Nocleg w cenie

Kazbek na nartach

Zagraniczne: 07 - 14 maja 2024

Poziom: Zaawansowany

O WYPRAWIE

Po gruzińsku Kazbek (5054 m n.p.m.) nazywany jest Mkinwarcweri, czyli lodową górą. Celem naszej ekspedycji będzie skiturowe wejście na ten uśpiony wulkan, jeden z najwyższych szczytów Kaukazu, który wznosi się na granicy Gruzji oraz Rosji. Góra należy do średnio-trudnych (jak na 5-tysięcznik) technicznie szczytów, ale jej zdobycie wymaga doskonałej kondycji i właściwie zaplanowanej aklimatyzacji. To co wyróżnia nasz wyjazd to detale, które najczęściej decydują o zdobyciu szczytu: dobrze zaplanowane noclegi, gdzie stopniowo aklimatyzujemy się (w tym Alithut w połowie drogi między wioską, a schroniskiem skąd atakuje się szczyt), dobra weryfikacja grupy, podział uczestników na dwie podgrupy podczas ataku szczytowego i opieka najlepszych gruzińskich przewodników z uprawnieniami międzynarodowymi IVBV/IFMGA.

Poziom trudności
PODEJŚCIA
Poziom trudności
ZJAZDU
Wymagana
KONDYCJA

Nocleg

3* hotel w Gudauri oraz noclegi w Altihut i Bethlemi Hut pod Kazbekiem

Podczas pobytu w Gudauri (2000 m n.p.m.) nocujemy w hotelu o standardzie 3*. Pokoje 2 osobowe z prywatnymi łazienkami.

W obozowiskach pod Kazbekiem każdy z uczestników otrzymuje materac. W przypadku gdy ktoś nie posiada własnego śpiwora zimowego, my go wypożyczamy bez dodatkowych kosztów, o czym prosimy poinformować w momencie zapisania się.

W cenie

 1. 3 noclegi w hotelu o standardzie 3* – pokoje 2 osobowe z łazienkami
 2. 2 noclegi w Altihut – szwajcarskiej chatce (ogrzewana i z dobrym jedzeniem!) pomiędzy wioską z której startujemy, a Bethlemi hut, gdzie są spartańskie warunki
 3. 2 noclegi w Bethlemi hut, czyli w nieogrzewanym budynku, z którego atakujemy szczyt
 4. Pełne wyżywienie
 5. 6 dni skiturowania pod okiem lokalnych gruzińskich przewodników IVBV/IFMGA którzy znają tę górę jak nikt inny!
 6. Opieka instruktora ze Skitour School
 7. Wszystkie transfery na miejscu
 8. Sprzęt (sprzęt kuchenny, przybory kuchenne, …)
 9. Ubezpieczenie górskie w wersji PREMIUM ubezpieczenie NNW: 30 000 PLN, KL: 500 000 PLN (w tym koszty leczenia Covid) w tym koszty ratownictwa do 50 000 PLN i rehabilitacji do 1000 PLN
 10. Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć i filmów z ekspedycji, a także 10% zniżki na kolejne szkolenia.

Czego nie ma w cenie:

 • lotów międzynarodowych
 • wszelkiego rodzaju wydatków osobistych i sprzętu osobistego typu narty skiturowe, lawinowe abc, raki, czekan, harszle
 • napiwków dla lokalnych guide’ów
 • ubezpieczenia od rezygnacji
 • elementów nie zawartych w ofercie

Dla kogo?

Obóz skitourowy Kazbek dedykujemy dla osób o:

 • Doskonałej kondycji – w równomiernym tempie wchodzi na Kasprowy Wierch (1000 metrów przewyższenia i 6km) poniżej 3,5 godziny i są w stanie utrzymać podobne tempo zwiększając ilość przewyższenia do 1400 metrów oraz pokonać podobnie duży dystans przez kolejne dni.
 • Bardzo dobrych umiejętnościach zjazdowych – Płynnie i dynamicznie zjeżdzają po trasa przygotowanych o kolorze czarnym (ze stromymi i wąskimi odcinkami włącznie). Mają średnio-zaawansowane doświadczenie w zjeździe poza przygotowaną trasą tj. potrafią bez upadków płynnie i dynamicznie zjeżdżać w różnych warunkach śniegowych w terenie otwartym (szerokim) o nachyleniu do 35 stopni oraz lasach i żlebach o nachyleniu do 25 stopni
 • Mają za sobą wiele wycieczek skiturowych w trudniejszym terenie, czyli używały wielokrotnie raków i czekana, potrafią trawersować strome odcinki stoku i perfekcyjnie wykonywać zakosy w stromym terenie
 • Podstawowej wiedzy na temat używania lawinowego ABC

