4 dniowy obóz skiturowy przeznaczony dla początkujących skiturowców. Naszą bazą będzie unikatowy i przytulny „Przystanek Cisna”. Całość poprowadzą legendy świata skituringu – Wojtek Szatkowski (przewodnik, autor 3 przewodników w tym najnowszego o Bieszczadach) oraz Waldek Czado (doświadczony ratownik Bieszczadzkiej grupy GOPR, ultramaratończyk który ma na swoim koncie start w biegu na Mont Blanc – łącznie 10 000 m. przewyższenia!).

CO ZAWIERA PAKIET?

3 noclegi – wygodne pokoje z łazienkami, 3 obiadokolacje, 3 śniadania

3 kilkugodzinne wycieczki

Szkolenie z podstaw skituringu – rodzaje sprzętu, nauka pierwszych kroków, zjazdów, nauka zakosów (pokonywanie stromych odcinków)

Prelekcja na temat szlaków w Bieszczadach – rozmieszczenie, trasy, zasady użytkowania

Prelekcja na temat podstaw skituringu – pakowanie plecaka, radzenie sobie przy załamaniach pogody

Przejazdy busem

Aktywna koszulka marki Craft zrobiona w kooperacji ze Skitourowym Zakopanem

DLACZEGO BIESZCZADY?

„Bieszczady – najbardziej tajemnicza i niedostępna część Polski” wypełniona dziką naturą, surowym klimatem i trasami skiturowymi, gdzie prędzej spotkamy watahę wilków niż innych turystów! Szlaki, którymi się poruszamy to głównie granie – pełne słońce, rozległe panoramy i proste technicznie szlaki. Zjazdy natomiast najczęściej prowadzą rzadkim lasem, gdzie w tym sezonie jest pokaźna pokrywa!

Nie bez znaczenia jest również miejsce, w którym będziemy nocować. Przystanek Cisna to klimatyczne pokoje i najlepsze jedzenie wegetariańskie jakie było nam dane zjeść! Jest również piwo Wetliner pędzone przez Andrzeja Rozmysłowica – naszego gospodarza!

DLA KOGO?

Obóz skierowany jest do początkujących skiturowców. Trasy podejściowe są bardzo łatwe technicznie, ale długie, podobnie jak zjazdy. Niemniej jednak, jest to jazda poza trasą, dlatego niezbędna jest umiejętność pełnego kontrolowania nart na stoku.

HARMONOGRAM NA CZWARTEK

16:00 – 22:00 – zakwaterowanie w pensjonacie „Przystanek Cisna”

19:00 – kolacja powitalna i przywitanie uczestników

20:00 – Wykład Wojtka Szatkowskiego „Podstawy skituringu” – część 1

HARMONOGRAM NA PIĄTEK

08:00 – 09:00 – śniadanie

10:00 – 17:00 – Szkolenie praktyczne z podstaw skituringu i pierwsza wycieczka ok. 8-10 km i 400 metrów przewyższenia.

17:00 – 19:00 – Powrót, obiad i krótki odpoczynek

19:00 – 21:00 – Wykład Wojtka Szatkowskiego „Podstawy skituringu” – część 2

HARMONOGRAM NA SOBOTĘ

08:00 – 09:00 – śniadanie

09:00 – 17:00 – Wycieczka skiturowa ok. 10-12 km i 400 metrów przewyższenia

17:00 – 19:00 – Powrót, obiad, odpoczynek

19:00 – 21:00 – Wykład Waldka Czado i Wojtka Szatkowskiego – szlaki Bieszczadów

HARMONOGRAM NA NIEDZIELĘ

07:00 – 08:00 – Śniadanie

8:00 – 08:30 – Przejazd busem

08:30 – 14:30 – Wycieczka narciarska ok 15 km i 500 metrów przewyższenia

14:30 – 16:00 – powrót, spakowanie rzeczy

16:00 – zakończenie obozu

CENA

1249 zł – bez wypożyczenia sprzętu skiturowego

1649 zł – z wypożyczeniem sprzętu skiturowego

Uwaga 50% ceny należy uiścić w formie zaliczki przy poniższych zapisach online, drugie 50% przekazuje się gotówką w dniu rozpoczęcia obozu.

ZAPISY ONLINE

50% płatności odbywa się poprzez poniższy formularz online, płatność pozostałej kwoty 50% ceny za kurs + ewentualne dodatkowe koszty (np. za zestaw lawinowy) odbywa się w dniu wycieczki.

Zniżki dla stałych kursantów/kody rabatowe odliczane są od drugiej raty.

Jeżeli chcesz zarejestrować dwie osoby (lub więcej) to prosimy o wypełnienie formularza dwa (lub więcej) razy.

