3 kraje, 7 dni, 6 uczestników, 1 lokalny przewodnik i 1 instruktor Skitour School – zapraszamy Cię na Wyrypę jakiej jeszcze nie było! Wyruszymy z Macedonii, ratraki wywiozą nas na 2200 m.n.p.m skąd zdobędziemy najwyższy szczyt pasma Szar Płanina – Titov Vrh (2747 m.n.p.m.) i zjedziemy do Kosowa, które będziemy przemierzać przez 3 dni. Następnie przekroczymy granicę z Albanią. Powoli będziemy zbliżać się do naszej wisienki na torcie – najwyższego szczytu Macedonii i Albani – Korabu (2764 m n.p.m). Zdobędziemy go ostatniego dnia zjeżdżając ponownie do Macedonii. W tej wyrypie nie znajdziecie grzanego piwa w schronisku, wytyczonych szlaków, czy innych skiturowców. Będziemy tylko my i góry. Esencja skitouringu!

ZAKRES

Wyrypa

MIEJSCE

Macedonia, Albania, Kosowo

W CENIE

 • 7 noclegów w 7 różnych hotelach, pensjonatach o wysokim standardzie
 • pozwolenia na przekraczanie wszystkich granic
 • 7 dni pełnych skiturowania pod opieką najlepszego przewodnika z Kosova i instruktora ze Skitour School
 • 1 wyjazd ratrakiem, transfer z lotniska i na lotnisko
 • zdjęcia od profesjonalnego fotografa
 • koszulka techniczna marki Craft z logiem wyprawy
 • 7 śniadań i obiadokolacji
 • ubezpieczenie górskie NNW: 30 000 PLN, KL: 500 000 PLN (w tym koszty leczenia Covid) + koszty ratownictwa + rehabilitacja
 • transfery lokalne
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Dodatkowo otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, dołączymy Cię do naszej grupy facebookowej, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania po kursie, a także otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

Skitouring w Macedonii

Czego nie ma w cenie:

 • transportu – transport busem z Zakopanego na miejsce rozpoczęcia obozu to koszt 250zł w jedną stronę lub pomoc przy zakupie biletu lotniczego do Skopje/Prisztiny. Transport drogowy będzie busem, będziemy zmieniać się za kierownicą.

DLA KOGO?

Bałkańską Wyrypę dedykujemy dla osób o:

 • Bardzo dobrej kondycji – wyjście na Kasprowy Wierch w okolicach 4 godzin. Dzienne przewyższenie będzie w granicach 1200 metrów i 10 kilometrów
 • Dobrych umiejętnościach zjazdowych poza przygotowanym terenem – umiejętność jazdy w różnych warunkach śniegowych (jeżeli nie spełniasz tego kryterium to zapraszamy na Obóz na Chopoku)
 • Dobrze ugruntowanej wiedzy z zakresu używania lawinowego ABC 

4490.00 zł

+ 210 zł – wypożyczenie raków na czas trwania obozu

+ 140 zł – wypożyczenie czekana na czas trwania obozu

+ 280 zł wypożyczenie lawinowego ABC na czas trwania obozu

+ 630 zł – wypożyczenie kompletu sprzętu skiturowego

UWAGA – płatność zaliczki dopiero za pół roku!

179 zł – techniczny longsleeve Craft Extreme 2.0 z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

149 zł – rękawiczki Craft z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane –

59zł – czapka Craft na podejście z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

 

ZAPISY ONILNE

Płatność podzielona jest na dwie raty:

 • Pierwsza rata – 50% kwoty za kurs (2245zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy) płatna we wrześniu
 • Druga rata – płatna przelewem (numer konta dostępny na dole strony) – 50% kwoty za kurs (2245zł)

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

Data zakończenia rejestracji 25.01.2022r.

INFORMACJA ODNOŚNIE COVID-19: Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 60 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem kursu.

HARMONOGRAM

Poniedziałek – przylot do Skopje, transfer do Popovej Sapki, gdzie mamy swoją bazę. Kolacja powitalna, sprawdzenie sprzętu, omówienie planu i możliwych wariantów.

Wtorek– wyjazd ratrakiem na 2500 m n.p.m i skiturowe zdobycie szczytu Titov Wrw – najwyższego szczytu pasma górskiego Szar Płanina (2747 m n.p.m.). Zjazd o przewyższeniu 1200 metrów do Kosowa, kolacja i nocleg w niewielkiej wiosce Brod.

Środa – przejście skiturowe z Brod przez najwyższy w okolicy szczyt Ovcinec (2177 m n.p.m) i zjazd do miejscowości Restelice (600 metrów przewyższenia). Nocleg w wygodnym pensjonacie, pokoje 2-3 osobowe.

Czwartek – Przejazd samochodami terenowymi z 1500 na 1800 m.n.p.m. Skitura na szczyt Kalabak (2174 m n.p.m.) dzielący Kosowo i Albanię. Zjazd do miejscowości Caje w Albanii. Nocleg w wynajętym domu i wspólna kolacja.

Piątek – Przejście z Caje do miejscowości Radomire przez szczyt Maja Shullani Perdatit (2218 m n.p.m). Czeka nas ponad 1000 metrów przewyższenia ciekawego zjazdu. Nocleg w pensjonacie, pokoje 2-3 osobowe.

