Jakie jest pierwsze Twoje skojarzenie kiedy pomyślisz o Grecji? Piękna antyczna architektura? Religia politeistyczna? Miejsce narodzin demokracji, polityki i filozofii? Kolebka sportu i dramatu? A może coś bardziej przyziemnego – kraj śródziemnomorski z tysiącami wysp i z pięknym morzem i plażami?

A co powiesz na to, że Grecja to również kraj niesamowitych gór, gdzie niektóre szczyty sięgają niemalże 3000 m n.p.m? Wielu Europejczyków, jak i samych Greków zapomina lub nie wie, jak wielki potencjał skitourowy drzemie w tym górzystym kraju, gdzie w zimie śniegu naprawdę nie brakuje!

Właśnie dlatego Skitour School nie mogło przegapić takiej okazji i nie zorganizować wyjazdu w góry greckich bogów. Eksploruj z nami ich siedzibę, najwyższy masyw Grecji – Olimp, leżący tuż nad Morzem Egejskim oraz drugi najwyższy grecki masyw, z wybitnymi szczytami sięgającymi ponad 2600 m n.p.m. – Pindus. Pod okiem lokalnego międzynarodowego przewodnika górskiego IFMGA oraz międzynarodowego przewodnika/ratownika TOPR z Polski zwiększaj swoje umiejętności skitourowe i freeridowe oraz zdobywaj wiedzę antylawinową. A wszystko to wśród egzotycznych greckich gór. 

W PAKIECIE ZNAJDZIECIE

Eksploracje 2 kompletnie różnych rejonów, zdobycie drugiego najwyższego szczytu Grecji i zaliczenie najdłuższego zjazdu!

7 dni skiturowania pod opieką czołowego przewodnika przewodnika międzynarodowego IVBV z Grecji i przewodnika międzynarodowego z Polski, ratownika TOPR

7 dni szkolenia z naciskiem na planowanie i realizowanie wycieczek używając metod redukcji zagrożenia lawinowego.  To uczestnicy będą prowadzić tury, a my będziemy korygować błędy. To jedyny obóz, który ma nauczyć Cie nauczyć podejmowania trafnych decyzji w nieznanym terenie. Innymi dużo chodzenia i myślenia, mało ćwiczeń stacjonarnych.

Nocleg w 2 niewielkich pensjonatach ze śniadaniem oraz 1 nocleg w schronisku pod Olimpem, które otworzą specjalnie dla nas

Koszulka i czapka obozowa

Transfery autami terenowymi

Ubezpieczenie górskie

DLA KOGO JEST GRECJA?

Zapewne zadajesz sobie pytanie czy dasz radę? Z racji, że są to góry wysokie, strzeliste szczyty, aż przytłaczają swoją wielkością. Paradoksalnie natomiast trasy podejść i zjazdów, które wybierzemy nie są ekstremalnie trudne (najczęściej szerokie pola śnieżne, o nachyleniu ok.30 stopni, które płynnie przechodzą w las), ale niewątpliwie są długie około 1200 metrów przewyższenia dziennie. Oto część naszych tras:

Publikacja ceny oraz formularza do zapisów 01.10.2019