokich i ok. 60 w Bieszczadach. Ulubiona miejscówka: Cisna i jej okolice. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej, w tym trzech przewodników skiturowych. Jest obok Waldemara Czado i Romana Szubrychta pomysłodawcą i współautorem przewodnika skiturowego „Polskie góry na nartach”. Pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Jest współpomysłodawcą Skitourowego Zakopanego.
W cenie
- 3 noclegi w sprawdzonym od lat pensjonacie – pokoje 2 – 4 osobowe z łazienkami
- Prelekcja na temat szlaków w Bieszczadach
- 3 dni skiturowania pod okiem – Wojtka Szatkowskiego i Waldka Czado
- W razie potrzeby wszystkie transfery lokalne busem podczas obozu
- 3 śniadania w formie stołu szwedzkiego oraz 3 obiadokolacje
- Prezent od Skitour School
- Ubezpieczenie NNW 20 000 PLN
Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, a także 10% zniżki na kolejne szkolenia
Dla kogo?
Obóz dedykujemy dla osób o:
- Obóz skierowany jest do zaawansowanych skiturowców, osób które mają za sobą kilka wycieczek skiturowych, potrafią robić zakosy w średnio-trudnym terenie
- o bardzo dobrej kondycji – w równomiernym tempie wchodzią na Kasprowy Wierch (1000 metrów przewyższenia i 6km) poniżej 4 godzin i są w stanie powtórzyć ten sam wynik dzień po dniu.
- bardzo dobrych umiejętnościach zjazdowych (niektóre zjazdy prowadzą rzadkim lasem) tj. płynnie i dynamicznie zjeżdżają po trasach przygotowanych o kolorze czarnym (ze stromymi i wąskimi odcinkami włącznie). Mają średnio-zaawansowane doświadczenie w zjeździe poza przygotowaną trasą tj. potrafią bez upadków płynnie i dynamicznie zjeżdżać w różnych warunkach śniegowych w terenie otwartym (szerokim) o nachyleniu do 35 stopni oraz lasach i żlebach o nachyleniu do 25 stopni
Cena
Płatność
Płatność podzielona jest na dwie raty:
- pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy)
- druga rata – płatna gotówką na miejscu u instruktora – 50% kwoty za kurs
Kursanci z poprzednich szkoleń mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod rabatowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.
Członkowie Klubu Alpejskiego Alpenverein mają 10% zniżki na nasze wyjazdy – prosimy o kontakt z biurem. Zniżki nie łączą się.
Dodatkowe 5% rabatu dla każdej osoby przy zapisie grupy min. 4 osobowej. Rabat łączy się z jednym z powyższych (dla stałych klientów lub członków Alpenverein) – prosimy o kontakt z biurem.
Terminy i zapisy
6-9.02.2025
27.02-02.03.2025
___
W przypadku braku wolnych miejsc na jeden z terminów – zapisz się na listę rezerwową pisząc na adres kasia@skitourschool.pl
Harmonogram
Dzień 1: Czwartek
- 18:00 – zakwaterowanie w pensjonacie Gościniec Horb – pokoje 2 – 4 osobowe z łazienkami
- 19:00 – uroczysta kolacja powitalna i przywitanie uczestników
- 20:00 – 21:30 – sprawdzenie sprzętu i przedstawienie planu obozu, odprawa: zapoznanie z kadrą instruktorską, przedstawienie trasy i terenu, po którym będziemy się poruszać
Dzień 2: Piątek
Naszym celem jest Chryszczata trasą od Jeziorka Bobrowego, trzy zjazdy z kultowej góry Bieszczadów.
- 7:00 – 8:30 – śniadanie
- 9:00 – 16:00 – wyjście na trasę. Chryszczata (997 m) – zjazd do szczytów leśnych Czartoryja Mała i Duża i do miejsca, gdzie była baza sotni UPA „Chrynia” i „Stacha”, Chryszczata – drugi zjazd od Jeziorek Duszatyńskich i Rezerwatu Zwiezło – Chryszczata – ostatni zjazd na stronę szlaku zielonego do Huczwic. Parametry trasy, ok. 20 km, 1100 m przewyższenia, 8 h. Trasa może ulec modyfikacji w zależności od warunków śnieżnych. Ostateczną decyzję podejmą przewodnicy.
- 16:00 – 18:30 – transfer do pensjonatu, czas na kąpiel i odpoczynek
- 18:30 – 19:30 obiadokolacja w pensjonacie
- 20:30 – prezentacja multimedialna „Bieszczady i Beskidy na nartach skiturowych” – Wojciech Szatkowski. Następnie odprawa przed kolejnym dniem wycieczki, przedstawienie trasy i terenu, czas wolny
Dzień 3: Sobota
Eksplorujemy pasmo Jasła, Małego Jasła i Worwosoki. Trzy piękne zjazdy bieszczadzkimi bezdrożami.