Jeżeli potrzebujesz doszkolenia z wyżej wymienionych tematów to zapraszamy na:

Dokładny test umiejętności uczestników
Na początku sezonu zimowego każdy z uczestników zostanie przez nas zweryfikowany pod kątem posiadanej kondycji, umiejętności technicznych i zjazdowych. W przypadku małych „niedoskonałości” stworzymy plan w jaki sposób je nadrobić. W przypadku „większych niedoskonałości” jesteśmy zmuszeni anulować rezerwację – oczywiście zwracając 100% wpłaconej kwoty.

Sztuczna aklimatyzacja

Aby zwiększyć szanse wejścia na szczyt i zmniejszyć niedogodności związane z wysokością (już pierwszą noc spędzamy na wysokości 2000 m n.p.m., a pierwsza rozgrzewkowa tura jest na wysokość 3200 m n.p.m.) zalecamy rozpoczęcie treningów w warunkach hipoksji górskiej. Trening powinien się rozpocząć minimum tydzień przed wyjazdem, a zakończyć dzień przed odlotem. Sale treningowe symulujące warunki wysokogórskie stworzyła firma Air Zone w Warszawie, Cetniewie, Zakopanem, Spale i Wałczu. Dla naszych klientów przygotowali specjalny rabat. Takowa komora również znajduje się w krakowskim AWF’ie. Prosimy o kontakt z opiekunem wyjazdu, żeby przesłać instrukcje jak skorzystać z rabatu i sali.

Cena

Cena już od 1950 zł + 1490 euro za osobę

Bilet na wyjazd

Opcjonalnie płatne dodatki:

 • 280 zł – wypożyczenie lawinowego ABC na czas trwania obozu
 • 350 zł – wypożyczenie raków i czekana na czas trwania obozu

UBEZPEICZENIE OD REZYGNACJI

Zapisując się na nasze szkolenie masz możliwość bezpłatnej rezygnacji do 60 dni przed rozpoczęciem kursu. Jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) kurs nie będzie mógł się odbyć to gwarantujemy 100% zwrotu I raty.

Ubezpieczenie od zachorowania lub rezygnacji (nawet bezpośrednio przed wyjazdem).

Przy współpracy Skitour School i Allianz proponujemy dodatkowe ubezpieczenie, dzięki któremu ubezpieczyciel zwróci Ci koszty rezygnacji z wyjazdu w wielu przypadkach.

Ubezpieczenie należy wykupić w dniu wpłacenia I raty na wyjazd.

-> Sprawdź szczegóły tutaj <-

Zapisy

Płatność podzielona jest na dwie raty:

 • Pierwsza rata – płatna podczas rejestracji online – 50% kwoty za kurs (975 zł) + 100% za wybrane dodatki (np. sprzęt lawinowy)
 • Druga rata – 50% kwoty za kurs (975 zł) + dopłata 1490 euro (numery kont do przelewów zostaną przesłane mailem)

Kursanci z poprzednich wyjazdów mają 10% zniżki – aby ją otrzymać należy wpisać kod zniżkowy (wysłany na maila) podczas rejestracji online.

Jak również członkowie klubu alpejskiego Alpenverein mają 10% zniżki na nasze wyjazdy – prosimy o kontakt z biurem

Harmonogram

Dzień 1: Tbilisi

 • Przylatujemy do stolicy Gruzji – Tbilisi. Prosto z lotniska udajemy się w ok. 3-godzinną podróż do Gudauri, meldujemy się w hotelu (pokoje 2 osobowe z łazienkami). W Gudauri znajduje się największy i najbardziej znany gruziński resort zimowy, a miejscowość leży na historycznym szlaku – tzw. gruzińskiej drodze wojennej (łączącej Tbilisi z Władykaukazem w Osetii Północnej; szlak ten był znany i wykorzystywany już od starożytności przez armie rzymskie, perskie czy mongolskie).

  Wieczorem w lokalnej gruzińskiej restauracji podczas powitalnej kolacji nastąpi oficjalne rozpoczęcie obozu. Po powrocie do hotelu sprawdzimy sprzęt, przedstawimy plan ekspedycji, odbędzie się także wykład dotyczący zagrożeń w górach Gruzji prowadzony przez lokalnego przewodnika z uprawnieniami IVBV/IFMGA

Dzień 2: Gudauri – Bidara (3174 m.) – Sadzele (3307 m.)

