Nocleg w cenie

Sylwester w Bieszczadach

Zapisy na kurs są zakończone.

O obozie

4 dniowy obóz skiturowy przeznaczony dla średniozaawansowanych skiturowców na zakończenie starego Roku i rozpoczęcie Nowego. Ostatnie dni 2021 spędzimy przemierzając niezwykle długie, ale proste technicznie granie pod okiem legend świata skituringu – Wojtka Szatkowskiego (przewodnika, autora 3 przewodników w tym najnowszego o Bieszczadach) oraz Waldka Czado (doświadczonego ratownik Bieszczadzkiej grupy GOPR, ultramaratończyka, który ma na swoim koncie start w biegu na Mont Blanc – łącznie 10 000m przewyższenia!).

Poziom trudności
PODEJŚCIA
Poziom trudności
ZJAZDU
Wymagana
KONDYCJA

Nocleg

„U Karnasów” w sercu Cisnej. Wygodne i klimatyczne pokoje. Rozpoczynamy dzień pysznym śniadaniem (również w opcji vege), kończymy wspólnie w karczmie zlokalizowanej w budynku. Do dyspozycji mamy pokoje dwuosobowe z łazienkami.

Dlaczego Bieszczady?

„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie – pełne słońce, rozległe panoramy i proste technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem, gdzie w tym sezonie jest pokaźna pokrywa!

W cenie

  • 3 noclegi – pokoje dwuosobowe z łazienkami
  • prelekcja na temat szlaków w Bieszczadach – rozmieszczenie, trasy, zasady użytkowania
  • 3 śniadania w formie szwedzkiego stołu
  • 3 kilkugodzinne wycieczki pod okiem wykwalifikowanych przewodników – sprawdź naszą sekcję kadra
  • w razie potrzeby transport busem 
  • unikatowa koszulka aktywna Craft z logiem obozu
  • ubezpieczenie NNW 20 000 PLN
  • Czego nie ma w cenie?
    – obiadokolacji: dania zamawiamy w karczmie a’la carte

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, a także 10% zniżki na kolejne szkolenia.

Dla kogo?

Bieszczady dedykujemy dla osób o:

  • Obóz skierowany jest do średniozaawansowanych skiturowców, o dobrej kondycji. Trasy podejściowe są łatwe technicznie, ale długie. Zjazdy natomiast niejednokrotnie są w lesie, gdzie niezbędna jest umiejętność dobrego panowania nad nartami.
  • Jeżeli masz wątpliwości czy dasz radę – zadzwoń do nas!

Jeżeli potrzebujesz doszkolenia z wyżej wymienionych tematów zapraszamy na nasze szkolenia w Tatrach.

Cena

Cena już od 1890.00 zł za osobę

Dodatkowo płatne:

  • + 450 zł– wypożyczenie kompletu sprzętu skitourowego na czas trwania obozu
  • + 690 zł – osoba towarzysząca nie biorąca udziału w szkoleniach skitourowych

OFERTA BEZZWROTNA! W przypadku braku warunków wycieczki skitourowe zostaną zamienione na wycieczki piesze!

Informacja Covid-19

Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 20 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki.

NOWOŚĆ – MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KOSZTÓW W PRZYPADKU ZACHOROWANIA LUB KWARANTANNY, NAWET BEZPOŚREDNIO PRZED WYJAZDEM

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. Sprawdź szczegóły.

Zapisy

Płatność podzielona jest na dwie raty:

  • Pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs (945 zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt skiturowy) 
  • Druga rata – płatna gotówką na miejscu u instruktora – 50% kwoty za kurs (945 zł)

OFERTA BEZZWROTNA! W przypadku braku warunków wycieczki skitourowe zostaną zamienione na wycieczki piesze!

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

Harmonogram

UWAGA: Trasy będziemy wybierać w oparciu o aktualne warunki.

Dzień 1: Czwartek

  • 16:00 – 22:00 – zakwaterowanie „U Karnasów”
  • 20:00 – przywitanie uczestników, dopasowanie sprzętu i przedstawienie planu

Dzień 2: Piątek

  • 7:00 – 9:00 – śniadanie
  • 10:00 – 17:00 – wycieczka skiturowa, w zależności od warunków śniegowych istnieje kilka wariantów trasy:
    • wariant 1: bez transportu busem: przy dobrych warunkach śniegowych, wycieczka na Łopiennik 1069 m. n.p.m), przy gorszych na Osinę (963 m) i Wysoki Dział lub Jasło (1153 m),
    • wariant 2: z wykorzystaniem busa: na Paportną (1199 m) i Riabią Skałę (1170 m). W planie dwa zjazdy z Paportnej. 
      Najpierw do Doliny Beskidu, zwanej „Górnym Wietnamem”. Drugi zjazd północną ścianą Paprotnej i trzeci z Jawornika do Wetliny
    • wariant 3: wersja z Cisnej w zależności od warunków śnieżnych i pogody podejście na nartach na Jasło i Małe Jasło, szlakiem ratowników GOPR, a przy wietrznej pogodzie na Okrąglik, Kurnikowski Beskid i Płaszą.
      Ciekawą alternatywą jest także Wołosań (1071 m) z Cisnej wzdłuż Głównego Szlaku Beskidzkiego. Powrót do Cisnej.
  • 18:00 – 19:00 – powrót do pensjonatu, obiad i odpoczynek
  • 19:00 – 21:00 – prezentacja przewodnika ski-turowego Wojciecha Szatkowskiego i Waldemara Czado „Polskie góry na nartach” pod kątem turystyki narciarskiej w Bieszczadach, pokazy filmowe

