Druga edycja kultowego „obozu w Bieszczadach”, która tym razem odbędzie się nie w Cisnej, a w Strzebowiskach – najpiękniejszej wsi Bieszczadów. 4 dni spędzicie na końcu świata pod okiem autorów przewodnika skiturowego o Bieszczadach – Wojtka Szatkowskiego i Waldka Czado. Spać i jeść natomiast będziecie w Gościńcu Horb – miejscu wręcz idealnym – wygodnym, z pysznym jedzeniem, oddalonym od wszelkiej cywilizacji.

CO ZAWIERA PAKIET?

3 noclegi – pokoje dwuosobowe z łazienkami, 3 obiadokolacje, 3 śniadania

3 kilkugodzinne wycieczki

Szkolenie z nawigacji, wyznaczania tras podejścia i zjazdu (kluczowa umiejętność w Bieszczadach), zachowania w warunkach zagrażających życiu, podstawowych zasad obowiązujących w świecie dzikich zwierząt

Prelekcja na temat szlaków w Bieszczadach – rozmieszczenie, trasy, zasady użytkowania

Przejazdy busem – możliwość wypicia piwa w schronisku po skiturze jest warte każdej kwoty 😉

aktywna koszulka marki Craft zrobiona w kooperacji ze Skitourowym Zakopanem

DLACZEGO BIESZCZADY?
„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie – pełne słońce, rozległe panoramy i proste technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem lub otwartym terenem.

DLA KOGO?

Obóz skierowany jest do średnio zaawansowanych skiturowców, o dobrej kondycji. Trasy podejściowe są łatwe technicznie, ale długie. Zjazdy natomiast niejednokrotnie są w lesie, gdzie niezbędna jest umiejętność dobrego panowania nad nartami. Jeżeli masz wątpliwości czy „dasz radę” – zadzwoń do nas!

HARMONOGRAM NA CZWARTEK

16:00 – 22:00 – zakwaterowanie w „Gościńcu Horb” (jeżeli chcesz dojechać do nas w piątek – napisz do nas!)

20:00 – kolacja powitalna i przywitanie uczestników

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

10:00 – 17:00 – Wycieczka skiturowa na Paportną (1199 m) i Rabią Skałę (1170 m). W planie dwa zjazdy z Paportnej. Najpierw do Doliny Beskidu, zwanej „Górnym Wietnamem”. Drugi zjazd północną ścianą Poportnej i trzeci z Jawornika do Wetliny

18:00 – 19:00 – Powrót busem, obiad i odpoczynek

19:00 – 21:00 – Prezentacja przewodnika ski-turowego Wojciecha Szatkowskiego i Waldemara Czado „Polskie góry na nartach 01” pod kątem turystyki narciarskiej w Bieszczadach, pokazy filmowe

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

08:00 – 09:00 – Śniadanie

09:00 – 18:00 – Wycieczka skiturowa na Połoninę Wetlińską, z wejściem na Smerek (1222 m), Osadzki Wierch i Hasiakową Skałe, ze zjazdem do Wetliny. W planie piękny zjazd ze Smereka na Przełęcz Orłowicza i z połoniny do Wetliny.

18:00 – 20:00 – Powrót, obiad, odpoczynek

20:00 – 22:00 – Szkolenie z nawigacji, wyznaczania tras podejścia i zjazdu (kluczowa umiejętność w Bieszczadach), zachowania w warunkach zagrażających życiu, podstawowych zasad obowiązujących w świecie dzikich zwierząt

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

07:00 – 08:00 – Śniadanie

8:30 – 09:00 – Przejazd busem na Przełęcz Przysłup nad Cisną

09:00 – 14:30 – Wycieczka narciarska przez Dział na Małą Rawkę, zjazd do bacówki pod Małą Rawką, podejście na Połoninę Caryńską i zjazd na Przełęcz Wyżniańską i do Wetliny.