 • Aklimatyzację czas zacząć! Po obfitym śniadaniu w restauracji hotelowej rozpoczynamy naszą ekspedycję od rozgrzewkowej wycieczki skiturowej w Gudauri Ski Resort. W planach będziemy mieć wejście na najwyższe szczyty w kompleksie – Bidarę oraz Sadzele, tak aby przygotować organizm do przebywania i wysiłku na dużej wysokości. Wycieczka ma 800 metrów przewyższenia, ale cały czas będziemy poruszać się powyżej 2500m n.p.m. Następnie zjazd do punktu startu. W hotelu czekać na nas będzie obiadokolacja przy której omówimy plan działania na kolejny dzień.

Dzień 3: Gudauri – Stepancminda – Altihut (3014 m.)

 • Dzień 3 to przejazd do wioski Stepancminda. Pojedziemy ok. 45 min zjeżdżając na wysokość 1800 m n.p.m. To właśnie tutaj rozpoczniemy naszą drogę na szczyt 5-tysięcznika! Przygotujemy i sprawdzimy ekwipunek na całą wyprawę – od tego momentu, przez najbliższe kilka dni będziemy zdani wyłącznie na to co poniesiemy na własnych plecach! Naszym celem będzie obóz aklimatyzacyjnego nr 1 – Altihut (noc spędzimy na 3014 m n.p.m.). Po dotarciu do chaty, zostawimy ekwipunek i na lekko pokonamy jeszcze 400 metrów w górę aby poprawić aklimatyzację. Na nocleg zjedziemy do Altihut, gdzie będzie na nas czekać obiadokolacja, po której omówimy plan na kolejny dzień.
  Tu warto podkreślić wielką wartość jaką daje nam Altihut, ponieważ najczęściej inni przewodnicy rezygnują z Altihut i idą bezpośrednio do Bethlemi hut, co powoduje duży przeskok w różnicach wysokości spania i trzeba pokonać 1900 metrów przewyższenia. Altihut to idealne rozwiązanie tym bardziej, że pokoje są ogrzewane i czeka na nas gorąca kolacja!

Dzień 4: Altihut – Bethlemi hut 3653 m n.p.m.

 • Wspinamy się coraz wyżej! Po śniadaniu w Altihut wyruszymy do obozu nr 2, z którego w kolejnych dniach będziemy rozpoczynać atak szczytowy. Bethlemi Hut znajduje się na wysokości 3653 m n.p.m. Budynek został wzniesiony przy lodowcu Gergeti – odtąd będziemy się przemieszczać w uprzężach wspinaczkowych, związani linami z uwagi na liczne szczeliny. Po dotarciu do Bethlemi Hut, ponownie zostawimy ekwipunek aby na lekko pokonać kolejne 400 metrów przewyższenia. Na nocleg zjedziemy do obozu, gdzie przygotujemy sobie obiadokolację, przy której omówimy plan na następny dzień.

Dzień 5: Bethlemi hut – aklimatyzacja 4100 m n.p.m.

 • Podczas tego dnia pokonamy około 500 metrów przewyższenia, aby przyzwyczaić się do przebywania na wysokości ponad 4000 m n.p.m.! Czas przeznaczymy także na trening umiejętności w poruszaniu się w terenie lodowcowym przy asekuracji liną, z rakami i czekanem. Jest to także dzień odpoczynku przed zbliżającym się punktem kulminacyjnym – atakiem szczytowym na Kazbek!

Dzień 6: Atak szczytowy – Kazbek 5054 m n.p.m.

 • Jeśli prognozy pogody będą tego dnia sprzyjające to jeszcze przed świtem wyruszymy na szczyt Lodowej Góry. Poruszając się przez lodowiec Gergeti, dojdziemy na wysokość 4500 m n.p.m. do przełęczy na granicy gruzińsko-rosyjskiej. W tym miejscu zostawimy narty – dalej z uwagi na warunki (górna partia jest pokryta grubą lodową skorupą) będziemy poruszać się już tylko pieszo. Ze szczytu roztacza się niesamowity widok na panoramę Kaukazu. Zjazd do Bethlemi hut ma średnio 25-30 stopni nachylenia (podobne nachylenie jak z Kopy Kondrackiej), z tym że musimy być przygotowani na twarde i zmienne śniegi, zmęczenie wysokością i zimno (około minus 15-20 stopni). Po zdobyciu szczytu zjeżdżamy na nocleg do Altihut, gdzie czeka na nas ciepła kolacja i pokoje (po zimnej nocy w Bethlemi hut naprawdę docenia się komfort Altihut).