Sobota lub niedziela – atak na Korab (2750 m n.p.m) – najwyższy szczyt Macedonii i Albanii. Aby wejść na szczyt potrzebna jest w miarę stabilna pogoda, dlatego w oparciu o prognozę zaatakujemy w poniedziałek lub wtorek. Dodatkowy wolny dzień przeznaczymy na lżejszą skiturę w tym rejonie. Po zdobyciu szczytu zjedziemy na nartach do Macedonii.

Poniedziałek – transfer na lotnisko i zakończenie obozu

UWAGA: W przypadku wysokiego zagrożenia lawinowego lub bardzo ograniczonej widoczności przewodnik ma prawo zmienić przebieg wyrypy. Naszym priorytetem jest Wasze bezpieczeństwo.

TRANSPORT

Oferujemy:

 • Pomoc w rezerwacji biletu lotniczego – Samolot do Skopje leci z Krakowa przez Warszawę – prześlemy link do bezpośredniego zakupienia biletu. Odbierzemy uczestników z lotniska.
 • Transport busem z Zakopanego na miejsce rozpoczęcia obozu. Koszt w jedną stronę 250zł, czas przejazdu ok. 15 godzin, wyjeżdżamy dzień przed obozem lub w dniu obozu (ustalimy przed terminem). Busem kierujemy wspólnie.

O MIEJSCU

 1. Ruszymy z Popovej Sapki w Macedonii, gdzie spędzimy pierwszą noc w hotelu Scardus. Pokoje 2 osobowe z łazienkami. Standard 4 gwiazdkowy.
 2. Kolejne 2 noce spędzimy już w Kosovie – nasza baza to pensjonat Krojet w miejscowości Prevalla – mały obiekt noclegowy z wyśmienitą restauracją w samym środku lasu. Do pensjonatu zjedziemy na nartach. Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami .
 3. Kolejnym przystankiem jest hotel Meka w miejscowości Dragas (ponownie Kosovo) – pokoje 2 osobowe z łazienkami i równie dobre jedzenie jak w Krojet.
 4. Po stronie Albańskiej będziemy nocować w schronisku pod Korabem – standard schroniskowy, pokoje 2 osobowe z łazienkami. Jest to mały i klimatyczny obiekt.
 5. Ostatnią noc spędzimy tuż obok parku narodowego Mamrowo w Macedonii, gdzie czeka na nas bardzo wygodny pensjonat z własną winnicą. Pokoje 2 osobowe o wysokim standardzie i kolacja, której nie powstydziła by się sama Pani Magda Gessler.

PS: Obecnie warunki, gdzie będziemy spać dyktuje pandemia, dlatego zastrzegamy sobie prawo do zmiany miejsc noclegów (oczywiście po konsultacji z grupą), jeżeli warunki epidemiologiczne i śniegowe nas do tego zmuszą. Alternatywą są dla nas małe, górskie chaty.

WARUNKI REZYGNACJI

 • Z rezerwacji można zrezygnować do 60 dni przed rozpoczęciem obozu, bezkosztowo i bez względu na powód, 
 • Jeżeli rezygnacja nastąpi do 20 dni przed datą rozpoczęcia obozu, nie przysługuje zwrot zaliczki,
 • Przy rezygnacji na mniej niż 20 dni przed rozpoczęciem obozu nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za obóz,
 • Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) obóz nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem obozu.

NOWOŚĆ – MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KOSZTÓW W PRZYPADKU ZACHOROWANIA LUB KWARANTANNY, NAWET BEZPOŚREDNIO PRZED WYJAZDEM

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. Sprawdź szczegóły.

WAŻNE INFORMACJE

Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

 • Ubezpieczenie zawiera „koszty leczenia Covid” 
 • W przypadku zamknięcia granic lub wprowadzenia kwarantanny po powrocie są 2 możliwości: 100% zwrotu wpłaconej zaliczki lub wyjazd z nami na obóz w inne miejsce o podobnym profilu 
 • Mamy małe grupy – max 12 osób + 2 przewodników + instruktor ze Skitour School 

Niezbędny ekwipunek:

 • duży plecak – zalecamy 45 litrów, który pomieści rzeczy osobiste na 7 dni
 • w każdym miejscu noclegowym będzie czysta pościel i ręczniki – nie trzeba mieć śpiwora
 • lawinowe ABC i zestaw skiturowy (można od nas wypożyczyć)
 • raki, czekan, harszle (można od nas wypożyczyć)
 • mała apteczka z kocem NFC

Kontakt

Kontakt

Jesteśmy zarejestrowanym organizatorem turystyki
pod numerem 21668. Szkołę ubezpiecza Axa Direct

Pracujemy od Poniedziałku do Piątku: 8:00 – 18:00

Główny kontakt z biurem

Jadwiga:
+48507138434
jadwiga@skitourschool.pl

Szkolenia indywidualne

Ariel:
+48792 825 231
ariel@skitourschool.pl

Zmiany w rezerwacjach

Kasia:
+48517772847
kasia@skitourschool.pl

E-mail  PARTNERZY SKITOUR SCHOOL