3 dni, klimatyczne schronisko, ćwiczenia lawinowe i masa skituringu – tak zapowiada się kolejna edycja obozu skiturowego w hotelu górskim Kalatówki. Oferta przeznaczona jest dla początkujących skiturowców lub osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Każdy z uczestników otrzymuje obozową czapkę Volkl oraz unikatową koszulkę techniczną Craft x SkitouroweZakopane.pl

W programie znajdziecie:

3 godziny wykładów (zagadnienia: podstawy lawioznawstwa, bezpieczeństwo w górach, pierwsze kroki na skiturach, sprzęt)

10-12 godzin skiturowania

4 godziny ćwiczeń lawinowych  (nauka posługiwania się lawinowym ABC)

pobyt w pokojach 2 osobowych ( w cenie sauna, śniadania, transport bagażów)

W skrócie dostaniecie pakiet informacji, który pomoże Wam postawić bezpiecznie pierwsze kroki w skiturowym świecie.

Wycieczka skiturowa na hale hondratową

UWAGA!

Szlaki na których odbędą się zajęcia są proste, niemniej jednak koniecznym warunkiem do rozpoczęcia swojej skiturowej kariery jest bardzo dobre opanowanie nart zjazdowych.

Szkolenie lawinowe skitour school

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

 • 12:00 – 16:30 (dla osób wypożyczających sprzęt skiturowy) – dopasowanie i wybór butów, nart, kijków w wypożyczalni w Mountain Explorers w Kuźnicach (zobacz mapę). Sprzęt oraz torby podróżne można zostawić w wypożyczalni, aby przejść na Kalatówki bez bagażu. Pracownik hotelu górskiego przewiezie rzeczy o godzinie 17:00.
 • Od 12:00 – zakwaterowanie w hotelu górskim Kalatówki. Do hotelu można dojść niebieskim szlakiem. Czas dojścia z Kuźnic (wypożyczalnia) to ok 40 minut. Pamiętajcie, że bagaże można zostawić w wypożyczalni, które odbierze kierowca o 17:00.
 • 19:00 – 21:00 – wykład „pierwsze kroki”, czyli teoria poparta zdjęciami i filmami n.t. skituringu, bezpieczeństwa, zasad górskich, sprzętu. Przedstawienie rodzajów sprzętu.

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

 • 7:30 – 8:30 – śniadanie
 • 09:00 –  zbiórka przed hotelem skąd po zapoznaniu się z podstawami skituringu wyruszamy na wycieczkę. Po drodze będziemy robić „przerwy”, podczas których:

Nauczymy Was obsługi lawinowego ABC
Przedstawimy w praktyce zasady lawinoznawstwa poznane na piątkowym wykładzie
Każdy uczestnik kursu będzie musiał wcielić się w ratownika i samodzielnie znaleźć zasypany nadajnik; ćwiczenia lawinowe prowadzone są pod okiem ratowników TOPR
Nauczymy Was poprawnej techniki: robienia zakosów (pokonywania stromych odcinków trasy), trawersowania, przepinania się do zjazdu

Trasa wycieczki uzależniona jest od aktualnie panujących warunków pogodowych. Przeciętnie pokonywana przez nas trasa ma 3,5km długości i 300-400 metrów przewyższenia.

 • 18:00 – 19:00 – przerwa, czyli czas na obiad. Obiad nie jest wliczony w cenę obozu. Dostępne są dania z karty
 • 19:00 – 20:00 – wykład p.t. „Lawiny”, prowadzony przez ratownika TOPR
 • 20:00 – 21:00 – druga część ćwiczeń lawinowych, która odbywa się przy świetle czołówek. Jej szczegóły poznacie na miejscu
 • 21:00-22:00- czas na relaks: sauna, bar i rozmowy o górach 😉

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

 • 7:30 – 9:00 – śniadanie
 • 9:45 – wymeldowanie i przeniesienie rzeczy do samochodu, który zwiezie je do wypożyczalni Tatra Trade
 • 10:00 – zbiórka przed hotelem skąd wyruszamy na wycieczkę. Trasę wybierzemy w oparciu o warunki pogodowe, śniegowe i możliwości grupy, a podczas „foczenia” indywidualnie będziemy pracować nad Waszą techniką
 • 15:00 – 16:00 – zjazd do wypożyczalni – oddanie sprzętu, zabranie bagażu i smutny czas pożegnania

Wycieczka skiturowa na Halę Gąsienicową

CENNIK

 • Bilet na obóz (bez wypożyczenia sprzętu skiturowego i lawinowego abc) – 799 zł
 • Bilet na obóz + wypożyczenia sprzętu skiturowego – 979 zł
  Uwaga: rejestrując się poprzez poniższy formularz wpłaca się w momencie zapisów 50% kwoty za wybrany bilet. Drugie 50% prosimy opłacić w pierwszym dniu obozu u instruktora.

CO JEST W CENIE?

 • Oprócz wymienionych elementów w programie otrzymujecie:
 • opiekę licencjonowanych przewodników tatrzańskich z wieloletnim doświadczeniem skiturowym – w tym Jakuba Brzosko – ratownika TOPR, który brał udział m.in. w najtrudniejszych zawodach skiturowych na świecie (Pierra Menta, Patrouille des Glaciers).
 • 2 x nocleg w hotelu górskim Kalatówki – pokoje 2 osobowe
 • 2 x śniadanie – 10 zestawów do wyboru
 • transport bagaży do i z hotelu
 • sauna
 • obozową czapkę Volkl oraz unikatową koszulkę techniczną Craft x SkitouroweZakopane.pl 😉

ZAPISY ONLINE

50% płatności odbywa się poprzez poniższy formularz online, płatność pozostałej kwoty 50% ceny za kurs + ewentualne dodatkowe koszty (np. za zestaw lawinowy) odbywa się w dniu wycieczki.

Zniżki dla stałych kursantów/kody rabatowe odliczane są od drugiej raty.

Jeżeli chcesz zarejestrować dwie osoby (lub więcej) to prosimy o wypełnienie formularza dwa (lub więcej) razy.


WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 10 dni przed rozpoczęciem zajęć. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi niepóźniej niż 5 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 48 godzin nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za szkolenia/wycieczkę. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

Wycieczka skiturowa na Kasprowy Wierch

O HOTELU

Najwyżej położony hotel w Polsce ulokowany w samym sercu Tatrzańskiego Parku Narodowego. Na wysokości 1198 m n.p.m. znajdziecie wygodne pokoje, smaczne i urozmaicone jedzenie oraz takie „luksusy” jak sauna czy gabinet do masażu. W otoczeniu natury, przy świetle tysiąca gwiazd i absolutnej ciszy w trzy dni naładujecie życiowe baterie. W hotelu znajduje się kawiarnia i restauracja, w których można płacić kartą.

schronisko-kalatowki pokoje-kalatowki

WYMAGANY SPRZĘT

 • Skiturowy – brak własnego sprzętu? Żaden problem! Wybierając „bilet na obóz + komplet sprzętu skiturowego” w Kuźnicach będzie na Was czekał najnowszy komplet dopasowany do Waszych potrzeb.
 • Lawinowy – czyli detektor, sonda, łopata – jeżeli posiadasz sprzęt skiturowy, a nie posiadasz lawinowego – napisz do nas! Koszt wypożyczenia na czas trwania obozu to 80zł
 • Kask, plecak, odzież narciarska

GALERIA Z POPRZEDNICH EDYCJI

WAŻNE LINKI

Partnerzy

Skontaktuj się z Nami!

Dane kontaktowe

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości