Nocleg w cenie

Bałkańska Wyrypa – 3 kraje

Zapisy na kurs są zakończone.

O obozie

3 kraje, 7 dni i grupka nieustraszonych skiturowców z Polski w akopmaniamencie najlepszych przewodników loklanych – zapraszamy Cię na Wyrypę jakiej jeszcze nie było! Wyruszymy z Kosowa, przejdziemy przez góry do Macedonii, następnie dzikimi szczytami ponownie do Kosowa, przejedziemy do Albanii i na koniec zaliczymy Korab (2764 m n.p.m) najwyższy szczyt graniczny, z którego zjedziemy prosto do Kosowa. Według localsów jesteśmy pierwszą grupą organizującą takie przejście na nartach.

Będziemy tylko my i góry. Esencja skitouringu!

 1. Ruszymy z Popovej Sapki w Macedonii, gdzie spędzimy pierwszą noc w hotelu Scardus. Pokoje 2 osobowe z łazienkami. Standard 4 gwiazdkowy.
 2. Kolejne 2 noce spędzimy już w Kosovie – nasza baza to pensjonat Krojet w miejscowości Prevalla – mały obiekt noclegowy z wyśmienitą restauracją w samym środku lasu. Do pensjonatu zjedziemy na nartach. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami.
 3. Kolejnym przystankiem jest hotel Meka w miejscowości Dragas (ponownie Kosovo) – pokoje 2 osobowe z łazienkami i równie dobre jedzenie jak w Krojet.
 4. Po stronie Albańskiej będziemy nocować w schronisku pod Korabem – standard schroniskowy, pokoje 2 osobowe z łazienkami. Jest to mały i klimatyczny obiekt.
 5. Ostatnią noc spędzimy tuż obok parku narodowego Mamrowo w Macedonii, gdzie czeka na nas bardzo wygodny pensjonat z własną winnicą. Pokoje 2 osobowe o wysokim standardzie i kolacja, której nie powstydziła by się sama Pani Magda Gessler.

PS. Obecnie warunki, gdzie będziemy spać dyktuje pandemia, dlatego zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsc noclegów (oczywiście po konsultacji z grupą), jeżeli warunki epidemiologiczne i śniegowe nas do tego zmuszą. Alternatywą są dla nas małe, górskie chaty.

Poziom trudności
PODEJŚCIA
Poziom trudności
ZJAZDU
Wymagana
KONDYCJA

Dodatkowo możliwość ubezpieczenia covid gwarantującego zwrot kosztów przy rezygnacji z wyjazdu, dzięki niemu rezygnując nawet w dzień wyjazdu, otrzymasz 100% wpłaconych środków – sprawdź szczegóły

Czym jest wyrypa?

To nic innego jak wielogodzinna wycieczka skiturowa z dużym dystansem, przewyższeniami i masą wrażeń. Esencja skituringu.

Noclegi

Macedonia, Albania, Kosowo

Góry, które będziemy przemierzać, to jedno z najbardziej nieodkrytych (jeszcze) miejsc na skiturowej mapie świata. Rozpoczniemy naszą wyrypę z Popovej Sapki – przed wojną znanego kurortu narciarskiego, obecnie zapomnianego przez świat. Znajduje się tam hotel, skąd rozpoczniemy naszą wielką przygodę. Na naszej drodze nie spotkamy innych skiturowców, nie zobaczymy rozjedzonych żlebów.

Nie ma również schronisk, służb ratunkowych czy wytyczonych szlaków. To jeden z powodów, dlaczego współpracujemy na miejscu z przewodnikami, którzy znają te góry na pamięć. Nie bez znaczenia jest fakt, że będziemy nocować w małych wioskach, gdzie w zimie nie ma turystów. Ludzie są bardzo otwarci, a każdy ma niesamowitą historię do opowiedzenia przy dobrym, lokalnym winie.

