3 kraje, 7 dni, 10 uczestników, 2 lokalnych przewodników i 1 instruktor Skitour School – zapraszamy Cię na Wyrypę jakiej jeszcze nie było! Wyruszymy z Macedonii, ratraki wywiozą nas na 2200 m.n.p.m skąd zdobędziemy najwyższy szczyt pasma Szar Płanina – Titov Vrh (2747 m.n.p.m.) i zjedziemy do Kosowa, które będziemy przemierzać przez 3 dni. Następnie przekroczymy granicę z Albanią. Powoli będziemy zbliżać się do naszej wisienki na torcie – najwyższego szczytu Macedonii i Albani – Korabu (2764 m.n.p.m). Zdobędziemy go ostatniego dnia zjeżdżając ponownie do Macedonii. W tej wyrypie nie znajdziecie grzanego piwa w schronisku, wytyczonych szlaków, czy innych skiturowców. Będziemy tylko my i góry. Esencja skitouringu!

ZAKRES

Wyrypa

MIEJSCE

Macedonia, Albania, Kosowo

W PROGRAMIE ZNAJDZIECIE:


 • 7 noclegów w 7 różnych hotelach, pensjonatach –
 • wszelkie pozwolenia na przekraczanie wszystkich granic
 • 7 dni pełnych skiturowania pod opieką najlepszych przewodników międzynarodowych na Bałkanach
 • 1 wyjazd ratrakiem, transfer z lotniska i na lotnisko,
 • opiekę przewodnika międzynarodowego – ratownika TOPRi
 • opiekę 2 ratowników Salvamont (tamtejszy TOPR) w tym szefa grupy ratowników z Braszowa – również przewodnicy międzynarodowi
 • koszulka techniczna marki Craft z logiem wyprawy
 • 7 śniadań, obiado-kolacji, lunchy na skiturę
 • ubezpieczenie górskie –
 • transfer autami 4×4 pod bazę Korabu, w razie potrzeby lokalny transport
Dodatkowo: otrzymasz pakiet zdjęć z kursu, dołączymy Cię do naszej grupy VIP, gdzie odpowiemy na wszystkie pytania po kursie, a także otrzymasz 10% zniżki na kolejne szkolenia.

Skitouring w Macedonii

DLA KOGO?

Bałkańską Wyrypę dedykujemy dla osób o:

 • Dobrej kondycji – wyjście na Kasprowy Wierch w okolicach 4 godzin. Dzienne przewyższenie będzie w granicach 1200 metrów i 10 kilometrów
 • Dobrych umiejętnościach zjazdowych poza przygotowanym terenem – umiejętność jazdy w różnych warunkach śniegowych (jeżeli nie spełniasz tego kryterium to zapraszamy na Obóz na Chopoku)
 • Dobrze ugruntowanej wiedzy z zakresu używania lawinowego ABC 

4490.00 zł

Bilet na wyjazd

179 zł – techniczny longsleeve Craft Extreme 2.0 z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

149 zł – rękawiczki Craft z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane –

59zł – czapka Craft na podejście z logiem Fundacji Skitourowe Zakopane

 

ZAPISY ONLINE

15% płatności odbywa się poprzez poniższy formularz online, drugą ratę należy wpłacić do 30 dni od momentu zapisania się w postaci 50%, a płatność pozostałej kwoty za kurs odbywa się już na miejscu.

Zniżki dla stałych kursantów/kody rabatowe odliczane są w pierwszym dniu obozu przy regulowaniu reszty płatności.

Jeżeli chcesz zarejestrować dwie osoby (lub więcej) to prosimy o wypełnienie formularza dwa (lub więcej) razy.

HARMONOGRAM

Środa – przylot do Skopje, transfer do Popovej Sapki, gdzie mamy swoją bazę. Kolacja powitalna, sprawdzenie sprzętu, omówienie planu i możliwych wariantów.

Czwartek – wyjazd ratrakiem na 2500 m.n.p.m i skiturowe zdobycie szczytu Titov Wrw – najwyższego szczytu pasma górskiego Szar Płanina (2747 m n.p.m.). Zjazd o przewyższeniu 1200 metrów do Kosova, kolacja i nocleg w niewielkiej wiosce Brod.

