4 dniowy obóz skiturowy przeznaczony dla średniozaawansowanych skiturowców. Za dnia będziemy przemierzać niezwykle długie, ale proste technicznie granie, wieczory natomiast spędzimy na górskich opowieściach przy kominku w przytulnym „Przystanku Cisna”. Całość poprowadzą legendy świata skituringu – Wojtek Szatkowski (przewodnik, autor 3 przewodników w tym najnowszego o Bieszczadach) oraz Waldek Czado (doświadczony ratownik Bieszczadzkiej grupy GOPR, ultramaratończyk, który ma na swoim koncie start w biegu na Mont Blanc – łącznie 10 000m przewyższenia!).

ZAKRES

Wyrypa

NOCLEG

Pokoje 2 osobowe z łazienkami w Przystanku Cisna

W CENIE:

 • 3 noclegi – pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • prelekcja na temat szlaków w Bieszczadach – rozmieszczenie, trasy, zasady użytkowania
 • 3 porządne śniadania w formie szwedzkiego stołu
 • 3 kilkugodzinne wycieczki
 • 3 obiadokolacje
 • w razie potrzeby przejazdy busem
 • szkolenie z nawigacji, wyznaczania tras podejścia i zjazdu
 • unikatowa koszulka techniczna Craft x SkitouroweZakopane.pl
 • ubezpieczenie NNW 20 000 PLN

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, dołączymy Cię do naszej grupy VIP, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania po kursie, a także otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

DLACZEGO BIESZCZADY?
„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie – pełne słońce, rozległe panoramy i proste technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem, gdzie w tym sezonie jest pokaźna pokrywa!

Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym będziemy nocować. Przystanek Cisna to klimatyczne pokoje i najlepsze jedzenie wegetariańskie jakie było nam dane jeść! Jest również piwo Wetliner pędzone przez Andrzeja Rozmysłowica – naszego gospodarza!

DLA KOGO?

Obóz skierowany jest do średniozaawansowanych skiturowców, o dobrej kondycji. Trasy podejściowe są łatwe technicznie, ale długie. Zjazdy natomiast niejednokrotnie są w lesie, gdzie niezbędna jest umiejętność dobrego panowania nad nartami. Jeżeli masz wątpliwości czy dasz radę – zadzwoń do nas!


1350.00 zł

+ 360 zł – wypożyczenie sprzętu skiturowego na czas trwania obozu

179 zł – techniczny longsleeve Craft Extreme 2.0 z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

149 zł – rękawiczki Craft z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane –

59zł – czapka Craft na podejście z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

 

ZAPISY ONLINE

Płatność podzielona jest na dwie raty:

 • Pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs (675zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy) 
 • Druga rata – płatna gotówką na miejscu u instruktora – 50% kwoty za kurs (675zł)

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

INFORMACJA ODNOŚNIE COVID-19: Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki.

HARMONOGRAM

HARMONOGRAM NA CZWARTEK

16:00 – 22:00 – zakwaterowanie w „Przystanku Cisna” (jeżeli chcesz dojechać do nas w piątek – napisz do nas!)

20:00 – kolacja powitalna i przywitanie uczestników

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

10:00 – 17:00 – wycieczka skiturowa na Hon, Osinę (963 m) i Berest nad Cisną. Narty zapinamy przy „Przystanku Cisna”. Zwiedzamy na nartach te trzy szczyty. Podczas wycieczki mamy dwa piękne zjazdy: z Osiny ścianą północną (między bukami, dla średnio zaawansowanych, konieczna dobra umiejętność jazdy między drzewami), z Berestu i na koniec z Honu do bacówki PTTK pod Honem

18:00 – 19:00 – obiad i odpoczynek

19:00 – 21:00 – prezentacja przewodnika ski-turowego Wojciecha Szatkowskiego i Waldemara Czado „Polskie góry na nartach” pod kątem turystyki narciarskiej w Bieszczadach, pokazy filmowe

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

8:00 – 9:00 – śniadanie i przejazd busem do Roztok Górnych

9:00 – 18:00 – wycieczka skiturowa w Pasmo Graniczne na Rypi Wierch, Sinkową, Stryb i Czerenin, dzikie ostępy Bieszczadów. Dwa ładne zjazdy: ze Strybu na przełęcz leśną Pryslipce i z Rypiego Wierchu do Roztok Górnych