WARUNKI REZYGNACJI

Z rezerwacji można zrezygnować bezkosztowo do 14 dni przed rozpoczęciem obozu. Jeżeli natomiast rezygnacja nastąpi nie później niż 7 dni przed datą rozpoczęcia zajęć to zwrot następuje w postaci 50% całej kwoty. Poniżej 48 godzin nie mamy obowiązku zwrotu zapłaty za szkolenia/wycieczkę. Firma Skitour School wystawia faktury VAT na życzenie klienta. W tym celu prosimy o przesłanie danych do faktury na adres biuro@skitourschool.pl

O MIEJSCU ZAKWATEROWANIA

Przystanek Cisna,w małej wsi Cisna to pensjonat z wyśmienitą wegetariańską kuchnią w samym sercu Bieszczad. Wyposażony w przytulne pokoje (każdy z łazienką) i pięknym widokiem za oknem. W sercu przystanku znajduje się duży pokój dzienny z kominkiem, gdzie pogrążymy się w rozmowach o górach. Tutaj dobrze słucha się muzyki, gra w bilard i biesiaduje we wspólnym gronie.

O TRASACH:

Na co liczmy jadąc na początku lutego na narty skiturowe do Cisnej? Liczymy na fajny śnieg, ładne widoki, dobrą pogodę i towarzystwo. Nasza baza to miejsce wyjątkowe. „Przystanek Cisna” jest magicznym miejscem. Teraz o górach. Bieszczady Zachodnie to przede wszystkim leśne zjazdy, pomiędzy bukami, które naszym zdaniem są esencją narciarstwa pozatrasowego. Trasy są niezbyt strome w porównaniu z tatrzańskimi, ale za to długie i piękne. Dlatego uczestnicy obozu powinni dobrze i pewnie jeździć w terenie, tak by zjazd między bieszczadzkimi bukami nie sprawił im żadnego problemu. Rejon Cisnej to bardzo atrakcyjne miejsce dla skiturowców. Zdobędziemy Osinę (963 m), której ścianami najeździmy się do woli w przyjemnym nachyleniu (ok. 25 stopni),zaliczymy zjazd z Berestu i Honu w paśmie Wysokiego Działu. Potem odwiedzimy Pasmo Graniczne, gdzie wejdziemy na Rypi Wierch, Sinkową, Stryb. To leśne szczyty, ale zjazdy są bardzo ciekawe (ok. 20 stopni nachylenia, las), bo zupełnie inne niż w Tatrach. Przez stokówki i małe polanki zjedziemy do Roztok Górnych. Małe polanki widokowe gwarantują nam ładne widoki na Bieszczady Zachodnie. Na koniec obozu celem naszej wycieczki będzie Matragona (990 m), tutaj będzie nieco stromiej (ok. 30 stopni nachylenia), ale wejdziemy na szczyt poruszając się z pomocą mapy, kompasu, bez znaków, co z pewnością będzie ciekawym przeżyciem. Zaliczymy kilka zjazdów ścianami  tego pięknego bieszczadzkiego szczytu. Każdy z nich ma około kilometra długości.


O WOJTKU SZATKOWSKIM 

Jest przewodnikiem tatrzańskim III klasy. Związany ze skituringiem od ponad 35 lat. Był pomysłodawcą i organizatorem kilkunastu edycji zawodów Józefa Oppenheima w skialpinizmie (od 2000 r.), organizator zawodów Klubu Wysokogórskiego Zakopane w skialpinizmie (2008-2013) i biegów górskich im. Franciszka Marduły (pierwsze edycje).

Ma na koncie ok. 500 różnych zjazdów w Tatrach Zachodnich i Wysokich  i ok. 60 w Bieszczadach. Ulubiona miejscówka: Cisna i jej okolice. Autor kilkunastu książek o tematyce górskiej, w tym trzech przewodników skiturowych. Jest obok Waldemara Czado i Romana Szubrychta pomysłodawcą i współautorem przewodnika skiturowego „Polskie góry na nartach”. Pracuje w Muzeum Tatrzańskim w Zakopanem. Jest współpomysłodawcą Skitourowe Zakopanego

O WALDKU CZADO

Podczas obozu drugim przewodnikiem pomagającym Wojtkowi Szatkowskiemu będzie Waldek Czado. Jeżeli słyszycie to nazwisko pierwszy raz, to musicie poznać kilka szczegółów, bo jest on weteranem Bieszczad. Waldek to nauczyciel i ratownik Bieszczadzkiej Grupy GOPR. Każdą wolną chwilę spędza w górach by wędrować, fotografować, biegać. Za sprawą nart jego ulubioną porą roku jest zima. W Bieszczadach i Beskidzie Niskim wszedł na nartach, „gdzie się tylko dało”. Wielokrotnie z sukcesami brał udział w zawodach w narciarstwie wysokogórskim. Uczestnik wielu przejść skiturowych w Alpach i Karpatach Wschodnich. Za namową przyjaciół udostępnił swoje zdjęcia publiczności. Prezentował je  w formie wystaw Karpaty Wschodnie, Pory roku w górach oraz diaporam podczas Festiwalu Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych. Jest współautorem albumów i zdjęć do przewodników, między innymi Czarnohora, Atlas Gór Polskich, Panoramy Gór Polski. Popularność przyniósł mu fotograficzny blog Pejzaże Karpackie, za który zdobył II nagrodę w konkursie Blog Roku 2005, obecnie dostępny pod adresem: www.pejzaz.czado.com.

WYMAGANY SPRZĘT

  • komplet skiturowy (narty, kije, foki, buty)
  • czołówka
  • kompas, mapa Bieszczadów
  • apteczka