Nocleg w cenie

Trawers Kosowa

Zapisy na kurs są zakończone.

O obozie

Na prośbę uczestników powtarzamy unikalny trawers Kosowa, który zaliczyliśmy w pandemicznym roku 2020. Wyjazd dedykujemy dla zaawansowanych skiturowców, którzy chcą zwiedzić na nartach niesamowite góry Sharr. Naszą podróż rozpoczniemy w miejscowości Brezovica, a zakończymy 100km dalej w Restelice. Zaliczając przy okazji najwyższy szczyt Kosowa.

Ten wyjazd to esencja skituringu – samotność w górach, wygodne pensjonaty, przepyszne jedzenie w najlepszych restauracjach w Kosovie i wieczorne rozmowy przy Bałkańskim winie.

Sprawdźcie relacje:

Dodatkowo możliwość ubezpieczenia covid gwarantującego zwrot kosztów przy rezygnacji z wyjazdu, dzięki niemu rezygnując nawet w dzień wyjazdu, otrzymasz 100% wpłaconych środków – sprawdź szczegóły

Poziom trudności
PODEJŚCIA
Poziom trudności
ZJAZDU
Wymagana
KONDYCJA

Zakres

Wyrypa

Wyrypa to nic innego jak wielogodzinna wycieczka skiturowa z dużym dystansem, przewyższeniami i masą wrażeń. Esencja skituringu. 

Nocleg:

Trawers Kosova to połączenie niezwykłych gór z podróżą kulinarno-kulturalną. Prowadzi nas lokalny przewodnik, które oprócz zaliczenia z nami najlepszych skiturowo szczytów pokaże nam, gdzie jest najlepszy bar w Prizeren, kto robi najlepszą cielęcine i jaki deser jada się w Kosovie. Wszystkie te elementy sprawdziliśmy na własnej skórze i wierzcie nam, to podróż wyjątkowa.

PS: Obecnie warunki, gdzie będziemy spać dyktuje pandemia, dlatego zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsc noclegów (oczywiście po konsultacji z grupą), jeżeli warunki epidemiologiczne i śniegowe nas do tego zmuszą. Alternatywą są dla nas małe, górskie chaty.

Pensjonaty w Kosovie, pokoje 2 osobowe z łazienkami

Śpimy w wygodnych pensjonatach, pokoje 2 osobowe, w cenie śniadanie i obiadokolacja, gdzie gwarantujemy że nikt nie wyjdzie głodny.

W cenie

 • Noclegi w 6 różnych hotelach, pensjonatach o wysokim standardzie
 • 6 dni pełnych skiturowania pod opieką najlepszego przewodnika z Kosova i instruktora Skitour School
 • Bilety na wyciąg narciarski, który użyjemy dwukrotnie
 • 6 śniadań i obiadokolacji (w tym uroczysta kolacja w najlepszej restauracji w Prizeren)
 • Transfery lokalne
 • Rozbudowane ubezpieczenie górskie z akcją śmigłowcem ratunkowym Ubezpieczenie NNW: 30 000 PLN, KL: 500 000 PLN (w tym koszty leczenia Covid) + koszty ratownictwa + rehabilitacja
 • Możliwy przejazd busem z Polski
 • Dodatkowy obiad ze świeżą rybą w górskiej chacie po zjeździe drugiego dnia trawersu 
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • Czapka aktywna Xbionic z logiem Skitour School (wartość prezentu 120zł)

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, a także otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

Dla kogo?

Bałkańską Wyrypę dedykujemy dla osób o:

 • Bardzo dobrej kondycji – wyjście na Kasprowy Wierch w okolicach 3-4 godzin. Dzienne przewyższenie będzie w granicach 1200 metrów i 10 kilometrów podejścia
 • Dobrych umiejętnościach zjazdowych poza przygotowanym terenem – umiejętność jazdy w różnych warunkach śniegowych
 • Dobrze ugruntowanej wiedzy z zakresu używania lawinowego ABC

Cena

Cena już od 3990.00 zł za osobę

Dodatkowo płatne:

 • + 210 zł – wypożyczenie raków na czas trwania obozu
 • + 140 zł – wypożyczenie czekana na czas trwania obozu
 • + 280 zł wypożyczenie lawinowego ABC na czas trwania obozu
 • + 0 zł – jeżeli masz ochotę przetestować narty Volkla podczas wyjazdu poinformuj nas o tym podczas rejestracji

Informacja Covid-19

Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 60 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki.

NOWOŚĆ – MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KOSZTÓW W PRZYPADKU ZACHOROWANIA LUB KWARANTANNY, NAWET BEZPOŚREDNIO PRZED WYJAZDEM

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. Sprawdź szczegóły.