18:00 – 20:00 – powrót, obiad i odpoczynek

20:00 – 22:00 – szkolenie z nawigacji, wyznaczania tras podejścia i zjazdu (kluczowa umiejętność w Bieszczadach), zachowania w warunkach zagrażających życiu, podstawowych zasad obowiązujących w świecie dzikich zwierząt

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

7:00 – 8:00 – śniadanie

8:30 – 9:00 – przejazd busem na Przełęcz Przysłup nad Cisną

9:00 – 14:30 – wycieczka narciarska na szczyt Matragony (990 m) – trzy podejścia i trzy zjazdy z Matragony trzema różnymi ścianami tego szczytu. Zasady poruszania się w Bieszczadach Zachodnich bez znaków w praktyce

14:30 – 16:00 – powrót, spakowanie rzeczy

16:00 – zakończenie obozu

O TRASACH

Na co liczmy jadąc na początku lutego na narty skiturowe do Cisnej? Liczymy na fajny śnieg, ładne widoki, dobrą pogodę i towarzystwo. Nasza baza to miejsce wyjątkowe. „Przystanek Cisna” jest magicznym miejscem. Teraz o górach. Bieszczady Zachodnie to przede wszystkim leśne zjazdy, pomiędzy bukami, które naszym zdaniem są esencją narciarstwa pozatrasowego. Trasy są niezbyt strome w porównaniu z tatrzańskimi, ale za to długie i piękne. Dlatego uczestnicy obozu powinni dobrze i pewnie jeździć w terenie, tak by zjazd między bieszczadzkimi bukami nie sprawił im żadnego problemu. Rejon Cisnej to bardzo atrakcyjne miejsce dla skiturowców. Zdobędziemy Osinę (963 m), której ścianami najeździmy się do woli w przyjemnym nachyleniu (ok. 25 stopni), zaliczymy zjazd z Berestu i Honu w paśmie Wysokiego Działu. Potem odwiedzimy Pasmo Graniczne, gdzie wejdziemy na Rypi Wierch, Sinkową, Stryb. To leśne szczyty, ale zjazdy są bardzo ciekawe (ok. 20 stopni nachylenia, las), bo zupełnie inne niż w Tatrach. Przez stokówki i małe polanki zjedziemy do Roztok Górnych. Małe polanki widokowe gwarantują nam ładne widoki na Bieszczady Zachodnie. Na koniec obozu celem naszej wycieczki będzie Matragona (990 m), tutaj będzie nieco stromiej (ok. 30 stopni nachylenia), ale wejdziemy na szczyt poruszając się z pomocą mapy, kompasu, bez znaków, co z pewnością będzie ciekawym przeżyciem. Zaliczymy kilka zjazdów ścianami tego pięknego bieszczadzkiego szczytu. Każdy z nich ma około kilometra długości.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=34u0026v=DV0Bbol2nDsu0026feature=emb_logo

WARUNKI REZYGNACJI

 • Z rezerwacji można zrezygnować do 14 dni przed rozpoczęciem obozu, bezkosztowo i bez względu na powód, 
 • Jeżeli rezygnacja nastąpi do 7 dni przed datą rozpoczęcia obozu, to przysługuje zwrot w postaci 50% całej kwoty,
 • Przy rezygnacji na mniej niż 48 godzin przed rozpoczęciem obozu nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za obóz,
 • Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) obóz nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia.

NOWOŚĆ – MOŻLIWOŚĆ ZWROTU KOSZTÓW W PRZYPADKU ZACHOROWANIA LUB KWARANTANNY, NAWET BEZPOŚREDNIO PRZED WYJAZDEM

Jeżeli mimo wszystko obawiasz się, że przed wyjazdem zachorujesz lub przez kwarantannę będziesz zmuszony/a zrezygnować z wyjazdu – przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, w którym ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach. Sprawdź szczegóły.

WAŻNE INFORMACJE

Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

WYMAGANY SPRZĘT:

 • komplet skiturowy (narty, kije, foki, buty)
 • czołówka
 • kompas, mapa Bieszczadów
 • apteczka
Kontakt

Kontakt

Jesteśmy zarejestrowanym organizatorem turystyki
pod numerem 21668. Szkołę ubezpiecza Axa Direct

Pracujemy od Poniedziałku do Piątku: 8:00 – 18:00

Główny kontakt z biurem

Jadwiga:
+48507138434
jadwiga@skitourschool.pl

Szkolenia indywidualne

Ariel:
+48792 825 231
ariel@skitourschool.pl

Zmiany w rezerwacjach

Kasia:
+48517772847
kasia@skitourschool.pl

E-mail  PARTNERZY SKITOUR SCHOOL