„Pierwszy krok” to jednodniowe intro w Dolinie Lejowej (Witów, obok Zakopanego), gdzie poznasz podstawy wspinaczki sportowej i pokonasz pierwsze drogi wspinaczkowe w skałach! Wszystko pod okiem doświadczonego instruktora PZA i przy użyciu najnowszego sprzętu od Black Diamond!

Poznaną wiedzę wykorzystasz na ściance wspinaczkowej, natomiast dla osób, które chcą samodzielnie wspinać się skałach rekomendujemy dwudniowy kurs po drogach ubezpieczonych 1 i 2 stopnia.

ZAKRES

Intro wspinaczkowe

NOCLEG

Brak

W PAKIECIE


 • 7 godzin zajęć wspinaczkowych prowadzonych przez licencjonowanego instruktora wspinaczki, ratownika TOPR


 • 15% zniżka do sklepu Polar Sport i dedykowany doradca sprzętowy dla kursantów szkoły
 • Ubezpieczenie NNW
 • Certyfikat ukończenia kursu

DLA KOGO?

Jednodniowe zajęcia wspinaczkowe dedykujemy dla osób o:

 1. Dla osób, które nie miały do czynienia ze wspinaczką lub wspinały się zaledwie kilka razy na ściance.
 2. Dla osób w każdym wieku .
 3. Kondycja oraz siła rąk nie będą mieć kluczowego znaczenia – miejsce, gdzie prowadzimy szkolenia posiada masę dróg o różnym stopniu trudności, dzięki czemu dopasujemy ćwiczenia pod możliwości każdego uczestnika.

199.00 zł

 • 30 zł – wypożyczenie najnowszego sprzętu marki Black Diamond (z butami wspinaczkowymi włącznie!)


 • 49 zł – Koszulka techniczna marki Craft z logiem szkoły.

BEZPŁATNA REZYGNACJA

DO 5 DNI

ZNIŻKA DO SKLEPÓW

POLAR SPORT

229 zł – szkolenie z wypożyczeniem najnowszego sprzętu marki Black Diamond (z butami wspinaczkowymi włącznie!)

49 zł – Koszulka techniczna marki Craft z logiem szkoły.

199 zł – Techniczny longsleeve Craft Extreme 2.0 z logiem Fundacji SkitouroweZakopane

ZAPISY ONLINE

50% płatności odbywa się poprzez poniższy formularz online, drugie 50% odbywa się na tydzień przed rozpoczęciem obozu. Jeżeli chcesz zarejestrować więcej niż 1 osobę to prosimy o wypełnienie dla każdej formularza.

HARMONOGRAM

10:00 – spotkanie przed Zajazdem Józef (adres: Witów 322, mapa: https://goo.gl/maps/hgQXrTe4aBmcJZAd6, , gdzie zostawimy auta). Dokładne wskazówki dojazdu prześlemy mailem.

10:00 – 11:00 – dojście pod skały, dopasowanie sprzętu, instruktarz – BHP we wspinaniu przy asekuracji górnej tzw. „na wędkę”

11:00 – 17:00 – przedstawienie podstaw technicznych wspinaczki skalnej, wspinanie na drogach o różnym stopniu trudności (w zależności od umiejętności każdej z osób) i indywidualna praca z kursantami.

O MIEJSCU

Dolina Lejowa to praktycznie jedyna, udostępniona do wspinaczki sportowej skała w okolicach Zakopanego, która jest odpowiednia do stawiania pierwszych kroków. Łącznie posiada 11 dróg, z czego połowę wykorzystamy podczas zajęć. Tuż przy skale płynie potok lejowy co uprzyjemnia wspinanie.

TRANSPORT:

Dla osób, które przyjadą do Zakopanego autobusem lub pociągiem oferujemy transport do miejsca zbiórki. Odbiór kursantów z dworca o 9:20

WARUNKI REZYGNACJI

Jeżeli 2 dni przed szkoleniem prognoza będzie wskazywała na opady uniemożliwiające wspinaczkę w skale to zwracamy 100% wpłaty kursantom.

Z rezerwacji możesz bez kosztowo zrezygnować do 5 dni przed rozpoczęciem kursu. Poniżej 5 dni zapłacisz 100% za kurs.

WAŻNE INFORMACJE

 • Potrzebny ekwipunek – wygodne ubranie sportowe dopasowane do warunków atmosferycznych, kurtkę przeciwdeszczową, okulary przeciwsłoneczne, krem z filtrem UV, co najmniej 1 litr napojów
 • W razie niepogody – jeżeli deszcz pokrzyżuje nam plany to zajęcia przeniesiemy na ścianę wspinaczkową
 • Nocleg – na miejscu nie można biwakować, ale w okolicach Kir (wlotu do doliny kościeliskiej znajduje się masa pensjonatów). Najbliżej skały znajduje się Zajazd Józef (link: http://zajazdjozef.pl/)