4 dniowy obóz skiturowy przeznaczony dla początkujących skiturowców. Naszą bazą będzie unikatowy pensjonat we wsi Komańcza, gdzie Pani Mariolka (mistrzyni kuchni wege) zadba o Waszą wygodę, my natomiast wprowadzimy Was w tajniki skituringu. Całość poprowadzą legendy świata skituringu – Wojtek Szatkowski (przewodnik, autor 3 przewodników w tym najnowszego o Bieszczadach) oraz Waldek Czado (doświadczony ratownik Bieszczadzkiej grupy GOPR, ultramaratończyk który ma na swoim koncie start w biegu na Mont Blanc – łącznie 10 000m. przewyższenia!).

CO ZAWIERA PAKIET?

3 noclegi – wygodne pokoje z łazienkami, 3 obiadokolacje, 3 śniadania

3 kilkugodzinne wycieczki

Szkolenie z podstaw skituringu – rodzaje sprzętu, nauka pierwszych kroków, zjazdów, nauka zakosów (pokonywanie stromych odcinków)

Prelekcja na temat szlaków w Bieszczadach – rozmieszczenie, trasy, zasady użytkowania

Prelekcja na temat podstaw skituringu – pakowanie plecaka, radzenie sobie przy załamaniach pogody

Przejazdy busem

aktywna koszulka marki Craft zrobiona w kooperacji ze Skitourowym Zakopanem

DLACZEGO KOMAŃCZA?
„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Wokoło Komańczy rozciągają się proste, ale długie szlaki bez zagrożenia lawinowego – idealne do nauki pierwszych, skiturowych kroków.

Jak zawsze przywiązujemy dużą wagę do zakwaterowania- ma być przytulnie, wygodnie, smacznie i klimatycznie – tak właśnie wygląda Pensjonat Zadnie Łuki z Panią Mariolką na czele.

DLA KOGO?

Obóz skierowany jest do początkujących skiturowców. Trasy podejściowe są bardzo łatwe technicznie, ale długie, podobnie jak zjazdy. Niemniej jednak, jest to jazda poza trasą, dlatego niezbędna jest umiejętność pełnego kontrolowania nart na stoku.

 

HARMONOGRAM NA CZWARTEK

16:00 – 22:00 – zakwaterowanie w „Zadnich Łukach”

19:00 – kolacja powitalna i przywitanie uczestników

20:00 – Wykład Wojtka Szatkowskiego „Podstawy skituringu” – część 1

 

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

08:00 – 09:00 – śniadanie

10:00 – 17:00 – Szkolenie praktyczne z podstaw skituringu i pierwsza wycieczka ok. 8-10km i 400 metrów przewyższenia.

17:00 – 19:00 – Powrót, obiad i krótki odpoczynek

19:00 – 21:00 – Wykład Wojtka Szatkowskiego „Podstawy skituringu” – część 2

 

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

08:00 – 09:00 – śniadanie

09:00 – 17:00 – Wycieczka skiturowa ok. 10-12km i 400 metrów przewyższenia

17:00 – 19:00 – Powrót, obiad, odpoczynek

19:00 – 21:00 – Wykład Waldka Czado i Wojtka Szatkowskiego – szlaki Bieszczadów

 

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

07:00 – 08:00 – Śniadanie

8:00 – 08:30 – Przejazd busem

08:30 – 14:30 – Wycieczka narciarska na przełęcz Żebrak – najwyższy punkt podczas naszego obozu – 15km i 500 metrów przewyższenia

14:30 – 16:00 – powrót, spakowanie rzeczy

16:00 – zakończenie obozu

 

CENA

1249zł – bez wypożyczenia sprzętu skiturowego

1649zł – z wypożyczeniem sprzętu skiturowego

Uwaga 50% ceny należy uiścić w formie zaliczki przy poniższych zapisach online, drugie 50% przekazuje się gotówką w dniu rozpoczęcia obozu.

ZAPISY ONLINE

50% płatności odbywa się poprzez poniższy formularz online, płatność pozostałej kwoty 50% ceny za kurs + ewentualne dodatkowe koszty (np. za zestaw lawinowy) odbywa się w dniu wycieczki.

Zniżki dla stałych kursantów/kody rabatowe odliczane są od drugiej raty.

Jeżeli chcesz zarejestrować dwie osoby (lub więcej) to prosimy o wypełnienie formularza dwa (lub więcej) razy.

WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 14 dni przed rozpoczęciem obozu. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 48 godzin nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za szkolenia/wycieczkę. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

 

O MIEJSCU ZAKWATEROWANIA

Zadnie Łuki to mały pensjonat w miejscowości Komańcza. Słynnie z świetnej kuchni wegetariańskiej promowanej przez gospodynie domu. Wyposażony jest w przytulne pokoje dwuosobowe, trzy i czeteroosobowe (każdy z łazienką) i pięknym widokiem za oknem. Na podaszu dostępna jest salka do yogi, a w sercu pensjonatu znajduje się duży pokój dzienny z kominkiem, gdzie pogrążymy się w rozmowach o górach. Tutaj dobrze słucha się muzyki, gra w bilard i biesiaduje we wspólnym gronie.

zadnie1zadnie 2
zadnie3zadnie4


O WOJTKU SZATKOWSKIM 

Jest przewodnikiem tatrzańskim III klasy. Związany ze skituringiem od ponad 35 lat. Był pomysłodawcą i organizatorem kilkunastu edycji zawodów Józefa Oppenheima w skialpinizmie (od 2000 r.), organizator zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w skialpinizmie (2008-2013) i biegów górskich im. Franciszka Marduły (pierwsze edycje).

Ma na koncie ok. 500 różnych zjazdów w Tatrach Zachodnich i Wysokich  i ok. 60 w Bieszczadach. Ulubiona miejscówka: Cisna i jej okolice. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej, w tym trzech przewodników skiturowych. Jest obok Waldemara Czado i Romana Szubrychta pomysłodawcą i współautorem przewodnika skiturowego „Polskie góry na nartach”. Pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Jest współpomysłodawcą Skitourowe Zakopanego

O WALDKU CZADO

Podczas obozu drugim przewodnikiem pomagającym Wojtkowi Szatkowskiemu będzie Waldek Czado. Jeżeli słyszycie to nazwisko pierwszy raz, to musicie poznać kilka szczegółów, bo jest on weteranem Bieszczad. Waldek to nauczyciel i ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Każdą wolną chwilę spędza w górach by wędrować, fotografować, biegać. Za sprawą nart jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wszedł na nartach, „gdzie się tylko dało”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je  w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników, między innymi Czarnohora, Atlas Gór Polskich, Panoramy Gór Polski. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, za który zdobył II nagrodę w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com.

WYMAGANY SPRZĘT

  • komplet skiturowy (narty, kije, foki, buty)
  • czołówka
  • kompas, mapa Bieszczadów
  • apteczka