Monte Rosa
O obozie
Spektakularna alpejska trasa tzw. „Spaghetti Tour” wiodąca terenem lodowcowym przez 4-tysięczniki, przejścia skitourowe obejmujące legendarne szczyty, nocleg w schroniskach górskich położonych na dużych wysokościach oraz naprawdę epickie widoki, a wszystko to pod okiem przewodnika IVBV – oto skitury po najpotężniejszym masywie górskim całych Alp – Monte Rosie!
PODEJŚCIA
ZJAZDU
KONDYCJA
Nocleg
Pierwszy nocleg w Zermatt lub Tasch, następnie 1 noc w schronisku Guide del Cervinio, 2 noce w pensjonacie w okolicach miejscowości Alagna, 1 noc w schronisku górskim Gnifetti refuge. W schroniskach śpimy w pokojach wieloosobowych, w pensjonacie w pokojach 2 lub 3 osobowych.
Guide del Cervinio
jedna grupa w Bed&Breakfast Alchemilla, druga grupa w hotelu Valverde
Gnifetti refuge
W cenie
- 4 dni skiturowania pod opieką przewodnika z uprawnieniami IVBV/IFMGA
- 1 dzień freeride’u w ośrodku narciarskim Alagna, skipass w cenie
- opieka organizatora wyjazdu ze Skitour School
- 2 noclegi w schroniskach wysokogórskich
- 2 noclegi w pensjonacie w okolicy Alagna
- 4 śniadania
- 2 obfite obiadokolacje w schroniskach
- wjazd kolejkami
- ubezpieczenie NNW: 30 000 PLN, KL: 500 000 PLN (w tym koszty leczenia Covid) w tym koszty ratownictwa do 50 000 PLN i rehabilitacji do 1000 PLN
- prezent od Skitour School
- składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, a także 10% zniżki na kolejne szkolenia
Czego nie ma w cenie:
- przelotu
- transferów z/i na lotnisko
- pierwszego noclegu w Tasch lub Zermatt
- ewentualnego przejazdu pociągiem z Tasch do Zermatt
- pakietów lunchowych
- 2 obiadokolacji w Alagnie
- ostatniego noclegu po zakończonej wyprawie
- ubezpieczenia od rezygnacji
- dodatkowych elementów nie wymienionych w poniższym programie
Dla kogo?
Obóz skitourowy Monte Rosa dedukujemy dla osób o:
- bardzo dobrej kondycji – którzy na Kasprowy wychodzą w limicie czasowym do 3 godzin (niezależnie od warunków), średnio pokonujemy od 1000 do 1600 metrów przewyższenia z ciężkimi plecakami
- bardzo dobrych umiejętnościach zjazdowych w terenie nieprzygotowanym, z dużym doświadczeniem w tym zakresie
- ukończonym szkoleniu lawinowym oraz przypomnieniem obsługi ABC przed wyjazdem, można to zrobić samemu np. na Kalatówkach
- perfekcyjne umiejętności techniczne związane ze skialpinizmem – robienie zakosów, obsługa lawinowego abc i poruszanie się z czekanem i w rakach
Jeżeli potrzebujesz szkolenia z obsługi raków i czekana to zapraszamy na kurs turystyki zimowej do Mountain Climbing School – link do strony
Jeżeli potrzebujesz doszkolenia ze zjazdów zapraszamy na obozy freeride’owe – sprawdź tutaj.
Sprawdzenie każdego uczestnika
Każdy z uczestników zostanie przez nas sprawdzony na początku sezonu zimowego. Najważniejsze jest dla nas sprawdzenie poziomu wydolności oraz umiejętności zjazdowych. W przypadku niewielkich braków zaplanujemy jak je nadrobić, w przypadku większych jesteśmy zmuszeni anulować rejestracje i zwrócić 100% wpłaconej zaliczki.
Sztuczna aklimatyzacja
Aby zwiększyć szanse wejścia na szczyt i zmniejszyć niedogodności związane z wysokością, zalecamy rozpoczęcie treningów w warunkach hipoksji górskiej. Trening powinien się rozpocząć minimum tydzień przed wyjazdem, a zakończyć dzień przed odlotem. Firma Air Zone posiada w 5-ciu lokalizacjach (Warszawa, Wałcz, Spała, Cetniewo, Zakopane) sale treningowe, w których poprzez modyfikację składu powietrza atmosferycznego symulują trening na wysokości. Airzone przygotował dla naszych klientów specjalną zniżkę na treningi. Po szczegóły prosimy o kontakt z biurem.
