Druga edycja kultowego „obozu w Bieszczadach”, która tym razem odbędzie się nie w Cisnej, a w Strzebowiskach – najpiękniejszej wsi Bieszczadów. 4 dni spędzicie na końcu świata pod okiem autorów przewodnika skiturowego o Bieszczadach – Wojtka Szatkowskiego i Waldka Czado. Spać i jeść natomiast będziecie w Gościńcu Horb – miejscu wręcz idealnym – wygodnym, z pysznym jedzeniem, oddalonym od wszelkiej cywilizacji.

ZAKRES

Wyrypa

NOCLEG

Gościniec Horb

W PROGRAMIE ZNAJDZIECIE:


  • 3 noclegi – pokoje dwuosobowe z łazienkami, 3 obiadokolacje, 3 śniadania

  • prelekcję na temat szlaków w Bieszczadach – rozmieszczenie, trasy, zasady użytkowania
  • 3 kilkugodzinne wycieczki
  • w razie potrzeby przejazdy busem

  • szkolenie z nawigacji, wyznaczania tras podejścia i zjazdu
  • unikatową koszulkę techniczną Craft x SkitouroweZakopane.pl
Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, dołączymy Cię do naszej grupy VIP, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania po kursie, a także otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

DLACZEGO BIESZCZADY?
„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie – pełne słońce, rozległe panoramy i proste technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem, gdzie w tym sezonie jest pokaźna pokrywa!

DLA KOGO?

Obóz skierowany jest do średniozaawansowanych skiturowców, o dobrej kondycji. Trasy podejściowe są łatwe technicznie, ale długie. Zjazdy natomiast niejednokrotnie są w lesie, gdzie niezbędna jest umiejętność dobrego panowania nad nartami. Jeżeli masz wątpliwości czy dasz radę – zadzwoń do nas!


1249.00 zł

– Bilet na obóz

Uwaga: rejestrując się poprzez poniższy formularz wpłaca się w momencie zapisów 50% kwoty za wybrany bilet. Drugie 50% prosimy opłacić w pierwszym dniu obozu u instruktora.

179 zł – techniczny longsleeve Craft Extreme 2.0 z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

149 zł – rękawiczki Craft z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane –

59zł – czapka Craft na podejście z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

 

ZAPISY ONLINE

50% płatności odbywa się poprzez poniższy formularz online, płatność pozostałej kwoty 50% ceny za kurs + ewentualne dodatkowe koszty (np. za zestaw lawinowy) odbywa się w dniu wycieczki.

Zniżki dla stałych kursantów/kody rabatowe odliczane są od drugiej raty.

Jeżeli chcesz zarejestrować dwie osoby (lub więcej) to prosimy o wypełnienie formularza dwa (lub więcej) razy.

HARMONOGRAM

HARMONOGRAM NA CZWARTEK

16:00 – 22:00 – zakwaterowanie w „Gościńcu Horb” (jeżeli chcesz dojechać do nas w piątek – napisz do nas!)

20:00 – kolacja powitalna i przywitanie uczestników

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

10:00 – 17:00 – wycieczka skiturowa na Paportną (1199 m) i Rabią Skałę (1170 m). W planie dwa zjazdy z Paportnej. Najpierw do Doliny Beskidu, zwanej „Górnym Wietnamem”. Drugi zjazd północną ścianą Poportnej i trzeci z Jawornika do Wetliny

18:00 – 19:00 – powrót busem, obiad i odpoczynek

19:00 – 21:00 – prezentacja przewodnika ski-turowego Wojciecha Szatkowskiego i Waldemara Czado „Polskie góry na nartach” pod kątem turystyki narciarskiej w Bieszczadach, pokazy filmowe

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

8:00 – 9:00 – śniadanie i przejazd busem do Roztok Górnych

9:00 – 18:00 – wycieczka skiturowa na Połoninę Wetlińską, z wejściem na Smerek (1222 m), Osadzki Wierch i Hasiakową Skałe, ze zjazdem do Wetliny. W planie piękny zjazd ze Smereka na Przełęcz Orłowicza i z połoniny do Wetliny.

18:00 – 20:00 – powrót, obiad i odpoczynek

20:00 – 22:00 – szkolenie z nawigacji, wyznaczania tras podejścia i zjazdu (kluczowa umiejętność w Bieszczadach), zachowania w warunkach zagrażających życiu, podstawowych zasad obowiązujących w świecie dzikich zwierząt

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

7:00 – 8:00 – śniadanie

8:30 – 9:00 – przejazd busem na Przełęcz Przysłup nad Cisną

9:00 – 14:30 – wycieczka narciarska przez Dział na Małą Rawkę, zjazd do bacówki pod Małą Rawką, podejście na Połoninę Caryńską i zjazd na Przełęcz Wyżniańską i do Wetliny.