14:30 – 16:00 – powrót, spakowanie rzeczy

16:00 – zakończenie obozu

CENA

1249 zł – uwaga 50% ceny należy uiścić w formie zaliczki przy zapisach online, drugie 50% przekazuje się gotówką w dniu rozpoczęcia obozu.

ZAPISY ONLINE

50% płatności odbywa się poprzez poniższy formularz online, płatność pozostałej kwoty 50% ceny za kurs + ewentualne dodatkowe koszty (np. za zestaw lawinowy) odbywa się w dniu wycieczki.

Zniżki dla stałych kursantów/kody rabatowe odliczane są od drugiej raty.

Jeżeli chcesz zarejestrować dwie osoby (lub więcej) to prosimy o wypełnienie formularza dwa (lub więcej) razy.


WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 14 dni przed rozpoczęciem obozu. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 48 godzin nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za szkolenia/wycieczkę. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

O MIEJSCU ZAKWATEROWANIA

Gościniec Horb to nasza tajna broń. Z dala od cywilizacji, na zewnątrz sauna, wewnątrz wygodne i klimatyczne pokoje. Rozpoczynamy dzień pysznym śniadaniem (również w opcji vege), kończymy obfitą obiado-kolacją i górskimi prelekcjami. 4 dni w takim miejscu to życiowy restart!

Do dyspozycji mamy pokoje dwuosobowe lub apartamenty (2 osobne sypialnie). Zostaniecie zakwaterowani po 2 osoby do jednej sypialnie, co zagwarantuje Wam komfort i przestrzeń.

gosciniec2

gosciniec3

gosciniec4

O TRASACH

Wyjdziemy z bieszczadzkich lasów na widokowe punkty, długie grzbiety Bieszczadów. To miejsca wyjątkowej urody pod względem panoram, a wejdziemy na niezwykle widokowe szczyty Bieszczadów Wysokich: Smerek, Połoninę Wetlińską, Połoninę Caryńską, Dział, Paportną i Rabią Skałę. Podejścia są tutaj niezbyt długie, w granicach 500-600 m przewyższenia. Zjazdy za to są znakomite i bardzo długie. Zwłaszcza zjazdy ze Smereka i Paportnej zadowolą najbardziej wymagających skiturowców.

O WOJTKU SZATKOWSKIM 

Jest przewodnikiem tatrzańskim III klasy. Związany ze skituringiem od ponad 35 lat. Był pomysłodawcą i organizatorem kilkunastu edycji zawodów Józefa Oppenheima w skialpinizmie (od 2000 r.), organizator zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w skialpinizmie (2008-2013) i biegów górskich im. Franciszka Marduły (pierwsze edycje).

Ma na koncie ok. 500 różnych zjazdów w Tatrach Zachodnich i Wysokich  i ok. 60 w Bieszczadach. Ulubiona miejscówka: Cisna i jej okolice. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej, w tym trzech przewodników skiturowych. Jest obok Waldemara Czado i Romana Szubrychta pomysłodawcą i współautorem przewodnika skiturowego „Polskie góry na nartach”. Pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Jest współpomysłodawcą Skitourowe Zakopanego

O WALDKU CZADO

Podczas obozu drugim przewodnikiem pomagającym Wojtkowi Szatkowskiemu będzie Waldek Czado. Jeżeli słyszycie to nazwisko pierwszy raz, to musicie poznać kilka szczegółów, bo jest on weteranem Bieszczad. Waldek to nauczyciel i ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Każdą wolną chwilę spędza w górach by wędrować, fotografować, biegać. Za sprawą nart jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wszedł na nartach, „gdzie się tylko dało”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je  w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników, między innymi Czarnohora, Atlas Gór Polskich, Panoramy Gór Polski. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, za który zdobył II nagrodę w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com.

WYMAGANY SPRZĘT

  • komplet skiturowy (narty, kije, foki, buty)
  • czołówka
  • kompas, mapa Bieszczadów
  • apteczka

Partnerzy

Skontaktuj się z Nami!

Dane kontaktowe

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości