Bieszczadzka Wyrypa to nowość w naszej ofercie i absolutna gratka dla skiturowych koneserów, która zadowoli nawet najbardziej wymagających. Czekają Was 3 dni intensywnego skituringu pod okiem przewodnika tatrzańskiego III klasy i prawdziwego bieszczadzkiego weterana – Wojtka Szatkowskiego. Tym razem naszą bazą będzie komfortowy pensjonat w Ustrzykach Górnych. W planie mamy pokonanie najpiękniejszych szlaków narciarskich Bieszczadów Wysokich: zdobędziemy między innymi Tarnicę, Halicz, Wielką Rawkę czy Kremenaros. Długie skiturowe wyprawy, dzika sceneria, wygodne noclegi, a to wszystko z dala od cywilizacji – brzmi jak dobry plan, prawda?

CO ZAWIERA PAKIET?

3 noclegi w komfortowym pensjonacie w centrum Bieszczad

Zakwaterowanie i wyżywienie w formule śniadanie i obiadokolacja

3 dni skiturowania pod okiem legendy skitouringu – Wojtka Szatkowskiego

Prelekcja na temat szlaków w Bieszczadach – rozmieszczenie, trasy, zasady użytkowania

 Projekcje filmów narciarskich

Przejazdy busem

Aktywna koszulka marki Craft zrobiona w kooperacji ze Skitourowym Zakopanem

DLACZEGO BIESZCZADY?

Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski, wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów. Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie, obfitujące w rozległe panoramy i niezbyt wymagające technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem lub otwartym terenem.

DLA KOGO?

Obóz skierowany jest do zaawansowanych skiturowców, o bardzo dobrej kondycji i umiejętnościach zjazdowych, a także posiadających podstawowe umiejętności obsługi lawinowego ABC.
Trasy podejściowe są łatwe technicznie, ale długie. Zjazdy natomiast niejednokrotnie przebiegają lasem, gdzie niezbędna jest umiejętność dobrego panowania nad nartami. Jeżeli masz wątpliwości czy „dasz radę” – zadzwoń do nas!

HARMONOGRAM NA CZWARTEK

18:00 – zakwaterowanie uczestników obozu w pensjonacie „U Anety” (jeżeli chcesz dojechać w piątek – napisz do nas!)

19:00 – kolacja powitalna w restauracji „Zajazd na Caryńskiej” w Ustrzykach Górnych

21:00 – 22:00 – powrót do pensjonatu, odprawa przed piątkową wycieczką.

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

8:00 – 9:00 – śniadanie

9:00 – 17:00 – przejazd busem do Wołosatego i wycieczka narciarska na Tarnicę (1346 m n.p.m.) – najwyższy szczyt polskich Bieszczadów, Halicz (1333 m n.p.m.), Rozsypaniec ze zjazdem z Przełęczy Bukowskiej do Wołosatego – 18,9 km, 863 przewyższenia

17:00 – 17.30 – powrót busem do pensjonatu, obiadokolacja

18:30 – 22:00 – odprawa przed wycieczką sobotnią, pokaz filmów narciarskich, czas wolny

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

8:00 – 9:00 – śniadanie

9:00 – 16:00 – wycieczka skiturowa na Wielką Rawkę (1307 m n.p.m.) z Ustrzyk Górnych i na Kremenaros ze zjazdem szlakiem niebieskim do Ustrzyk Górnych – 15,5 km, 907 m przewyższenia, Ostatni zjazd to wspaniała i długa jazda z połoniny Wielkiej Rawki do Ustrzyk Górnych, najpierw stromą ścianką północną i bukowymi lasami

16:00 – 18:00 – powrót do pensjonatu i obiadokolacja

18:00 – 22:00 – prezentacja Wojtka Szatkowskiego „Bieszczady w czterech porach roku z perspektywy skiturowca” z pokazem filmu, odprawa przed wycieczką niedzielną, czas wolny

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

7:00 – 8:00 – śniadanie w pensjonacie

8:00 – 14:00 – wycieczka skiturowa na Szeroki Wierch i Tarniczkę (1313 m n.p.m.). Przejście narciarskie przez Szeroki Wierch i jego trzy wierzchołki na najwyższą Tarniczkę i długi, 6,5 km zjazd do Ustrzyk Górnych, prowadzący drogą podejścia do Ustrzyk Górnych – 13 km, 637 m przewyższenia

14:00 – wspólny obiad i zakończenie obozu

CENA

1249 zł – uwaga 50% ceny należy uiścić w formie zaliczki przy zapisach online, drugie 50% przekazuje się gotówką w dniu rozpoczęcia obozu.

ZAPISY ONLINE

50% płatności odbywa się poprzez poniższy formularz online, płatność pozostałej kwoty 50% ceny za kurs + ewentualne dodatkowe koszty (np. za zestaw lawinowy) odbywa się w dniu wycieczki.

Zniżki dla stałych kursantów/kody rabatowe odliczane są od drugiej raty.

Jeżeli chcesz zarejestrować dwie osoby (lub więcej) to prosimy o wypełnienie formularza dwa (lub więcej) razy.


WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 14 dni przed rozpoczęciem obozu. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 48 godzin nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za szkolenia/wycieczkę. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

O MIEJSCU ZAKWATEROWANIA

„Kwatery u Anety” to pensjonat w centrum niewielkiej miejscowości, jaką są Ustrzyki Górne, a także doskonały punkt startowy na wiele szlaków turystycznych. Spać będziemy w komfortowych, dwuosobowych i trzyosobowych pokojach z łazienkami. Do naszej dyspozycji jest też duża sala do prelekcji z telewizorem oraz lodówki, a wspaniali gospodarze – Aneta i Wojtek – słyną z tego, że zawsze dbają o swoich gości, aby ci wyjeżdżali z Bieszczadów w pełni zadowoleni.

TRASY

W planie mamy pokonanie najładniejszych szlaków narciarskich Bieszczadów Wysokich, począwszy od najwyższego szczytu polskich Bieszczadach – Tarnicy, przez Halicz, Rozsypaniec, Wielką Rawkę, Kremenaros, Szeroki Wierch i Tarniczkę. Wykonamy dwa bardzo długie, krajobrazowe zjazdy:
z Wielkiej Rawki i Szerokiego Wierchu do Ustrzyk Górnych – tak zwane „bieszczadzkie klasyki”. Czekają nas długie wyprawy po wiosennych śniegach, we wspaniałej, dzikiej bieszczadzkiej scenerii – prawdziwa esencja skitouringu.


O WOJTKU SZATKOWSKIM 

Jest przewodnikiem tatrzańskim III klasy. Związany ze skituringiem od ponad 35 lat. Był pomysłodawcą i organizatorem kilkunastu edycji zawodów Józefa Oppenheima w skialpinizmie (od 2000 r.), organizator zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w skialpinizmie (2008-2013) i biegów górskich im. Franciszka Marduły (pierwsze edycje). Ma na koncie ok. 500 różnych zjazdów w Tatrach Zachodnich i Wysokich  i ok. 60 w Bieszczadach. Ulubiona miejscówka: Cisna i jej okolice. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej, w tym trzech przewodników skiturowych. Jest – obok Waldemara Czado i Romana Szubrychta – pomysłodawcą i współautorem przewodnika skiturowego „Polskie góry na nartach”. Pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Współpomysłodawca Skitourowego Zakopanego.

WYMAGANY SPRZĘT

  • komplet skiturowy (narty, kije, foki, buty)
  • czołówka
  • kompas, mapa Bieszczadów
  • apteczka