top

„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! To w tym niezwykłym miejscu zorganizujemy 3 dniowy obóz skiturowy dla średnio zaawansowanych. Za dnia będziemy przemierzać szczyty od Rawki po Hyrlatą, wieczory natomiast spędzimy na niezwykłych górskich opowieściach przy kominku w przytulnym „Przystanku Cisna”. Całość poprowadzi legenda świata skituringu, autor 3 przewodników (w tym najnowszego o Bieszczadach) – Wojciech Szatkowski, a w części szkoleniowej będzie towarzyszył mu doświadczony ratownik Bieszczadzkiej grupy GOPR – Waldek Czado.

 

CO ZAWIERA PAKIET

 • 2 noclegi – pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • 3 obiadokolacje
 • 2 śniadania
 • 3 kilkugodzinne wycieczki
 • Wypożyczenie lawinowego ABC (sondy, łopaty, detektora)
 • Kompleksowe szkolenie teoretyczne i praktyczne z nawigacji w górach prowadzone przez Waldka Czado
 • Szkolenie z podstaw pierwszej pomocy, wyznaczania tras podejścia i zjazdu, zachowania w warunkach zagrażających życiu, podstawowych zasad obowiązujących w świecie dzikich zwierząt

 

DLA KOGO

Obóz skierowany jest do średnio zaawansowanych skiturowców. Trasy, które mamy w planie przemierzać nie są trudne technicznie, ale niejednokrotnie będziemy zjeżdżać między drzewami, gdzie niezbędna jest umiejętność dobrego panowania nad nartami.

widok1

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

10:00 – 12:00 – zakwaterowanie w „Przystanku Cisna”

12:00 – 17:00 – wycieczka narciarska z Roztok Górnych na Okrąglik i Jasło, zjazd na Przysłup

17:00 – 19:00 – obiad i odpoczynek

19:00 – 21:00 – prezentacja Wojtka Szatkowskiego – Specyfika wycieczek

ski-turowych w Bieszczadach Zachodnich – możliwości i zagrożenia

 

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

07:00 – 08:00 – śniadanie

08:30 – 17:00 – wycieczka narciarska na Rawki

17:00 – 19:00 – obiad i odpoczynek

19:00 – 21:00 – prezentacja Waldemara Czado z grupy GOPR oraz Wojtka Szatkowskiego n.t. używania kompasu, mapy, podstaw pierwszej pomocy, wyznaczania tras podejścia i zjazdu, zachowania w warunkach zagrażających życiu, podstawowych zasad obowiązujących w świecie dzikich zwierząt

 

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

07:00 – 08:00 – śniadanie

08:30 – 15:30 – wycieczka narciarska na Hyrlatą

15:30 – 16:30 – obiad

17:00 – zakończenie obozu
Skitury w Bieszczadach

 

CENA

999zł – uwaga 50% ceny należy uiścić w formie zaliczki przy zapisach online, drugie 50% przekazuje się gotówką w dniu rozpoczęcia obozu.

 

ZAPISY ONLINE

 

WARUNKI REZERWACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 10 stycznia 2017 roku. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 48 godzin nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za szkolenia/wycieczkę. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

 

O MIEJSCU ZAKWATEROWANIA

Przystanek Cisna, w małej wsi Cisna to pensjonat z wyśmienitą wegetariańską kuchnią w samym sercu Bieszczad. Wyposażony w przytulne pokoje (każdy z łazienką) i pięknym widokiem za oknem. W sercu przystanku znajduje się duży pokój dzienny z kominkiem, gdzie pogrążymy się w rozmowach o górach. Tutaj dobrze słucha się muzyki, gra w bilard i biesiaduje we wspólnym gronie.

Przystanek Cisna

 

 

 

O WALDKU CZADO

Podczas obozu drugim przewodnikiem pomagającym Wojtkowi Szatkowskiemu będzie Waldek Czado. Jeżeli słyszycie to nazwisko pierwszy raz, to musicie poznać kilka szczegółów, bo jest on weteranem Bieszczad. Waldek to nauczyciel i ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Każdą wolną chwilę spędza w górach by wędrować, fotografować, biegać. Za sprawą nart jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wszedł na nartach, „gdzie się tylko dało”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je  w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników, między innymi Czarnohora, Atlas Gór Polskich, Panoramy Gór Polski. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, za który zdobył II nagrodę w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com.

 

O TRASACH

Podczas naszego obozu skitourowego w Bieszczadach Zachodnich wejdziemy na nartach na kilka szczytów. Zaczniemy od Okrąglika i Jasła, które zdobędziemy szlakiem granicznym od Roztok Górnych. Panorama Bieszczad z Jasła jest wyjątkowej urody, a zjazd na Przysłupu znakomity, bez podejść, długi, choć nietrudny technicznie. Zadowoli każdego. Drugiego dnia zwiedzimy na nartach “bieszczadzki klasyk”, czyli Małą i Wielką Rawkę. Zaczniemy od Przełęczy Wyżniańskiej, wejdziemy na fokach na Małą Rawkę (piękna panorama), a następnie na Wielką Rawkę, z której roztacza się piękny widok na wschód, w stronę Ukrainy. Jest to dowód, że Bieszczady to góry ogromnych przestrzeni. Jak będziemy mieć szczęście zobaczymy Tatry! Z Wielkiej Rawki wejdziemy na Kremenaros – styk trzech granic. Wrócimy na Rawki i zjedziemy do schroniska na Małej Rawce. Trzeciego dnia czeka na nas wisienka na torcie – wycieczka na nartach w dziki masyw Hyrlatej. Zjazd z tego szczytu będzie godnym pożegnaniem z Bieszczadami.

 

WYMAGANY SPRZĘT

 • komplet skiturowy (narty, kije, foki, buty)
 • czołówka
 • kompas, mapa Bieszczadów
 • apteczka

widok2