3 dni, najwyżej położone schronisko w polskich Beskidach, ćwiczenia lawinowe i masa skituringu – tak zapowiada się nowy obóz skiturowy na Hali Miziowej na stokach Pilska. Oferta przeznaczona dla osób, które nie są gotowe aby wykonywać trudne wycieczki, ale miały już styczność ze skiturami, czyli były na szkoleniach skiturowych lub znają podstawy „foczenia” oraz zasady obsługi lawinowego ABC. Każdy z uczestników obozu otrzymuje unikatową koszulkę techniczną Craft x SkitouroweZakopane.pl

ZAKRES

Szkolenie skiturowe oraz nauka obsługi raków i czekana

NOCLEG

Schronisko na Hali Miziowej

W CENIE:

 • opiekę lokalnego przewodnika i instruktora ze skitour school
 • 2 x nocleg w schronisku na Hali Miziowej- pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • unikatową koszulkę techniczną Craft x SkitouroweZakopane.pl
 • ubezpieczenie górskie
 • transport bagaży do i ze schroniska

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, dołączymy Cię do naszej grupy VIP, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania po kursie, a także otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

UWAGA!
Szlaki, na których odbędą się zajęcia, są proste, niemniej jednak koniecznym warunkiem do rozpoczęcia swojej skiturowej kariery jest bardzo dobre opanowanie nart zjazdowych.

DLA KOGO?

Obóz skiturowy w Beskidach dedykujemy dla osób:

 • o dobrej kondycji, które są w stanie wyjść np. na Kasprowy Wierch (prawie 1000 metrów przewyższenia)
 • o bardzo dobrych umiejętnościach zjazdowych, czyli potrafią płynie zjechać np. z Kasprowego
 • Szkolenie jest dla osób które ukończyły kurs lawinowy lub szkolenie skiturowo-lawinowe (potrafią obsługiwać lawinowe ABC)


890.00 zł

+ 90 zł/ dzień – wypożyczenie pełnego kompletu skitourowego

+40zł/ dzień – wypożyczenie lawinowego ABC

179 zł – techniczny longsleeve Craft Extreme 2.0 z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

149 zł – rękawiczki Craft z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane –

59zł – czapka Craft na podejście z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

 

ZAPISY ONLINE

Płatność podzielona jest na dwie raty:

 • Pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs (445zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy) 
 • Druga rata – płatna gotówką na miejscu u instruktora – 50% kwoty za kurs (445zł)

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

INFORMACJA ODNOŚNIE COVID-19: Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 14 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu zaliczki

HARMONOGRAM

Dodatkowe informacje: 

– W piątek jest możliwość szkoleń indywidualnych z techniki zjazdów po terenie przygotowanym i nie przygotowanym z naszym instruktorem.

– Polecamy, żeby przyjechac w piątek wcześniej i pozjeżdzać w nartach skiturowych na stoku Pilsko w ramach treningu przed wyjazdem w teren nieprzygotowany (koszt dodatkowej doby wypożyczenia sprzętu skiturowego to 90zł) 

– Po przyjeździe zostawiamy rzeczy w wypożyczalni, która jest tuż przy wyciągu, o godz. 19:00 wwieziemy je na górę ratrakiem.

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

12:00 – 16:30 – (dla osób wypożyczających sprzęt skiturowy) – dopasowanie i wybór butów, nart, kijków w wypożyczalni przy dolnej stacji wyciągu Pilsko. Sprzęt oraz torby podróżne można zostawić w wypożyczalni, aby przejść na Halę Miziową do schroniska bez bagażu. Rzeczy zostaną wwiezione na górę o godzinie 19:00.

od 12:00 – zakwaterowanie w schronisku na Hali Miziowej. Do schroniska można dojść na skiturach lub wjechać wyciągiem Pamiętajcie, że bagaże można zostawić w wypożyczalni, które wwiezie ratrak o godz. 19:00.

19:00 – 21:00 – wykład „pierwsze kroki”, czyli teoria poparta zdjęciami i filmami n.t. skituringu, bezpieczeństwa, zasad górskich, sprzętu. Przedstawienie rodzajów sprzętu.

20:00 – 21:30 – wykład „czym są lawiny i jak powstają?”

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

7:30 – 8:30 – śniadanie (nie wliczone w cenę)

9:00 – zbiórka przed schroniskiem, skąd po przypomnieniu sobie podstaw skituringu wyruszamy na wycieczkę. Po drodze będziemy robić „przerwy” na:

 • Naukę zakładania śladów
 • Naukę „zakosów”, czyli pokonywania stromych odcinków stoku (dla części z Was będzie to przypomnienie)
 • Obsługę czekana – kiedy używać, jak trzymać przy podejściu i zjeździe oraz najważniejsze, czyli jak hamować
 • Naukę przepinania się do zjazdu w stromym terenie

Trasa wycieczki uzależniona jest od aktualnie panujących warunków pogodowych. Dziennie będziemy robić ok. 700 metrów przewyższenia i do 5-6 kilometrów podejścia

18:00 – 19:00 – przerwa, czyli czas na obiad (nie jest wliczony w cenę obozu). Dostępne są dania z karty

19:00 – 20:00 – wykład

21:00 – 22:00 – ćwiczenia lawinowe, które odbywają się przy świetle czołówek. Jej szczegóły poznacie na miejscu

21:00 – 22:00 – czas na relaks: bar i rozmowy o górach

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

7:30 – 8:30 – śniadanie (nie wliczone w cenę)

9:45 – wymeldowanie i przeniesienie rzeczy do ratraka, który zwiezie je do dolnej stacji wyciągu

10:00 – 15:00 – zbiórka przed schroniskiem skąd wyruszamy na wycieczkę. Trasę wybierzemy w oparciu o warunki pogodowe, śniegowe i możliwości grupy, a podczas „foczenia” indywidualnie będziemy pracować nad Waszą techniką

15:00 – 16:00 – zjazd do wypożyczalni – oddanie sprzętu, zabranie bagażu i smutny czas pożegnania

O MIEJSCU

Schronisko na Hali Miziowej to całoroczny obiekt, malowniczo usytuowany na stokach Pilska w Beskidzie Żywieckim. Jest to najwyżej położone schronisko w polskich Beskidach (1330 m n.p.m.), a Pilsko – 1557 m n.p.m. to drugi co do wysokości szczyt w całych Beskidach, zaraz po Babiej Górze (1725 m n.p.m.).

WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 14 dni przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 5 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 48 godzin nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za szkolenia/wycieczkę. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

WAŻNE INFORMACJE

WYMAGANY SPRZĘT:

 • Skiturowy – jest możliwość wypożyczenia nart+fok, butów i kijków
 • Lawinowy – czyli detektor, sonda, łopata – jeżeli posiadasz sprzęt skiturowy, a nie posiadasz lawinowego – napisz do nas! Koszt wypożyczenia na czas trwania obozu to 80 zł
 • Kask, plecak, odzież narciarska
Kontakt

Kontakt

Jesteśmy zarejestrowanym organizatorem turystyki
pod numerem 21668. Szkołę ubezpiecza Axa Direct

Główny kontakt z biurem

Mateusz:
+48694325271
biuro@skitourschool.pl

Szkolenia indywidualne

Ariel:
+48503401041
ariel@skitourschool.pl

Zmiany w rezerwacjach

Maria:
+48666717393
maria@skitourschool.pl

E-mail