Dzień 3: Sobota

  • 8:00 – 9:00 – śniadanie i ewentualny przejazd busem do miejsca rozpoczęcia wycieczki
  • 9:00 – 18:00 – wycieczka skiturowa na Połoninę Wetlińską, z wejściem na Smerek (1222 m), Osadzki Wierch i Hasiakową Skałę, ze zjazdem do Wetliny. W planie piękny zjazd ze Smereka na Przełęcz Orłowicza i z Połoniny do Wetliny
  • 18:00 – 20:00 – powrót, obiad i odpoczynek
  • 20:00 – 22:00 – szkolenie z nawigacji, wyznaczania tras podejścia i zjazdu (kluczowa umiejętność w Bieszczadach), zachowania w warunkach zagrażających życiu, podstawowych zasad obowiązujących w świecie dzikich zwierząt

Dzień 4: Niedziela

  • 7:00 – 8:00 – śniadanie, spakowanie rzeczy
  • 8:30 – 9:00 – przejazd busem w okolice Przełęczy Wyżniańskiej
  • 9:00 – 14:30 – wycieczka narciarska przez Dział na Małą Rawkę, zjazd do bacówki pod Małą Rawką, podejście na Połoninę Caryńską (pod warunkiem dobrego poziomu zaawansowania grupy) i zjazd na Przełęcz Wyżniańską i do Wetliny
  • 14:30 – 16:00 – powrót, odbiór bagaży z pensjonatu
  • 16:00 – zakończenie obozu

O trasach

Na co liczmy jadąc na narty skiturowe w Bieszczady?

Liczymy na fajny śnieg, ładne widoki, dobrą pogodę i towarzystwo. Bieszczady Zachodnie to przede wszystkim leśne zjazdy pomiędzy bukami, które naszym zdaniem są esencją narciarstwa pozatrasowego.

Trasy są niezbyt strome w porównaniu z tatrzańskimi, ale za to długie i piękne. Dlatego uczestnicy obozu powinni dobrze i pewnie jeździć w terenie, tak by zjazd między bieszczadzkimi bukami nie sprawił im żadnego problemu. Rejon Cisnej to bardzo atrakcyjne miejsce dla skiturowców. Zdobędziemy Osinę (963 m), której ścianami najeździmy się do woli w przyjemnym nachyleniu (ok. 25 stopni), zaliczymy zjazd z Berestu i Honu w paśmie Wysokiego Działu. Potem odwiedzimy Pasmo Graniczne, gdzie wejdziemy na Rypi Wierch, Sinkową, Stryb.

To leśne szczyty, ale zjazdy są bardzo ciekawe (ok. 20 stopni nachylenia, las), bo zupełnie inne niż w Tatrach. Przez stokówki i małe polanki zjedziemy do Roztok Górnych. Małe polanki widokowe gwarantują nam ładne widoki na Bieszczady Zachodnie.

Na koniec obozu celem naszej wycieczki będzie Matragona (990 m), tutaj będzie nieco stromiej (ok. 30 stopni nachylenia), ale wejdziemy na szczyt poruszając się z pomocą mapy, kompasu, bez znaków, co z pewnością będzie ciekawym przeżyciem. Zaliczymy kilka zjazdów ścianami tego pięknego bieszczadzkiego szczytu. Każdy z nich ma około kilometra długości.

O instruktorach

O WOJTKU SZATKOWSKIM 

Jest przewodnikiem tatrzańskim III klasy. Związany ze skituringiem od ponad 35 lat. Był pomysłodawcą i organizatorem kilkunastu edycji zawodów Józefa Oppenheima w skialpinizmie (od 2000 r.), organizator zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w skialpinizmie (2008-2013) i biegów górskich im. Franciszka Marduły (pierwsze edycje).

Ma na koncie ok. 500 różnych zjazdów w Tatrach Zachodnich i Wysokich  i ok. 60 w Bieszczadach. Ulubiona miejscówka: Cisna i jej okolice. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej, w tym trzech przewodników skiturowych. Jest obok Waldemara Czado i Romana Szubrychta pomysłodawcą i współautorem przewodnika skiturowego „Polskie góry na nartach”. Pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Jest współpomysłodawcą Skitourowego Zakopanego.

O WALDKU CZADO

Podczas obozu drugim przewodnikiem pomagającym Wojtkowi Szatkowskiemu będzie Waldek Czado. Jeżeli słyszycie to nazwisko pierwszy raz, to musicie poznać kilka szczegółów, bo jest on weteranem Bieszczad. Waldek to nauczyciel i ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Każdą wolną chwilę spędza w górach by wędrować, fotografować, biegać. Za sprawą nart jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wszedł na nartach, „gdzie się tylko dało”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników, między innymi CzarnohoraAtlas Gór PolskichPanoramy Gór Polski. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, za który zdobył II nagrodę w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com.

Warunki rezygnacji

OFERTA BEZZWROTNA! W przypadku braku warunków wycieczki skitourowe zostaną zamienione na wycieczki piesze!

Ważne informacje

Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany tras podanych wycieczek.

Wymagany sprzęt:

  • komplet skiturowy (narty, kije, foki, buty)
  • czołówka
  • kompas, mapa Bieszczadów
  • apteczka

Szczegóły:

Na skróty:

    Kurs zakończony