Dzień 7: Zjazd do Stepancmindy / dzień zapasowy na atak szczytowy

 • Pogoda na Kazbeku lubi być kapryśna, dlatego musimy mieć w zapasie przynajmniej 1 dzień aby zwiększyć nasze prawdopodobieństwo na zdobycie góry! Jeśli atak szczytowy odbędzie się zgodnie z planem (dnia 6), to siódmego dnia zjedziemy do wioski Stepancmindy, skąd udamy się do wygodnego hotelu i na lokalną, pokaźną gruzińską kolację świętować zdobycie 5-tysięcznika!

Dzień 8: Gudauri – Tbilisi – Polska

 • To już niestety ostatni dzień naszego pobytu w Gruzji. Po śniadaniu w Gudauri, udamy się w podróż na lotnisko w Tbilisi, skąd wrócimy do Polski.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany programu w trakcie obozu. Naszym głównym celem jest zdobycie Kazbeku i dopasujemy dni programu w oparciu o pogodę.

Transport

Zapewniamy wszystkie transfery w Gruzji, natomiast do lotniska w Tbilisi należy dostać się samodzielnie. Loty odbywają się z Warszawy i Krakowa

 • Średni koszt biletu w obie strony z bagażem to 1500 zł
 • Dopłata za przewóz sprzętu narciarskiego to ok. 300 zł w obie strony – z czego do jednej torby może wejść do 3 par nart (dlatego warto kupić bilet z innym uczestnikiem)
 • Po zapisaniu się na obóz uczestnik zostanie dodany do grupy, gdzie można dobrać się w pary, aby nie lecieć samemu + współdzielić bagaż sportowy

Warunki rezygnacji

 • bezpłatna rezygnacja i zwrot wpłaconej I raty przysługuje przy rezygnacji do 60 dni przed rozpoczęciem szkolenia, bez kosztowo i bez względu na powód,
 • przy rezygnacji na mniej niż 60 dni przed terminem rozpoczęcia wyjazdu nie mamy obowiązku zwrotu wpłaconej I raty,
 • przy rezygnacji na mniej niż 30 dni przed terminem rozpoczęcia szkolenia nie mamy obowiązku zwrotu II raty,
 • jeżeli z przyczyn niezależnych od nas (kolejne restrykcje) obóz nie będzie mógł się odbyć, to gwarantujemy 100% zwrotu I raty, nawet 24 godziny przed rozpoczęciem szkolenia.

Ważne informacje

Firma Skitour School wystawia faktury VAT marża na życzenie klienta.
W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

 • W przypadku zamknięcia granic lub wprowadzenia kwarantanny po powrocie są 2 możliwości: 100% zwrotu wpłaconej zaliczki lub wyjazd z nami na obóz w inne miejsce o podobnym profilu 
 • Mamy małe grupy – max 6 osób + 2 gruzińskich przewodników IVBV

Potrzebny ekwipunek:

 • komplet sprzętu skiturowego – jest możliwość wypożyczenia
 • plecak wyprawowy 60-70 litrów (ewentualnie dodatkowo drugi mały górski plecak na atak szczytowy)
 • czołówka – możliwość pożyczenia od nas za darmo
 • okulary lodowcowe (lub przeciwsłoneczne z filtrem UV kat. 3 lub kat. 4)
 • termos
 • śpiwór puchowy do -10 st. C (im cieplejszy tym lepiej) – możliwość pożyczenia od nas za darmo
 • menażka, kubek, sztućce turystyczne
 • uprząż wspinaczkowa lub skialpinistyczna – możliwość pożyczenia od nas za darmo
 • karabinki zakręcane 2 szt. – możliwość pożyczenia od nas za darmo
 • raki, czekan, harszle
 • kask
 • apteczka
 • zestaw lawinowy – jest możliwość wypożyczenia
 • rzeczy osobiste – potrzebne do noclegu i akcji w górach
 • palnik/kuchenka gazowa/jetboil (UWAGA: gaz zapewniamy na miejscu – na pokład samolotu nie wolno zabierać kartuszy z gazem, nawet w bagażu rejestrowanym!)

Galeria

Szczegóły:

 • Kiedy: 07 - 14 maja 2024
 • Nocleg: w cenie
 • Cena 1950 zł + 1490 euro

Na skróty:

  Liczba miejsc ograniczona!

  Rezerwuj teraz Cena od: 1950 zł + 1490 euro