14:30 – 16:00 – powrót, spakowanie rzeczy

16:00 – zakończenie obozu

O TRASACH

Na co liczmy jadąc na początku lutego na narty skiturowe do Cisnej? Liczymy na fajny śnieg, ładne widoki, dobrą pogodę i towarzystwo. Nasza baza to miejsce wyjątkowe. „Przystanek Cisna” jest magicznym miejscem. Teraz o górach. Bieszczady Zachodnie to przede wszystkim leśne zjazdy, pomiędzy bukami, które naszym zdaniem są esencją narciarstwa pozatrasowego. Trasy są niezbyt strome w porównaniu z tatrzańskimi, ale za to długie i piękne. Dlatego uczestnicy obozu powinni dobrze i pewnie jeździć w terenie, tak by zjazd między bieszczadzkimi bukami nie sprawił im żadnego problemu. Rejon Cisnej to bardzo atrakcyjne miejsce dla skiturowców. Zdobędziemy Osinę (963 m), której ścianami najeździmy się do woli w przyjemnym nachyleniu (ok. 25 stopni),zaliczymy zjazd z Berestu i Honu w paśmie Wysokiego Działu. Potem odwiedzimy Pasmo Graniczne, gdzie wejdziemy na Rypi Wierch, Sinkową, Stryb. To leśne szczyty, ale zjazdy są bardzo ciekawe (ok. 20 stopni nachylenia, las), bo zupełnie inne niż w Tatrach. Przez stokówki i małe polanki zjedziemy do Roztok Górnych. Małe polanki widokowe gwarantują nam ładne widoki na Bieszczady Zachodnie. Na koniec obozu celem naszej wycieczki będzie Matragona (990 m), tutaj będzie nieco stromiej (ok. 30 stopni nachylenia), ale wejdziemy na szczyt poruszając się z pomocą mapy, kompasu, bez znaków, co z pewnością będzie ciekawym przeżyciem. Zaliczymy kilka zjazdów ścianami  tego pięknego bieszczadzkiego szczytu. Każdy z nich ma około kilometra długości.

O WOJTKU SZATKOWSKIM 

Jest przewodnikiem tatrzańskim III klasy. Związany ze skituringiem od ponad 35 lat. Był pomysłodawcą i organizatorem kilkunastu edycji zawodów Józefa Oppenheima w skialpinizmie (od 2000 r.), organizator zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w skialpinizmie (2008-2013) i biegów górskich im. Franciszka Marduły (pierwsze edycje).

Ma na koncie ok. 500 różnych zjazdów w Tatrach Zachodnich i Wysokich  i ok. 60 w Bieszczadach. Ulubiona miejscówka: Cisna i jej okolice. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej, w tym trzech przewodników skiturowych. Jest obok Waldemara Czado i Romana Szubrychta pomysłodawcą i współautorem przewodnika skiturowego „Polskie góry na nartach”. Pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Jest współpomysłodawcą Skitourowe Zakopanego

O WALDKU CZADO

Podczas obozu drugim przewodnikiem pomagającym Wojtkowi Szatkowskiemu będzie Waldek Czado. Jeżeli słyszycie to nazwisko pierwszy raz, to musicie poznać kilka szczegółów, bo jest on weteranem Bieszczad. Waldek to nauczyciel i ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Każdą wolną chwilę spędza w górach by wędrować, fotografować, biegać. Za sprawą nart jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wszedł na nartach, „gdzie się tylko dało”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je  w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników, między innymi CzarnohoraAtlas Gór PolskichPanoramy Gór Polski. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, za który zdobył II nagrodę w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com.

WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 14 dni przed rozpoczęciem obozu. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 48 godzin nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za szkolenia/wycieczkę. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

WAŻNE INFORMACJE

WYMAGANY SPRZĘT:

  • komplet skiturowy (narty, kije, foki, buty)
  • czołówka
  • kompas, mapa Bieszczadów
  • apteczka
Kontakt

Kontakt

Jesteśmy zarejestrowanym organizatorem turystyki
pod numerem 21668. Szkołę ubezpiecza Axa Direct

Główny kontakt z biurem

Kuba:
+48507138434
kuba@skitourschool.pl

Szkolenia indywidualne

Ariel:
+48503401041
ariel@skitourschool.pl

Zmiany w rezerwacjach

Maria:
+48666717393
maria@skitourschool.pl

E-mail