WAŻNE! Jeżeli warunki lawinowe/pogodowe nie pozwolą na przejście całej trasy Monte Rosa, noclegi będą zarezerwowane w mieście skąd przewodnicy zabiorą Was na najlepsze skitury okolicy, w takim wariancie koszty noclegów po naszej stronie natomiast wyżywienie (wybierane a’la carte) oraz kolejki po stronie klientów.
Cena
Dodatkowo płatne:
- +280 zł – wypożyczenie lawinowego ABC na czas trwania obozu
ubezpieczenie od rezygnacji
Ubezpieczenie od zachorowania lub rezygnacji (nawet bezpośrednio przed wyjazdem).
Przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach.
Ubezpieczenie należy wykupić w dniu wpłacenia I raty na wyjazd.
-> Sprawdź szczegóły tutaj <-
Zapisy
Płatność podzielona jest na dwie raty:
- Pierwsza rata – 1150 PLN płatna podczas rejestracji online + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy)
- Druga rata – 1150 PLN + 1120 EUR płatna przelewem na konto, które podamy na dwa miesiące przed wyjazdem
Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.
Jak również członkowie klubu alpejskiego Alpenverein mają 10% zniżki na nasze wyjazdy – prosimy o kontakt z biurem
W razie pytań prosimy o kontakt do: agnieszka@skitourschool.pl
Harmonogram
Wtorek, 2.04.
Przylot do Genewy we własnym zakresie, transfer do miejscowości Tasch lub Zermatt, nocleg w hotelu lub pensjonacie we własnym zakresie. Wieczorne spotkanie z przewodnikiem i organizatorem w lokalnej restauracji. Omówienie planu na kolejne dni. Przewodnik i organizator śpią w hotelu w Zermatt niedaleko dworca.
Godziny wyjścia zależne są od warunków pogodowych, najczęściej wychodzimy koło 6:00, a wycieczkę powinniśmy zakończyć koło 14:00.
Dzień 1: środa, 3.04. Breithorn
Osoby śpiące w Tasch-Przejazd pociągiem do Zermatt (około 15 min), około godz. 8:00 spotkanie z przewodnikiem w wcześniej podanym miejscu, sprawdzenie sprzętu. Wjazd kolejką linową z Zermatt na Klein Matterhorn. Wejście na pierwsze 4000 m n.p.m.: Breithorn (4164m). Następnie krótki zjazd do szlaku, który biegnie pod Breithorn, Roccia Nera i Pollux prowadzącego, aż do przełęczy Verra. Stamtąd po około godzinie schodzimy do schroniska Guide del Cervinio, w którym spędzamy pierwszą noc.
Obiadokolacja i wieczorna odprawa przedstawiająca plan na kolejny dzień.
Dzień 2: czwartek, 4.04. Castor – Felikhorn
Po śniadaniu ruszamy na skitury. Dziś zdobywamy szczyt Castor (4220m) i niepozorny szczyt Felikhorn (4088m), leżący tuż za włoską granicą. Felikjoch leżący obok Felikornu to najwyżej położone przejście w Alpach. Potem zjazd obok schroniska Quintino Sella na 3834m aż do małej wioski Staffal. Nocujemy w pensjonacie w wiosce oddalonej o 15 min od ośrodka narciarskiego Alagna
Dzień 3: piątek, 5.04. Alagna Freeride Paradise
Po śniadaniu w pensjonacie, przejeżdżamy taksówką do ośrodka Alagna i mamy przed sobą dzień freeride’owy! W oparciu o infrastrukturę wyciągową, wyjeżdżamy na górę i szukamy swoich linii do zjazdu poza trasą.
Alagna jest częścią systemu narciarskiego Monterosa, znana jest jako „raj dla freeriderów”, daje niekończące się możliwości jazdy poza trasą. Słynie z pięknych widoków z 3200 m n.p.m., dużej dostawy świeżego puchu oraz dużej różnorodności obszarów pod freeride.
Powrót do pensjonatu, wieczorne wyjście na obiadokolacje do lokalnej restauracji (nie wliczone w cenę), wieczorna odprawa i przedstawienie planu na kolejny dzień.
Dzień 4: sobota, 6.04. Pyramid Vincent
Po śniadaniu, wykwaterowanie i ruszamy w drogę. Wjeżdżamy kolejką aż do Punta Indren 3275m. Stamtąd udajemy się an skiturach do schroniska Gnifetti na wysokość 3634 m, zostawiamy w schronisku niepotrzebne rzeczy i „na lekko” podchodzimy na Pyramide Vincent 4215m i Balmenhorn 4167m. Ze szczytu zjeżdżamy w dół do schroniska Gnifetti, gdzie spędzimy najbliższą noc. Wieczorem serwowana jest obiadokolacja, a po niej odprawa.