Zapisy

Płatność podzielona jest na dwie raty:

UWAGA – płatność zaliczki dopiero za pół roku!

 • Pierwsza rata – 50% kwoty za kurs (1995zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy) płatna online
 • Druga rata – płatna przelewem (numer konta przesłany mailem) – 50% kwoty za kurs (1995zł)

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

Harmonogram

21.03 – wyjazd busem z Zakopanego o godzinie 5:00. Zakwaterowania w niesamowitym pensjonacie Krojet w miejscowości Prevalla. Na miejscu czeka na nas kolacja. Pokoje 2 osobowe z łazienkami.

22.03 – ruszamy na jeden ze szczytów prosto spod naszego pensjonatu. Po drodzę przeprowadzimy ćwiczenia lawinowe, z raków i czekana bowiem czeka nas kawał wyrypy i musimy mieć pewność, że każdy z uczestników ma tą wiedzę w jednym palcu

23.03 – wyjazd busami do Brezovica Ski Resort i przejście trawersu z górnej stacji kolejki aż do pensjonatu w miejscowości Prevalla. 1000 metrów przewyższenia i 8km podejścia.

24.03 – pakujemy rzeczy do busa i przechodzimy z pensjonatu przez szczyt Konjusha do miejscowości Lubinje (obok szczytu Kobilica). Ponad 1300 metrów przewyższenia i 12km podejścia. Po zjeździe czeka nas w leśnej chacie świeży pstrąg (w cenie) i zimne piwo. Transfer do miejscowości Prizeren, gdzie wieczorem zjemy kolacje w najlepszej restauracji w mieście. Kolacja będzie się składała z dań regionalnych (kolacja jest w cenie). Nocleg w pensjonacie o wysokim standardzie w sercu Prizeren

25.03 – przejazd do miejscowości Radeshe, gdzie pójdziemy na szczyt o nazwie Kleh – cudowny widok na góry Kosova, Macedonii i Albanii. 1100 metrów przewyższenia. Zjazd do samochodu i przejazd do miejscowości Dragash, gdzie czeka na nas kolacja i nocleg.

26.03 – przejazd do miejscowości Brod wyjazd do górnej stacji wyciągu i wejście na Rudokę – najwyższy szczyt Kosova. 1200 metrów przewyższenia. Powrót do pensjonatu w miejscowości Dragas.

27.03 – wyjazd do Polski

UWAGA: W przypadku wysokiego zagrożenia lawinowego lub bardzo ograniczonej widoczności przewodnik ma prawo zmienić przebieg wyrypy. Naszym priorytetem jest Wasze bezpieczeństwo.

Transport

Oferujemy:

 • Z nami busem: Transport busem z Zakopanego na miejsce rozpoczęcia obozu oraz z powrotem do Polski, czas przejazdu ok. 14 godzin. Busem kierujemy wspólnie. Koszt transportu 400zł/w jedną stronę
 • Samemu autem: tworzymy grupę na Whats’app, gdzie osoby chętne na wspólną podróż ustalają szczegóły
 • Samolotem: Najbliższe lotniska to Prisztina (Kosowo). Podczas wstępnej weryfikacji zgłoszenia znajdziemy dla Ciebie najlepszy lot. Z obu lotnisk organizujemy transport dla uczestników. Koszt: 100-300 zł/w jedną stronę
 • Możemy zabrać Wasze narty, buty, kijki samochodem

Warunki rezygnacji

 • Bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej zaliczki przysługuje przy rezygnacji do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bezkosztowo i bez względu na powód
 • Przy rezygnacji pomiędzy 30-14 dniem przed rozpoczęciem obozu nie mamy obowiązku zwrotu zaliczki
 • Przy rezygnacji na mniej niż 14 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia nie mamy obowiązku zwrotu pełnej kwoty
 • Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) obóz nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia.
 • Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkachSprawdź szczegóły.

Ważne informacje

Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

 • Ubezpieczenie zawiera „koszty leczenia Covid” 
 • W przypadku zamknięcia granic lub wprowadzenia kwarantanny po powrocie są 2 możliwości: 100% zwrotu wpłaconej zaliczki lub wyjazd z nami na obóz w inne miejsce o podobnym profilu 
 • Mamy małe grupy – 2 x grupy po max 6 osób + przewodnik lokalny + instruktor z Skitour School

Potrzebny ekwipunek:

 • Apteczka
 • Zestaw lawinowy – jest możliwość wypożyczenia

Galeria

Szczegóły:

Na skróty:

  Kurs zakończony