W cenie

 • 7 noclegów w 7 różnych hotelach i pensjonatach
 • pozwolenia na przekraczanie wszystkich granic
 • 7 dni pełnych skiturowania pod opieką najlepszego przewodnika z Kosova i instruktora ze Skitour School
 • Wszelkie transfery lokalne
 • Zdjęcia od profesjonalnego fotografa
 • Butelki termiczne marki Mizu z logo Skitour School
 • 7 śniadań i obiadokolacji
 • ubezpieczenie górskie NNW: 30 000 PLN, KL: 500 000 PLN (w tym koszty leczenia Covid) + koszty ratownictwa + rehabilitacja
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, a także 10% zniżki na kolejne szkolenia

Czego nie ma w cenie:

 • transportu – transport busem z Zakopanego na miejsce rozpoczęcia obozu to koszt 250zł w jedną stronę. Będziemy zmieniać się za kierownicą. Dla osób lecących samolotem koszt transfery uzależniony jest od liczby osób od 100 do 400zł/w jedną stronę (weź pod uwagę że zaczynamy w Kosowiem, ale kończymy w Macedonii)

Dla kogo?

Bałkańską Wyrypę dedykujemy dla osób o:

 • Bardzo dobrej kondycji – wyjście na Kasprowy Wierch w okolicach 4 godzin. Dzienne przewyższenie będzie w granicach 1200 metrów i 10 kilometrów
 • Dobrych umiejętnościach zjazdowych poza przygotowanym terenem – umiejętność jazdy w różnych warunkach śniegowych (jeżeli nie spełniasz tego kryterium to zapraszamy na Obóz na Chopoku)
 • Dobrze ugruntowanej wiedzy z zakresu używania lawinowego ABC 

Jeżeli potrzebujesz doszkolenia z wyżej wymienionych tematów zapraszamy na nasze szkolenia w Tatrach.

Cena

Cena już od 4490.00 zł za osobę

Dodatkowo płatne:

 • + 210 zł – wypożyczenie raków na czas trwania obozu
 • + 140 zł – wypożyczenie czekana na czas trwania obozu
 • + 280 zł wypożyczenie lawinowego ABC na czas trwania obozu
 • + 840 zł – wypożyczenie kompletu sprzętu skiturowego

Informacja Covid-19

Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 60 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem kursu.

NOWOŚĆ – MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KOSZTÓW W PRZYPADKU ZACHOROWANIA LUB KWARANTANNY, NAWET BEZPOŚREDNIO PRZED WYJAZDEM

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. Sprawdź szczegóły.

Zapisy

Płatność podzielona jest na dwie raty:

 • Pierwsza rata – 50% kwoty za kurs (2245zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy) płatna we wrześniu
 • Druga rata – płatna przelewem (numer konta dostępny na dole strony) – 50% kwoty za kurs (2245zł)

Data zakończenia rejestracji 25.01.2022r.

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

Harmonogram

Dzień 1

 • Dla osób jadących busem z Zakopanego wyjazd 5:00.
  Dla osób lecących samolotem organizujemy transfer z lotniska Prisztina (cena 100-400zł – w zalezności od ilości osób)
  Zakwaterowanie w miejscowości Prevalle w Kosowie.

Dni 2

 • Wejście na jeden z szczytów, które widzimy prosto z pensjonatu. Po drodze powtórka ćwiczeń lawinowych, obsługi raków i czekana – musimy mieć pewność, że jesteście gotowi na wszystko 😉
  Planowany dystans 1000 metrów przewyższenia i 5km podejścia.

Dzień 3

 • Rozpoczynamy Wyrypę. Pakujemy do plecaka rzeczy na jeden nocleg i ruszamy przez szczyt Konjusha do macedońskiej miejscowości Vejce, gdzie czeka na nocleg i obiad w zaprzyjaźnionym domu gościnnym. Do pokonania mamy 1300 metrów przewyższenia i łącznie 11km.