Dzień 5: niedziela, 7.04. Signalkuppe – Zumsteispitze
Po śniadaniu, ruszamy ze schroniska. Ostatniego dnia wchodzimy przez Lysjoch do schroniska Margheritta (4554m), a następnie (jeśli to możliwe) na najwyższe wzniesienie w Signalkuppe (4554m), a na koniec na szczyt Zumsteispitze (4563m). Droga na szczyt Zumsteinspitze wiedzie najpierw śnieżną ścieżką, a następnie przechodzi w krótkie i łatwe wspinanie po skałach. Ze szczytu mamy długi zjazd przez lodowiec Grenzgletscher, aż do Zermatt.
Zakończenie 5-dniowej przygody, wspólne piwo w knajpie w Zermatt, pożegnanie uczestników i zakończenie imprezy.
Dzień 6: poniedziałek, 8.04.
Wylot do Polski.
Transport
- Transfer z lotniska odbywa się we własnym zakresie
- Powrót z Zermatt (miejsce zakończenia obozu) do Tasch lub przejazd do Genewy możliwy na 2 sposoby: organizujemy wspólnie busa i wracamy razem dzieląc koszty, lub przejazd pociągiem z Zermatt do Genewy https://www.thetrainline.com/en/train-times/zermatt-to-geneva.
- Sugerowane przeloty, wylot z Warszawy 2.04., powrót 8.04.2024
Warunki rezygnacji
- bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej I raty przysługuje przy rezygnacji do 60 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bez kosztowo i bez względu na powód,
- przy rezygnacji na mniej niż 60 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu nie mamy obowiązku zwrotu wpłaconej I raty,
- przy rezygnacji na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia nie mamy obowiązku zwrotu II raty,
- jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) obóz nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu wpłaconej kwoty, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia.
Ważne informacje
Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres agnieszka@skitourschool.pl
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
- Mamy małe grupy – max 6 osób na 1 przewodnika, planujemy 2 grupy
- Dla osób, które przyjeżdzają autem, można je zostawić w miejscowości Tasch niedaleko Zermatt
Potrzebny ekwipunek:
- zestaw skiturowy (sugerujemy narty o szerokości powyżej 85 mm)
- Plecak z ekwipunkiem powinien być nie cięższy niż 10 kg, ponieważ musimy być light and fast 🙂 Co ma zawierać Wasz plecak:
- Lawinowe ABC
- Raki – sugerujemy lekkie raki. Najlepiej hybrydowe czyli przednie zęby stalowe, reszta aluminiowa
- Czekan – sugerujemy, żeby nie był to minimalistyczny czekan typu Camp Corsa, ponieważ jego aluminiowe ostrze kiepsko się sprawdza w trudnych warunkach. Przykłady dobrych, lekkich czekanów to: Black Diamond Raven / Swift, Simond Naja Light Panne, Petzl Adze/Glacier
- Harszle do nart
- Odzież na skitury – ciepła kurtka puchowa, hardshell, rękawiczki cienkie/grube, okulary najlepiej z zaślepkami bocznymi (kategoria 4), bielizna, buff, bluza termiczna lub coś nadającego się na drugą warstwę.
- Bielizna do schroniska
- Apteczka – podstawowa, personalna, folia NRC
- Wkładka do śpiworów „liner bag” lub super lekki, cienki śpiwór
- Zatyczki do uszu
- Chusteczki do higieny osobistej
- Litrowy Termos, bidon na wodę
- Gogle w wymianą szybą na słońce i mgłę
- Czapka – cienka + gruba
- Pomadka do ust + krem wyprawowy (z filtrem conajmniej 30) nie zawierający wody
- Mini kosmetyczka (pasta do zębów, szczoteczka, opcjonalnie mini ręcznik)
- Batony energetyczne – 6-7 sztuk
- na ciepłe dni przydadzą się izotoniki do picia (tabletki/proszek)
- Kask – lekki kask wspinaczkowy, natomiast idealny byłby lekki kask, ale z certyfikatem narciarskim. Pamiętajcie, że często będziemy w kasku również podchodzić wiec odradzamy kiepsko wentylowane kaski narciarskie
Galeria
Szczegóły:
- Kiedy: 03 - 07 kwietnia 2024
- Nocleg: w cenie Cena -