- 7:30 – 8:30 – śniadanie
- 9:00 – 16:00 – transfer busem z Gościńca Horb do Cisnej. Cisna – Worwosoka – zjazd do stokówki – Worwosoka – Małe Jasło–– Jasło – zjazd do jaru Potoku Medweży – Jasło, ostatni zjazd na Przysłup – Gościniec Horb. Parametry trasy, ok. 20 km, przewyższenie 1300 m, 7-8 h. Trasa może ulec modyfikacji w zależności od warunków śnieżnych. Ostateczną decyzję podejmą przewodnicy.
- 16:30 – 17:30 – transfer do pensjonatu, czas na kąpiel
- 18:00 – 19:30 – obiadokolacja w pensjonacie
- 20:00 – Pokaz i prezentacja książki „Narciarstwo Wolności” Wojciecha Szatkowskiego i wieczór filmowy. Pokażemy filmy o górach. Odprawa przed kolejną wycieczką, przedstawienie trasy i terenu
Dzień 4: Niedziela
- 7:00 – 8:30 – śniadanie, spakowanie bagaży, wyjazd busem do Woli Michowej
- 9:00 – 15:00 – Krąglica 963 m – na koniec obozu 2 zjazdy z legendarnego szczytu Bieszczadów, gdzie po II wojnie światowej toczono ciężkie walki z UPA. Przejazd busem do wsi Wola Michowa, podejście na Krąglicę (963 m) przez Dilec Horyszniański (bez szlaku), dwa zjazdy z Krąglicy: ścianą zachodnią i na północ. Parametry trasy: 15 km, przewyższenie ok. 900 m, 5 h. Trasa może ulec modyfikacji w zależności od warunków śnieżnych. Ostateczną decyzję podejmą przewodnicy.
- 15:00 – 16:00 – przejazd busem po odbiór bagaży i zakończenie obozu
Ubezpieczenie od zachorowania lub rezygnacji
Przy współpracy z Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie od zachorowania lub rezygnacji, które można wykupić podczas dokonywania rezerwacji na wyjazd, dzięki któremu ubezpieczyciel zwróci poniesione koszty, nawet w przypadku rezygnacji w ostatniej chwili lub konieczności skrócenia wyjazdu.
Ogólne zasady dotyczące ubezpieczenia:
- ubezpieczenie umożliwia otrzymanie 100% zwrotu poniesionych kosztów wyjazdu,
- ubezpieczenie obejmuje nagłe zachorowanie ubezpieczonego, współmałżonka lub dziecka ubezpieczonego oraz inne sytuacje losowe jak np. hospitalizacja członka rodziny, nieszczęśliwy wypadek ubezpieczonego, zdarzenie losowe w miejscu zamieszkania ubezpieczonego, kradzież dokumentów, wypadek komunikacyjny (potwierdzone odpowiednimi dokumentami – szczegółowe warunki znajdują się w OWU),
- w przypadku zachorowania w trakcie wyjazdu, ubezpieczyciel zwróci koszty niewykorzystanej części obozu oraz zorganizuje powrót do kraju (lub zwróci koszty za wcześniejszy powrót),
- koszt ubezpieczenia obliczany jest na podstawie całkowitej ceny kursu/wyjazdu, cena ubezpieczenia widoczna jest w formularzu zapisów,
- aby zostać objętym ubezpieczeniem należy wykupić polisę podczas dokonywania rezerwacji przez formularz zapisów.
Wymagany sprzęt
- skiturowy: buty, narty, foki, kijki (możliwość wypożyczenia w formularzu),
- kask – koniecznie! (narciarski lub skiturowy – możliwość wypożyczenia na miejscu w wypożyczalni),
- plecak o pojemności około 40 litrów (musi się do niego zmieścić sprzęt, jedzenie, woda/termos, dodatkowa odzież)
- odzież narciarska (wygodna, ciepła i wodoodporna),
- czapka i rękawice,
- gogle/okulary,
- krem z filtrem,
- kompas, mapa Bieszczadów,
- rzeczy osobiste, niezbędne leki, plastry na ewentualne obtarcia itp.
Ważne informacje
- Gwarantujemy zwrot 100% wpłaconej kwoty w przypadku braku śniegu;
- Skitouring/freeride jest sportem wysokiego ryzyka i może prowadzić do kontuzji, utraty zdrowia lub życia. Biorąc udział w wyjeździe jesteś świadomy/a podejmowanego ryzyka;
- Przed dokonaniem rezerwacji należy zapoznać się z dokumentami dostępnymi na stronie (Ogólne Warunki Uczestnictwa, Regulamin Serwisu, Standardowy Formularz Informacyjny);
- Każdy uczestnik tego wyjazdu jest objęty ubezpieczeniem krajowym Signal Iduna NNW 20 000 zł. Polisa jest dostępna pod tym linkiem;
- Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres kasia@skitourschool.pl
PRZYDATNE LINKI:
Szczegóły:
- Kiedy: STYCZEŃ - MARZEC
- Nocleg: w cenie Cena 1990.00