Piątek – przejście skiturowe z Brod przez najwyższy w okolicy szczyt Ovcinec (2177 m n.p.m) i zjazd do miejscowości Restelice (600 metrów przewyższenia). Nocleg w wygodnym pensjonacie, pokoje 2 osobowe z łazienkami i pyszne jedzenie.

Sobota – Przejazd samochodami terenowymi z 1500 na 1800 m.n.p.m. Skitura na szczyt Kalabak (2174 m n.p.m.) dzielący Kosowo i Albanię. Zjazd do miejscowości Caje w Albanii. Nocleg w wynajętym domu i wspólna kolacja.

Niedziela – Przejście z Caje do miejscowości Radomire przez szczyt Maja Shullani Perdatit (2218 m n.p.m). Czeka nas ponad 1000 metrów przewyższenia ciekawego zjazdu. Nocleg w pensjonacie, pokoje 2 osobowe.

Poniedziałek lub wtorek – atak na Korab (2750 m n.p.m) – najwyższy szczyt Macedonii i Albanii. Aby wejść na szczyt potrzebna jest w miarę stabilna pogoda, dlatego w oparciu o prognozę zaatakujemy w poniedziałek lub wtorek. Dodatkowy wolny dzień przeznaczymy na lżejszą skiturę w tym rejonie. Po zdobyciu szczytu zjedziemy na nartach do Macedonii.

Środa – transfer na lotnisko i zakończenie obozu

UWAGA: W przypadku wysokiego zagrożenia lawinowego lub bardzo ograniczonej widoczności przewodnik ma prawo zmienić przebieg wyrypy. Naszym priorytetem jest Wasze bezpieczeństwo.

Skitour Camp Macedonia - wschod

TRANSPORT

Nie oferujemy transportu, natomiast:

 • Samolot do Skopje leci z Krakowa przez Warszawę – prześlemy link do bezpośredniego zakupienia biletu, który my kupiliśmy
 • Na miejscu w pakiecie są wszystkie przejazdy (z i na lotnisko również)

O MIEJSCU

Góry, które będziemy przemierzać to jedno z najbardziej nieodkrytych (jeszcze) miejsc na skiturowej mapie świata. Rozpoczniemy naszą wyrypę z Popovej Sapki – przed wojną znanego kurortu narciarskiego, obecnie zapomnianego przez świat. Znajduje się tam hotel (zdjęcie poniżej), skąd rozpoczniemy naszą wielką przygodę. Na naszej drodze nie spotkamy innych skiturowców, nie zobaczymy rozjedzonych żlebów. Nie ma również schronisk, służb ratunkowych czy wytyczonych szlaków. To jeden z powodów, dlaczego współpracujemy na miejscu z przewodnikami, którzy znają te góry na pamięć. Nie bez znaczenia jest fakt, że będziemy nocować w małych wioskach, gdzie w zimie nie ma turystów. Ludzie są bardzo otwarci, a każdy ma niesamowitą historię do opowiedzenia przy dobrym, lokalnym winie.

Skitour Camp w Macedonii - kwatera

WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 60 dni przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 30 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 5 dni nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za obóz. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

WAŻNE INFORMACJE

Niezbędny ekwipunek:

 • duży plecak – zalecamy 45 litrów, który pomieści rzeczy osobiste na 7 dni
 • w każdym miejscu noclegowym będzie czysta pościel i ręczniki – nie trzeba mieć śpiwora
 • lawinowe ABC i zestaw skiturowy (można od nas wypożyczyć)
 • raki, czekan, harszle (można od nas wypożyczyć)
 • mała apteczka z kocem NFC

Kontakt

Kontakt

Jesteśmy zarejestrowanym organizatorem turystyki
pod numerem 21668. Szkołę ubezpiecza Axa Direct

Główny kontakt z biurem

Kuba:
+48507138434
kuba@skitourschool.pl

Szkolenia indywidualne

Kuba:
+48507138434
kuba@skitourschool.pl

Zmiany w rezerwacjach

Maria:
+48666717393
maria@skitourschool.pl

E-mail