Dzień 4

 • Jemy śniadanie u naszego gospodarza i ruszamy ponownie w stronę Kosowa. Tym razem jednak do miejscowości Lubinje. Po drodze wejdziemy na majestatyczną Kobilice (2528m.n.p.m.). Ostatni odcinek najcześciej jest bez śniegu, ale nasze trudy wynagrodzi nam świeży pstrąg w małej górskiej chacie i zimne piwo. Po obiedzie będą czekały na nas busy z rzeczami. Przejeżdzamy do Prizeren, gdzie zjemy kolacje. Śpimy w wygodnym pensjonacie w centrum Prizeren.
  Dystans do przebycia to ponownie 1300 metrów przewyższenia i 8km.

Dzień 5

 • Po wybornym śniadaniu wsiadamy w auta i busy i przejeżdzamy do miejscowości Brod, skąd ruszymy na przepiękny szczyt Klech (2414.m.n.p.m.). To jedna z naszych ulubionych dolin – u jej podnóża znajdziemy pozostałości po starych bacówkach, a ze szczytu zobaczymy góry Albanii. Śpimy w miejscowości Dragash, gdzie czeka na nas przepyszne jedzenie.
  Dystans do przebycia to 1200 metrów przewyższenia i 13km

Dzień 5

 • Rano wsiadamy w busy i przejeżdzamy do miejscowości Radomire w Albanii. Jest to baza pod doliną, która doprowadzi na Korab. W ramach rozpoznania terenu wejdziemy na tzw. Mały Korab

Dzień 6

 • Atak na Korab (2750 m n.p.m) – najwyższy szczyt Macedonii i Albanii. Wchodzimy od strony Albanii, natomiast zjeżdzamy na nartach do Macedonii, gdzie będą na nas czekały auta 4×4, które dowiązą nas po pensjonat, który będzie zwięńczeniem naszej wyrypy
  Dystans: 1500 metrów przewyższenia i 15km

Dzień 7

 • Powrót do Polski. Osoby, które lecą samolotem po drodze odwieziemy na lotnisko w Skopje

UWAGA: W przypadku wysokiego zagrożenia lawinowego lub bardzo ograniczonej widoczności przewodnik ma prawo zmienić przebieg wyrypy. Naszym priorytetem jest Wasze bezpieczeństwo.

Transport

Oferujemy:

 • Pomoc w rezerwacji biletu lotniczego – Przylot jest do Prisztiny w Kosowie (organizujemy dodatkowo płatny transfer do pensjonatu), natomiast powrót ze Skopje w Macedonii (odwieziemy uczestników bez dodatkowych kosztów)
 • Transport busem z Zakopanego na miejsce rozpoczęcia obozu. Koszt w jedną stronę 400zł, czas przejazdu ok. 14 godzin, wyjeżdżamy o 5:00

Warunki rezygnacji

 • Bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej zaliczki przysługuje przy rezygnacji do 30 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bezkosztowo i bez względu na powód
 • Przy rezygnacji pomiędzy 30-14 dniem przed rozpoczęciem obozu nie mamy obowiązku zwrotu zaliczki
 • Przy rezygnacji na mniej niż 14 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia nie mamy obowiązku zwrotu pełnej kwoty
 • Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) obóz nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia.
 • Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkachSprawdź szczegóły.

Ważne informacje

Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

 • Ubezpieczenie zawiera „koszty leczenia Covid” 
 • W przypadku zamknięcia granic lub wprowadzenia kwarantanny po powrocie są 2 możliwości: 100% zwrotu wpłaconej zaliczki lub wyjazd z nami na obóz w inne miejsce o podobnym profilu 
 • Mamy małe grupy – max 12 osób + 2 przewodników + instruktor ze Skitour School 

Niezbędny ekwipunek:

 • harszle
 • duży plecak – zalecamy 45 litrów, który pomieści rzeczy osobiste na 7 dni
 • w każdym miejscu noclegowym będzie czysta pościel i ręczniki – nie trzeba mieć śpiwora
 • lawinowe ABC i zestaw skiturowy (można od nas wypożyczyć)
 • raki, czekan (można od nas wypożyczyć)
 • mała apteczka z kocem NRC

Galeria

Szczegóły:

Na skróty:

  Kurs zakończony